Vysvědčení do přijímaček

14
19.1.21 08:44

Vysvědčení do přijímaček

Ahojte, hele jsem v 9.třídě, budu se hlásit na obchodní akademie, je to soukromá škola, ale je tu problém, na vysvědčení mám teď asi dvě 4, a to z hlavních předmětu.
Je to první pololetí, které mi vychází tak špatně, z prvního z osmé třeba mám max do trojek, a učení mi tak velký problém nedělá jen mi distanční výuka nevyhovuje, a motivace do učení je nulová, tak to dopadlo jak dopadlo.. myslíte že z toho vysvědčení se tam nedostanu? Na té škole přijímačky nebudou..ale ústní pohovor..tak nevím no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1039
19.1.21 08:45

Na soukromé škole většinou berou všechny a právě co vím, tak tam chodí ti co by neměli moc šanci se dostat na státní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15536
19.1.21 08:52

Se soukromou obchodkou spíš problém mít nebudeš. Zejména když si vyndáš hlavu z těch míst, kde ji máš a začneš své budoucnosti trošku věnovat pozornost a začneš se připravovat. Protože stejně budeš muset zvládnout ty společné testy. Zádrhel není ve vysvědčení ale v tom, že se už skoro rok flákáš.

To že kašleš na distační výuku je výmluva. Motivace do učení je něco co máš pod kontrolou ty - a to že to nejde není důvod se na to vykašlat, ale hledat cesty jak to řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5851
19.1.21 09:14

Motivací by mělo být dostat se na vysněnou školu. Z čeho jsou trojky? Čeština, matika, jazyk? Nebo jde o jiné „méně důležité“ předměty?
Na soukromou se nejspíš dostaneš.
Tvým cílem není dostat se na školu. Tvým cílem je ji ÚSPĚŠNĚ DOKONČIT - tzn. odmaturovat. Řeči typu: „Plánuji se na střední učit.“ jsou hloupost. Když se neučíš teď, tak na SŠ nebudeš taky.
Jak se připravuješ na přijímačky? Děláš si testy z CERMATu? Co přípravné kurzy na SŠ - účastníš se/budeš se účastnit? Může to být jakákoli jiná SŠ než na kterou se budeš hlásit.
Na druhou stranu distanční výuka přeci jen krapet svádí k odbývání učiva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
19.1.21 09:18

@Hořec No jsou to dokonce čtyřky, z matematiky, chemie, jazyky mi jdou z těch mám 2, musím řict že přeci jenom, poslední dobou v učení zabrala, na přijímačky jsem se podle učebnic připravovala, ale teď je tam psáno, že bude jen ústní pohovor, u něj taky moc nevím, ale jsem si jistá že bych ho zbládla rozhodně lépe než jpz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
19.1.21 09:25

Ono taky bude záležet na tom, kolik dětí se tam bude hlásit. Syn chodí taky na soukromou (tedy ne ekonomku) a se čtyřkama neberou ani náhodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5851
19.1.21 09:31

@ssofiex, co si budeme povídat: čtyřky nejsou zrovna ideální pro maturitní obor. Předpokládám, že ústní pohovor je na té soukromé. Nejspíš si jen popovídají, proč chceš daný obor studovat a proč zrovna u nich. Troufám si odhadnout, že říct, že se jinam se svýma známkama nedostaneš, není zrovna vhodné. ;)
Soukromá tě vezme, „podojí“ o školné (kolik se tam platí?) a pak se může stát, že neprojdeš maturitou, která je státní. Jakou mají úspěšnost u maturit? Poptej se.
Někdy je lepší jít na SŠ v výučním listem a maturitu si dodělat. I poté je možnost jít na VOŠ, VŠ. Jasně, na medicínu by to nebyl nejlepší základ, ale to ani obchodka s maturitou.
Je zbytečné se trápit na škole jen proto, abych měla maturitu.
V lepším případě se ztratí jeden rok (přejde se na jinou školu). V horším čtyři a zůstane se se základním vzděláním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
19.1.21 09:44

@Hořec Úspěšnost u maturit je 90% mají to na stránkách.
Platí se asi 27 000 za půlrok.. teda na tu školu se chci dostat opravdu, už jen z toho jejich přístupu, o kterém mi kamarádka vyprávěla. Je to taková rodinná škola, a na dni otevřených dveří, učitelé byli strašně fajn..minulý rok se tam hlásilo 57 lidí, vzali 48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6928
19.1.21 09:48
@ssofiex píše:
@Hořec Úspěšnost u maturit je 90% mají to na stránkách.
Platí se asi 27 000 za půlrok.. teda na tu školu se chci dostat opravdu, už jen z toho jejich přístupu, o kterém mi kamarádka vyprávěla. Je to taková rodinná škola, a na dni otevřených dveří, učitelé byli strašně fajn..minulý rok se tam hlásilo 57 lidí, vzali 48

Tak za takový prachy taky budu milej :D Ale než doděláš tu maturitu, tak je to přes 200tis. Kdyby jsi šla na státní, tak budeš mít to stejný, plus doma budete mít o 200tis víc, který pak můžeš dostat do základu na samostatné žití.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2688
19.1.21 10:02

Záleží na tom, kolik mají uchazečů. Pokud víc než berou, tak dají přednost těm s lepším prospěchem. Ale na placenou školu tolik těch uchazečů snad není. Každopádně je škoda, že jsi trochu na tom vysvědčení nezamakala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5851
19.1.21 10:06

@ssofiex, školné je docela ranec. Co rodiče na to říkají? Asi u vás problémem nejsou peníze. :think: Co výchovný poradce? Osobně se mi nelíbí ty čtyřky na maturitní obor. Tady bych měla strach, že jim půjde jen o školné, takže mě tam nechají čtyři roky a hotovo. S těmi známkami mám obavu, abys nebyla v těch 10 %. ;) Proč sis zvolila tuto školu a tento obor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
19.1.21 10:12

4 na základní škole???
Já měla v devitce první 3 z matematiky a na střední škole jsem i tak zrovna nevynikala.
Sice jsem nakonec odmaturovala, ale učila jsem se celkem poctivě.
Pokud tě se 4 vezmou na střední tak to školství jde fakt do…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
19.1.21 10:16

@Hořec rodiče říkají, že je to lepší, z důvodu že nevěří, že bych se dostala na státní. Taky se obávám, a to velmi.. ale na obor jsem chtěla, z důvodu, že nemám něco co by mě nějak bavilo, ale v budoucnu jsem měla plány, jako podnikatelské, převzít po rodičích jejich práci, ale bez vzdělání to nepůjde, a školu, protože se mi líbí, jak přístup individuální, tak že je tam hodně možností doučování, jsou tam stáže, a je to napůl škola anglická, a angličtina mě fakt baví. :nevim: :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 10:16

Taky jsme byla na soukromé, ale ne kvůli prospěchu ale protože mě ten obor fakt zajímal.
A ano musím říct, na soukromou chodí děti které mají malou pravděpodobnost se dostat na státní a ano, úspěšnost u maturit je 90%. Ústní udělá 100% protože to daji každému debilovi a u písemné ti dost pomůžou jen aby měli dobrou stastiku a rodiče neucicich se děti jen calovali.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 10:22

Promiň, nevím jestli se ti proste jen nechce učit nebo na to nemáš, ale aby si nedopadlo tak, ze ti rodiče budou platit školu a ty ani neodmaturujes. Písemná maturita je všude stejná a pokud ti třeba nejde čeština, tak u písemné budeš v háji. Nechceš třeba zkusit spíše učnak s tím, ze maturitu si muzes kdykoliv dodělat? Z vlastní zkušenosti vím, ze z ucnaku se uplatnis mnohem lépe než ze soukromé školy.
Já byla na soukromé škole obor podnikání a ta škola mi nedala absolutně nic!
Musela jsem si dodelavat ucnak abych vůbec mohla dělat nějakou práci.
Kdybych se mohla vrátit zpět do mých 15 tak se rozhodnu úplně jinak.
Soukromé školy mají status škola pro hloupé s maturitou zadara, to bych raději měla opravdu ten ucnak a maturu si dodelala

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat