Ukončené 4 roky SŠ, ale bez maturity. Jak si ji můžu dodělat?

22
17.1.21 20:08

Ukončené 4 roky SŠ- bez maturity. Jak si ji můžu dodělat?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda tu někdo neřešil stejný “problém”. Dokončila jsem SŠ ( tj. vysvědčením z maturitniho ročníku ), ale neudělala maturitu a jelikož jsem v 18ti měla pocit, že to všechno zvládnu bez ní ( což nemuzu říct, že bych neměla pravdu ), mám skvělou práci. Jenže, mam dceru, manžel pracuje v zahraničí a bavíme se o druhem. Znovu jenže - mam ted po třetí prodlouženou smlouvu na dobu určitou naposledy na 2 roky ( zbývá z toho 1 a 3/4 roku a pak už na neurčito. ) a když by jsme se rozhodli pro druhé, tak by mi během mateřské zanikla smlouva, což nevim jestli chci, ale zase to určitě nezmění myšlenky na druhé. Takže, kdyby jsme se pro druhé rozhodli, tak chci mít větší možnosti po mateřské, větší šanci se někde uplatnit. Zatím jsem vždy měla kliku, nyní i bez maturity dělám na úřadě a nemůžu si na nic stěžovat, ale pokud by nastala tahle situace, tak mě štve, že jsem tenkrát neměla více rozumu.., nu což, čas nevratím, ale v 31, přemýšlím o nějaké možnosti si školu dodelat - resp. nevíte o nějaké, kde je šance si pouze dodelat dálkově večerní studium nebo distancni výukou třeba jen 2 roky - kde mi uznají vysvědčení z maturitniho ročníku? Případně zda někdo řešil situaci - že mu během materske konci smlouva, zda to nezkoušel nějak vyřešit jeste před nástupem - zda mu zaměstnavatel smlouvu prodloužil? ( blahové, ale…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
SAJ
8108
17.1.21 20:24

Jako splněné se uznávají předměty pouze za poslední 3 roky - takže v tvém případě se obávám, že nic. :nevim: Pokud chceš maturitu, musíš si najít školu, která tě přijme na dálkové maturitní studium, pokud budeš mít štěstí a složíš zkoušky, přijmou tě rovnou do maturitního ročníku. Ten vystuduješ a po jeho úspěčném zakončení máš tuším pět let na složení maturitní zkoušky - na kterou máš celkem tři pokusy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 20:26

No ty kraso 8o. Doufam, ze na tom urade jen utiras podlahy 8o. Pak se clovek divi, ze to na ueadech vypada jak to vypada..

Ted k dotazu.. No co napsat, myslela sis, ze jsi hvezda. No a nejsi, jak jsi zjistila.. :mrgreen:

Obavam se, ze Tve 4 roky nikoho nezajimaji, kdyz jsi nezmaturovala.. a vlastne se o to ani nepokusila.. To je jako delat vysku a nedat statnice.. Mas proste jen zakladku..

Zkus obvolat skoly ve tvem okoli a treba Te nejaka vezme a neco uzna (pochybuju..).

A ki ec smlouvy na MD/RD jsem resila ja osobne. Reseni bylo proste, sef mi smlouvu prodlouzil o dalsich nekolik let. Ale ja mam poradne vzdelani (ne jen maturu) a nepysnim se ve 31letech, ze jsem hvezda, co maturu nepotrebuje a je to jen kus papiru. Ale i tim kusem papiru ukazujes, ze jsi schopna se na neco cilene pripravit a zvladnout to.

PS : hodne stesti u statni matury :mrgreen:

Prosim anonym, pisu o sve praci..

• Citovat
  • Nahlásit
19522
17.1.21 20:30

@Charry2 bez maturity pracuješ na úřadě? :roll: na jakém? moje mamka je středoškolačka a dělá na úřadě jen proto, že už tam pracuje 25 let a do důchodu to má za pár, ještě několik je jich tam bez vysoké školy, ale noví pracovníci se už spoustu let berou pouze z vš vzděláním

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3677
17.1.21 20:35
@Anonymní píše:
No ty kraso 8o. Doufam, ze na tom urade jen utiras podlahy 8o. Pak se clovek divi, ze to na ueadech vypada jak to vypada..

Ted k dotazu.. No co napsat, myslela sis, ze jsi hvezda. No a nejsi, jak jsi zjistila.. :mrgreen:

Obavam se, ze Tve 4 roky nikoho nezajimaji, kdyz jsi nezmaturovala.. a vlastne se o to ani nepokusila.. To je jako delat vysku a nedat statnice.. Mas proste jen zakladku..

Zkus obvolat skoly ve tvem okoli a treba Te nejaka vezme a neco uzna (pochybuju..).

A ki ec smlouvy na MD/RD jsem resila ja osobne. Reseni bylo proste, sef mi smlouvu prodlouzil o dalsich nekolik let. Ale ja mam poradne vzdelani (ne jen maturu) a nepysnim se ve 31letech, ze jsem hvezda, co maturu nepotrebuje a je to jen kus papiru. Ale i tim kusem papiru ukazujes, ze jsi schopna se na neco cilene pripravit a zvladnout to.

PS : hodne stesti u statni matury :mrgreen:

Prosim anonym, pisu o sve praci..

To bude nějaký pofiderní úřad. Tady u nás by si neškrtla. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11751
17.1.21 20:40
@stinga píše:
@Charry2 bez maturity pracuješ na úřadě? :roll: na jakém? moje mamka je středoškolačka a dělá na úřadě jen proto, že už tam pracuje 25 let a do důchodu to má za pár, ještě několik je jich tam bez vysoké školy, ale noví pracovníci se už spoustu let berou pouze z vš vzděláním

Tak na některá místa stačí maturita. Záleží, jaký urad a jaká pozice.
Na ta místa, jde stačí maturita, je pěknej natresk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3429
17.1.21 20:40

Tak ono na jak kterou pozici je potřeba na úřadě VŠ. Většina pozic to vyžaduje, ale na některá místa stačí středoškolské vzděláni nebo nadstavba třeba DiS. apod. Každopádně maturita je opravdu minimum. Taky nechápu, jakou pozici zakladatelka na úřadě zástava, že by byla v závodní jídelně? Maximálne stala u kopirky, ale i tam se také berou středoškoláci…, hmmmm :think: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3429
17.1.21 20:42
@g.sandova píše:

Jo tak to je stoprocentní pravda, na místa středoskolaku je fakt tlačenice :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20389
17.1.21 20:43

Ja tomu verim, ze dela na úřadě.

Kamaráda exmanzelka je vyucena prodavačka a přes jeho protekci se dostala na urad, kde delala obcanky…

Zajimalo by me, jestli tam jeste pracuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8108
17.1.21 20:45
@Gerberka píše:
Tak ono na jak kterou pozici je potřeba na úřadě VŠ. Většina pozic to vyžaduje, ale na některá místa stačí středoškolské vzděláni nebo nadstavba třeba DiS. apod. Každopádně maturita je opravdu minimum. Taky nechápu, jakou pozici zakladatelka na úřadě zástava, že by byla v závodní jídelně? Maximálne stala u kopirky, ale i tam se také berou středoškoláci…, hmmmm :think: ;)

Neblbněte, jsou i malé - třeba obecní - úřady, kam se prostě pracovní síly nehrnou. Samozřejmě, kdyby se našla kvalifikovanější síla, zakladatelka by měla smůlu - ale když není… Navíc je jako nekvalifikovaná síla docela levná (dle tabulek).
Pak to prostě jde i bez příslušného vzdělání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19522
17.1.21 20:46
@Hanka1 píše:
Ja tomu verim, ze dela na úřadě.

Kamaráda exmanzelka je vyucena prodavačka a přes jeho protekci se dostala na urad, kde delala obcanky…

Zajimalo by me, jestli tam jeste pracuje…

a zvládla ZOZ? to je docela těžká zkouška

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 20:47
@g.sandova píše:

To bych si divila, s praxí víc nez dvacet let a znalostí jazyků bych ve státním mela úžasných 28 hrubeho, tedy polovinu toho, co v korporatu…
Anonym kvuli mzdě.

• Citovat
  • Nahlásit
19522
17.1.21 20:47
@g.sandova píše:

tak na tom úřadě, kde pracuje mamka, také do výběrového řízení musejí napsat, že požaduje sš, nebo vš - ale vezmou pouze vš, středoškoláci nemají šanci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20389
17.1.21 20:49
@stinga píše:
a zvládla ZOZ? to je docela těžká zkouška

Co to je? Úřednická zkouška?

Netusim, je to jeho prvni ex…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20389
17.1.21 20:52
@SAJ píše:
Neblbněte, jsou i malé - třeba obecní - úřady, kam se prostě pracovní síly nehrnou. Samozřejmě, kdyby se našla kvalifikovanější síla, zakladatelka by měla smůlu - ale když není… Navíc je jako nekvalifikovaná síla docela levná (dle tabulek).
Pak to prostě jde i bez příslušného vzdělání.

Presne tak, v nasi i vedlejsi vesnici jsou na beznych místech na obecním úřadech středoškolačky. A to je kousek od Prahy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat