Jak naučit fenku chodit u kočárku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

čolíto93
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 14.01.17 19:04
jak naučit fenku chodit u kočárku

Zdravím jdu s dotazem na matky, co mají psa/fenku, jak jste řešily společné procházky s kočárkem a pejskem? Moje 5letá kříženka kokra je velice živá, spíš jak štěně a na nevydrží chvíli v klidu. Tento měsíc budu rodit a tak potřebuju vyřešit jak jí naučit chodit vedle kočárku(chodí na vodítku), tak abychom nikdo nepřišel k úrazu, jak jste je to učily vy? Možná trochu blbý dotaz, ale s její povahou si fakt nejsem jistá, když jsem to jednou zkoušela s kočárkem jen tak cvičně tak se mi pořád pod něj pletla a i se ho bála.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Pipet
Generální žvanilka 24109 příspěvků 14.01.17 19:06

Tak když jde u nohy, nemůže se plést pod kočár… :nevim:
Jestli chodí „jen tak“, nejspíš si prostě zvykne. Nenechá si dobrovolně přejíždět packy 8)

čolíto93
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 14.01.17 19:09

@Pipet u nohy chodí jak kdy, většinou jí nechávám jít prostě co jí vodítko dovolí,

kanka80
Kelišová 6422 příspěvků 13 inzerátů 14.01.17 19:09

@čolíto93 Jj, jak píše @Pipet zvykne si, naší fence jsem taky párkrát přejela packy, když se zapletla a zvykla si celkem rychle, ale je lepší, když umí základní poslušnost a chůzi u nohy ;)

čolíto93
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 14.01.17 19:11

@kanka80 umět umí, ale moc jí tak chodit nenutím, většinou jen v horších situacích

WERISKA
Vesmírná mluvilka 33144 příspěvků 14.01.17 19:12

Vzít pejska a kočárek a trénovat a trénovat… především chválit a motivovat pejska :-)

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 14.01.17 19:18

Zvykne si..mám dvě a je to ok

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8480 příspěvků 14.01.17 19:25

@čolíto93 máme německého trpasličího pinče, nikdy jsem ho extra nedrilovala aby chodil u nohy prostě co mu vodítko dovolilo a od listopadu chodí vedle kočárku úplně v pohodě párkrát jsem do něho omylem narazila nebo se mu zamotalo vodítko a už to víckrát neudělal, nechodí tedy u nohy ale buď vedle kočárku nebo před ním :-) A věř že je to taky velmi živá povaha ;-)

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 14.01.17 19:30

Kamarádka měla trik aby jí psi chodili u kočárku. Měla v košíku pytlík psích mlsek a pes šel krásně vedle. Já radši psy vycvičila a když jdou na vodítku tak jdou na vodítku, nečuchají a netahají (mám dvě velké čuby, pětiletou a roční).

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 14.01.17 19:41

Mám dvě děti a pětiletého psa, zkusím pár rad.

• Rozhodně doporučuju pevné a spíš kratší vodítko, určitě ne flexi. Já osobně mívám za běžné chůze vodítko navlečené na dvou nebo třech prstech a rukou normálně i s ním držím madlo kočárku. Pokud potřebuju psa nějak víc vodítkem ovládat nebo ho chytit pevněji, madlo tou jednou rukou pustím a dělám, co potřebuju.
  • Pokud fenka ovládá povel „k noze“, je nejlepší začít tím, že si ji vezmeš k noze a půjde s tebou za kočárkem. Tak nehrozí, že bys ji přejela, když se ti připlete pod kola.
  • Až si na kočárek zvykne a přestane se ho bát, plašit se, uskakovat před ním…, tak ji můžeš pustit od nohy a postupně prodlužovat vodítko. Ze začátku maximálně tak, aby se nemohla dostat před kočárek. Musí se naučit chodit jen na jedné straně kočárku a neplést se mu pod kola. Párkrát jí nejspíš na tlapku nechtíc najedeš, ale ono jí to nakonec i pomůže pochopit, že si musí dávat pozor. Když bude moc jančit, poskakovat motat se, tak ji oslov jménem, zavolej si ji k sobě, nech ji zklidnit a pak teprve znovu vyražte. Za hezkou chůzi můžeš dát nějakou odměnu - malou granulku, kousek piškotu, psího salámu… na co je zvyklá.
  • Až jí to půjde na jedné straně, začnete podobně zkoušet na druhé.
  • A nakonec střídání stran - hodí se, abys vždycky mohla psa vést na té straně, kde je trávník, kvůli vyhýbání s protijdoucími a tak. Když potřebuješ vyměnit stranu, nikdy psa nenechávej přebíhat před kočárkem. Jednak hrozí, že se ti připlete pod kola, jednak, až budeš mít dítě sedící ve sporťáku, mohlo by mu vodítko jít přes hlavu nebo by se ti ho snažilo chytat, a taky, když se vodítko někde za kočárek zachytí a pes škubne, může ti kočárek převrhnout, kokr už je na to velký a silný dost. Nauč fenku procházet na povel mezi tebou a kočárkem. Tak ji nepřejedeš a mužeš si pohodlně přehodit vodítko do druhé ruky, aniž bys musela pustit madlo kočárku. Učí se to dobře tak, že si do ruky vezmeš pamlsek a s příslušným povelem ji tím pamlskem před čumákem navedeš, kudy má jít. Když to udělá, pamlsek za odměnu dostane.

Toť mé zkušenosti ze čtyř let venčení psa s kočárkem.

čolíto93
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 14.01.17 19:51

@Kassy děkuji. Chodíme na klasickém vodítku, protože ty flexi i když jsem koupila do mnohem větší váhy než má ona, tak všechny rozbila, je to takový tahač. To aby se naučila chodit po jedné straně bude asi to nejhorší no, protože má pořád tendence lítat ze strany na stranu i když jí usměrňuju, vydrží jí to tak půl minuty a začne nanovo. Za tvoje rady ti rozhodně děkuji, je to dobrý návod

Lucie66
Ukecaná baba ;) 1667 příspěvků 35 inzerátů 14.01.17 20:00
@čolíto93 píše:
Zdravím jdu s dotazem na matky, co mají psa/fenku, jak jste řešily společné procházky s kočárkem a pejskem? Moje 5letá kříženka kokra je velice živá, spíš jak štěně a na nevydrží chvíli v klidu. Tento měsíc budu rodit a tak potřebuju vyřešit jak jí naučit chodit vedle kočárku(chodí na vodítku), tak abychom nikdo nepřišel k úrazu, jak jste je to učily vy? Možná trochu blbý dotaz, ale s její povahou si fakt nejsem jistá, když jsem to jednou zkoušela s kočárkem jen tak cvičně tak se mi pořád pod něj pletla a i se ho bála.

Zvykne parkrat ji prejedes nohy a oak si da bacha

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 20:49
@čolíto93 píše:
Zdravím jdu s dotazem na matky, co mají psa/fenku, jak jste řešily společné procházky s kočárkem a pejskem? Moje 5letá kříženka kokra je velice živá, spíš jak štěně a na nevydrží chvíli v klidu. Tento měsíc budu rodit a tak potřebuju vyřešit jak jí naučit chodit vedle kočárku(chodí na vodítku), tak abychom nikdo nepřišel k úrazu, jak jste je to učily vy? Možná trochu blbý dotaz, ale s její povahou si fakt nejsem jistá, když jsem to jednou zkoušela s kočárkem jen tak cvičně tak se mi pořád pod něj pletla a i se ho bála.

nikdy jsem na svoji fenku nepotrebovala voditko ani obojek za tech 11 let co ji mam posloucha od mala na slovo a vi jak se chovat kdy zastavit a jak se neplest nikam ;) v tvem pripade bych ji nebrala ven soucasne s kocarem ;)

Inaris 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 21:08
@Heivka píše:
Kamarádka měla trik aby jí psi chodili u kočárku. Měla v košíku pytlík psích mlsek a pes šel krásně vedle. Já radši psy vycvičilaa když jdou na vodítku tak jdou na vodítku, nečuchají a netahají (mám dvě velké čuby, pětiletou a roční).

Jak prosím?

Inaris 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 21:11
@JayLee píše:
nikdy jsem na svoji fenku nepotrebovala voditko ani obojek za tech 11 let co ji mam posloucha od mala na slovo a vi jak se chovat kdy zastavit a jak se neplest nikam ;) v tvem pripade bych ji nebrala ven soucasne s kocarem ;)

tak pokud žiješ na dědině, tak to jde, ale v městě vodítko mít musíš, případně košík.
Já bych taky tipla, že se pes vedle kočáru naučí.
Aby ji nebrala současně ven, to by se musela umlátit a organizačně by to asi nešlo. Kdyby potřebovala venčit, nechá dítě doma?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >