AJ na Voškách a na VŠ

19.1.21 11:29

AJ na Voškách a na VŠ

Dobrý den, prosím o radu. Ráda bych si dodělala dálkově školu obor Všeobecná sestra nebo Sociální práce. Přemýšlím buď o studiu v Brně na Vošce, nebo v Olomouci na bakaláře. Rozhoduji se dle toho, kde se dá lépe zvládnou AJ i pro ty studenty, kteří jsou v ní slabí. Dočetla jsem se, že na Voškách se dělá závěrečná zkouška i z AJ, kdežto na VS ne. Prosím o nějaké info. Budu ráda za každý názor. Předem moc děkuji. S pozdravem Lucie :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63
19.1.21 11:35

Já myslím, že na VŠ (Bc.) musíš splnit zkoušku z jednoho cizího jazyka na úrovni B2. Nemusí se jednat o státnice, může jít o běžnou zkoušku, ale to má asi každá univerzita/fakulta jinak. Ale nikde se cizímu jazyku nevyhneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16388
19.1.21 11:49

Tu zkoušpu potřebuješ nějakého cizího jazyka -klidně z němčiny - ta se ti ostatně jako sestře bude dost hodit, pokud bys chtěla nachvíli do zahraničí.

Na trojku to zvládneš, když se ti podaří překonat blok že to prostě nejde a nejde a najdeš si takovou formu výuky jazyka co ti bude sedět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16438
19.1.21 12:34

Mám zkušenost s vš ajinou, zkouška byla povinná (MUNI, VUT) ale náročnost diametrálně rozdílná. Na VUT mi stačila středoškolská ajina, ani jsem se nijak nemusela připravovat, na MUNI byla ajina pomalu vyhazovací předmět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat