Agresivní syn 9 let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AAAEEE
Nováček 10 příspěvků 16.03.19 15:28
Agresivní syn 9 let

Ahoj všichni.
Mám tři syny, 9, 7 a 4. Jsem v rozvodovém řízení, děti budou v střídavé péči. Pro úplnost dodávám, že já jsem podala žádost o rozvod, ale za rozpad manželství se vinna necítím. Nového partnera nemám.
Kluci jsou šikovné, aktivní a bohužel hlučné děti.
Nejstarší je provokatér, ostatní po něm vše opakují. Ve společnosti je stydlivý, provokuje pouze své bratry.
Problém je, že poslední dobou mi odmlouvá, neposlouchá, ignoruje mě, dělá naschvály. S tím bych si poradila, ale s tím, že do mě hází věci, kope mě a škrábe když mu něco není po vůli, to nedávám. Schválně dělá opak toho co po něm chci, ničí moji práci - třeba strhne čerstvě pověšené prádlo, rozhází srovnané knihy…
Otec děti proti mně navádí, manipuluje je. Nejsem na něm závislá, uživím děti i sebe, ale rozvod se táhne.
Potřebuji poradit co s tou agresí. Jak tomu zabránit, jak tomu předcházet.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23232 příspěvků 16.03.19 15:34

Určitou část věcí dělá i můj syn, kamarádky syn v podobném věku, takže něco je věkem, zbytek bude nejspíš tedy k rozvodu. Předpokládám, že jsi s ním o tom mluvila, proč to dělá. Co zkusit dětského psychologa?

Halamka
Závislačka 3983 příspěvků 16.03.19 15:41

Myslím, že to bude k rozvodu. Ten padá na děti hodně a pokud se rodiče nejsou schopni domluvit, dítě ztratí pevnou půdu pod nohami, jistotu a snaží se jak umí to zvládnout. Prostě volá „hej, jsem tady“. Psycholog by mohl pomoci a ty tím, že mu budeš opakovat a vytloukat do hlavy, že je důležitý, že jsi tam pro něj, že budes pořád jeho máma.

Deina1
Povídálka 41 příspěvků 16.03.19 15:43

Spíš si myslím, že je to tím rozvodem. Je to pro něj velká změna a pokud s nimi otec manipuluje, tak to může brát jako, že je to tvoje vina a proto se tak chová :nevim:

Monchichik
Echt Kelišová 7864 příspěvků 16.03.19 15:52

Tak samozřejmě bych to zkusila po dobrém, vysvětlovala atd. Ale kopnout do mě nebo něco podobného když neskáču jak píská, tak by se nestačil divit. To si prostě nesmí dovolit.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 16.03.19 15:57
@AAAEEE píše:
Ahoj všichni.
Mám tři syny, 9, 7 a 4. Jsem v rozvodovém řízení, děti budou v střídavé péči. Pro úplnost dodávám, že já jsem podala žádost o rozvod, ale za rozpad manželství se vinna necítím. Nového partnera nemám.
Kluci jsou šikovné, aktivní a bohužel hlučné děti.
Nejstarší je provokatér, ostatní po něm vše opakují. Ve společnosti je stydlivý, provokuje pouze své bratry.
Problém je, že poslední dobou mi odmlouvá, neposlouchá, ignoruje mě, dělá naschvály. S tím bych si poradila, ale s tím, že do mě hází věci, kope mě a škrábe když mu něco není po vůli, to nedávám. Schválně dělá opak toho co po něm chci, ničí moji práci - třeba strhne čerstvě pověšené prádlo, rozhází srovnané knihy…
Otec děti proti mně navádí, manipuluje je. Nejsem na něm závislá, uživím děti i sebe, ale rozvod se táhne.
Potřebuji poradit co s tou agresí. Jak tomu zabránit, jak tomu předcházet.

Nedelas nahodou taky opak veci,ktere Ti rika?

Snazis se,kdyz Ti rekne,jak by rad to a to,udelat jak to rekl?

AAAEEE
Nováček 10 příspěvků 16.03.19 16:00

Ano, mluvíme spolu.
Psychologa hledám, ale ten mi stejně řekne, že je to rozvodem a chce to čas.
Jenže co s tím teď? Nemůže mě přece mlátit 9lete dítě.
Třeba mu řeknu, že pohádka bude až si po sobě uklidí vlaky a koleje. Neuklidí, drze odmluví a kus koleje mi hodí do hlavy. Nechám ho v pokoji, přijde za mnou, že on uklízet nebude, já nemám právo mu rozkazovat a pak do mě ještě kopne.
Ví, že to není správné, že se to nemá dělat a že s ním půjdu k psychologovi pokud se to bude opakovat.
Fyzicky jsem nikdy netrestala, otec na ně spíš ječí než by je fackoval, odpozorovane to teda nemá.

AAAEEE
Nováček 10 příspěvků 16.03.19 16:10

Králíkček, myslím, že ne. Jsem první za kým jde když má problém. Akceptuji jeho názory, ale jsou jistě věci, ve kterých prostě nevyhovím.

A Monchichik, když by do tebe kopl, tak co uděláš? Serves ho? Sfackujes? Polijes studenou vodou? Nestačil by se divit protože co? Jak bys to udělala ty? Já už vůbec nevím.

lucielorenc
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 11 inzerátů 16.03.19 16:12

@AAAEEE něco bude už pomalu začínající pubertou, něco určitě rozvodem, to třeba člověk u těch dětí nad těma kecama zavře oči. Ale hodit po mě syn vláček a ještě kopnout, tak to bych mu zmalovala zadek, že by si to pamatoval do konce života a něco takového by ho už nikdy nenapadlo. Tohle si opravdu nesmí dovolit.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 16.03.19 16:14
@AAAEEE píše:
Králíkček, myslím, že ne. Jsem první za kým jde když má problém. Akceptuji jeho názory, ale jsou jistě věci, ve kterých prostě nevyhovím.A Monchichik, když by do tebe kopl, tak co uděláš? Serves ho? Sfackujes? Polijes studenou vodou? Nestačil by se divit protože co? Jak bys to udělala ty? Já už vůbec nevím.

Nestupnuj agresi,tim si urcite nepomuzes…ba naopak,snaz se jeho hnev vuci Tobe klidnit…

On muze mit opravneny strach,hnev na vas,treba nechce do stridave pece…

Jsou ty veci,v kterych mu nechces vyhovet zasadni?
Pokud ne,snazila bych se ucit jej domlouvat se na s nim na cemkoliv…

Monchichik
Echt Kelišová 7864 příspěvků 16.03.19 16:15

@AAAEEE Kdyby do mě kopl, tak dostane facku, že chytí druhou o zeď. Já si vůbec neumím představit, že by to moje dítě vůbec napadlo, když pominu to období kolem dvou let, když jsou vzteklí a schopní všeho :mrgreen: . Fakt bych si s ním promluvila, po dobrém, vysvětlila, pomazlila, aby věděl, že ho miluju.....ale kopnout do mě, tak má smůlu. Začalo to házením věcí, ty si nic neudělala,tak to stupňuje a zkouší, kam až může zajít.

SAJ
Závislačka 3651 příspěvků 16.03.19 16:19
@AAAEEE píše:
Králíkček, myslím, že ne. Jsem první za kým jde když má problém. Akceptuji jeho názory, ale jsou jistě věci, ve kterých prostě nevyhovím.A Monchichik, když by do tebe kopl, tak co uděláš? Serves ho? Sfackujes? Polijes studenou vodou? Nestačil by se divit protože co? Jak bys to udělala ty? Já už vůbec nevím.

Víš, co bych udělala já? Upozornila bych, že to je pro me neakceptovatelné chování a že bude následovat trest. Vysvětlila bych jaký. A příště bych to do puntíku splnila. Je jedno, zda by to bylo domácí vězení, vařečkou na zadek nebo zákaz mobilu. To, co je u vás obvyklé. A chce to důslednost.

V devíti letech už ovšem naše děti přesně věděly, že to tak je, takže opravdu nehrozilo, že mě budou fyzicky napadat.

AAAEEE
Nováček 10 příspěvků 16.03.19 16:22

Jasně, že zásadní. Je mi jedno jestli si vezme červenou nebo modrou bundu. Ale přes silnici se přechází na zelenou. Víš jak to myslím. Kartáček ať si klidně vybere sám, ale zuby si vyčistit musí.

lilithlilith
Kecalka 485 příspěvků 16.03.19 16:24
@AAAEEE píše:
Fyzicky jsem nikdy netrestala, otec na ně spíš ječí než by je fackoval, odpozorovane to teda nemá.

Já jsem pro přiměřené tresty. Resp. u nás v 9ti letech taky pěkně frackovatí, ale něco po mně hodit nebo kopnout, tak by druhou vzala o zeď. Problém není v rozvodu ani v otci, nýbrž v žádné úctě a respektu vůči tobě.

lolink
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 16.03.19 16:31

Pokud by mne fyzicky napadl, resila bych to trestem. Poprve nejakym umirnenym. Rozhodne bych ho nebila, ale co vim, nestalo se mi to. Ale resit to stejne, mi neprijde dobry napad. Ma tablet, tel, playstation? Omezila bych data nebo sebrala uplne…napriklad.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama