Obor VŠ, poradíte?

18.1.21 17:00

Obor VŠ- poradíte? :)

Ahoj! Jsem ve čtvrťáku (obor asistent zubního technika) a pomalu začínám vypisovat seznam VŠ kam si podám přihlášku :think:. Je tu prosím někdo, kdo studoval/studuje některý z těchto oborů?:) :srdce:
Učitelství 1.st. ZŠ- Pedf UK
Optika a optometrie- ČVUT
Radiologický asistent- ČVUT
Chtěla bych vědět váš názor na studium…
Speciálně u ČVUT- zda se vyplatí vystudovat- protože já bych tuto školu měla docela daleko od domova.
Děkuji za odpovědi :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1014
18.1.21 17:12

ČVUT je záruka kvality téměř u všech oborů. Otázka je, zda na škole vydržíš, ale když se budeš učit, tak se to dá. Jinak radiologický asistent je ještě v ČB, tam to bylo dost těžké, ale dalo se to. A optometrie je v Olomouci, také dobrá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 17:30

Ahoj, studovala jsem a teď i učím na ČVUT, tak se klidně ptej, co tě zajímá :) Anonym, ať se nepropalim :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
18.1.21 17:54

Takhle… určitě bych potřebovala poradit s tím, zda bych na to vůbec měla (myslím teď tu ČVUT), přijímačky dělat nemusím díky průměru z průměrů ze střední - mám 1,37, do 1,50 odpouštějí přijímací zkoušky… ALE… nikdy jsem nebyla moc na matematiku nebo fyziku… (fyziku jsem měla jen do druháku… :roll: )… bylo to vždy takové, že jsem se to opravdu našprtala… tak by mne zajímalo zda se to i s mojí střední dá, a nebo hned vyletím… na co se to studium hodně váže..
Zajímají mě hodně právě tyto obory, bohužel bydlím v Litoměřicích, tak bych musela dojíždět nebo být na intru. Litoměřice- Kladno - docela dálka. No jsem ráda, že to tady se, mnou chce někdo probrat :) a že ČVUT je zárukou kvality… Radiologický asistent je ještě v Ústí nad Labem na UJEPu (nově akreditovaný obor pro rok 2021-2022), tam budou brát podle aritmetického průměru z mat. vysvědčení… a toho se bojím… Tyto tři obory u mě zatím vedou… přijdou mi jako smysluplné a zajímavé. A myslím, že bych se jimi po vystudování bez problému uživila. Ale chci udělat takové rozhodnutí, abych toho poté nelitovala, netrápila se… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 18:36
@Sedmikraska39 píše:
Takhle… určitě bych potřebovala poradit s tím, zda bych na to vůbec měla (myslím teď tu ČVUT), přijímačky dělat nemusím díky průměru z průměrů ze střední - mám 1,37, do 1,50 odpouštějí přijímací zkoušky… ALE… nikdy jsem nebyla moc na matematiku nebo fyziku… (fyziku jsem měla jen do druháku… :roll: )… bylo to vždy takové, že jsem se to opravdu našprtala… tak by mne zajímalo zda se to i s mojí střední dá, a nebo hned vyletím… na co se to studium hodně váže..
Zajímají mě hodně právě tyto obory, bohužel bydlím v Litoměřicích, tak bych musela dojíždět nebo být na intru. Litoměřice- Kladno - docela dálka. No jsem ráda, že to tady se, mnou chce někdo probrat :) a že ČVUT je zárukou kvality… Radiologický asistent je ještě v Ústí nad Labem na UJEPu (nově akreditovaný obor pro rok 2021-2022), tam budou brát podle aritmetického průměru z mat. vysvědčení… a toho se bojím… Tyto tři obory u mě zatím vedou… přijdou mi jako smysluplné a zajímavé. A myslím, že bych se jimi po vystudování bez problému uživila. Ale chci udělat takové rozhodnutí, abych toho poté nelitovala, netrápila se… :(

Oproti jiným fakultam ČVUT je matika i fyzika na FBMI jednodušší, zvlast u oboru, které chceš. Jde tam o základní porozumění, neprobíhá se to nijak hloubkove, dívám se do plánu a od obou predmetu je tam po jednom predmetu. V radiologii se resi hlavně fyzika (ionizujiciho) záření, ale ne popsat matematicky, ale spíš vysvětlit principy a procesy, nic co by se nedalo naučit. Stejně tak v druhem oboru je hlavně optika.
Doporučuji bydlení na koleji, užiješ si mnohem vic studentský život, než neustále trávit na cestě. Navic budeš mít školu skoro každý den, takže by to bylo nereálné. A navíc si na koleji vzajemne pomůžete, jsou tam i starší spolužáci, kteří ti můžou pomoct. Ale i jako vyučující dáváme konzultace, mají -li studenti zájem. Obecne jsme celkem malá škola, tak je to tu komornejsi a i domluva s většinou učitelů je lepší.
Jinak doporučuji skupinu FBMI na Facebooku, normálně tam poptej, jestli by to nějaký student daných oboru odpověděl na otázky pres zprávy. Ja totiž studovala jiný obor a také jinde primárně učím. Ale učím magistry z tech oboru, tak je trosku znam.

• Citovat
  • Nahlásit
630
18.1.21 18:38

Vyprdni se na pedak, zašiješ se. S technickými obory máš daleko lepší uplatnění a vidinu lepších financí. To ti píšu jako někdo, kdo vystudoval pedak a pak měnil obor - upřímně, povedlo se, ale šlo to dost ztuha a opačně by to bylo určitě jednodušší. Ve školství máš jedinou výhodu volna, ale jinak žádná možnost karierniho postupu a z pedaku nic moc umět nebudeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.1.21 19:09
@Anonymní píše:
Oproti jiným fakultam ČVUT je matika i fyzika na FBMI jednodušší, zvlast u oboru, které chceš. Jde tam o základní porozumění, neprobíhá se to nijak hloubkove, dívám se do plánu a od obou predmetu je tam po jednom predmetu. V radiologii se resi hlavně fyzika (ionizujiciho) záření, ale ne popsat matematicky, ale spíš vysvětlit principy a procesy, nic co by se nedalo naučit. Stejně tak v druhem oboru je hlavně optika.
Doporučuji bydlení na koleji, užiješ si mnohem vic studentský život, než neustále trávit na cestě. Navic budeš mít školu skoro každý den, takže by to bylo nereálné. A navíc si na koleji vzajemne pomůžete, jsou tam i starší spolužáci, kteří ti můžou pomoct. Ale i jako vyučující dáváme konzultace, mají -li studenti zájem. Obecne jsme celkem malá škola, tak je to tu komornejsi a i domluva s většinou učitelů je lepší.
Jinak doporučuji skupinu FBMI na Facebooku, normálně tam poptej, jestli by to nějaký student daných oboru odpověděl na otázky pres zprávy. Ja totiž studovala jiný obor a také jinde primárně učím. Ale učím magistry z tech oboru, tak je trosku znam.

Děkuju mockrát za obsáhlou odpověď :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 19:24

Na fakultě zdravotnických studií ZČU v Plzni se dá taky studovat radiologický asistent :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
193
18.1.21 19:37

Pro toho, kdo je z Litoměřic, nemá Plzeň žádný význam. Kromě toho ZČU se svou vyhlášenou právnickou fakultou není pro každého :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
18.1.21 21:07

Osobně si myslím, že širší uplatnění než optometrie má absolvent oboru radiologický asistent. Nemusí hledat práci pouze ve zdravotnictví, ale i tam, kde se pracuje s ionizujícím zářením, nejen přímo v jaderných elektrárnách, ale v průmyslu, kde se také používají rentgeny i radioizotopy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat