Akce: šetříme společně

sunshinegirl
15.3.16 13:51

Akce: šetříme společně

Holky nevím jak jste na tom finančně, ale my nic moc. Měsíční příjem 20 tis. a 8 500 nájem. K tomu cca 1 000 kč pes. Uvažuju, že zkusím šetřit obálkovou metodou a s tím spojím vaření, tj. šetření na jídle. Chci vás vyzvat, jestli se někdo nechce přidat do akce VAŘÍME SPOLEČNĚ. Tj. že bychom si společně řekly, kolik si dáme na měsíc do obálky na jídlo a udělaly nějaký rozvrh levných obědů na vždy na týden. Abychom si to ale udělaly zábavné tak bychom vařily všechny ve stejný den stejné jídlo. A pak bychom se tu mohly chlubit fotkama, abychom viděly, jak vypadá třeba plácnu čočka na kyselo u nás a jak u vás apod. Cílem bude vlézt se do určené částky za měsíc a nakrmit celou rodinu, komu zbyde, tak má našetřeno :)

Přidá se někdo???

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

59251
15.3.16 13:59

@sunshinegirl jsou tu takové diskuze, už rozjeté. Ale najdeš tam spoustu tipů, receptů atd.. pohledej ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2023
15.3.16 14:01

Ahoj, já bych do toho šla, máme sice trochu větší rozpočet, ale šetřit neumím vubec. :mrgreen: :oops: Otázkou je jestli to bude v praxi proveditelné, přeci jen v každé rodině jsou jídla co se nepozřou. Já sice denně vařit nemusím - syn se stravuje převážně ve školce, takže záleží na manželových směnách, ale můžeme mít teplé-zdravější večeře. :-)
Jakou máš představu o částce na jídlo na měsíc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
508
15.3.16 14:03

Ahojky, já osobně bych do toho šla ráda, ale partner nemá vždycky chuť na všechno, takže s ním je to takové složitější a tudíž se bohužel zúčastnit nemůžu :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sunshinegirl
15.3.16 14:07

@Frnda No dala bych tak pět šest tisíc?

• Nahlásit
  • Citovat
sunshinegirl
15.3.16 14:08

@martina.se No já vím, že jsou tu diskuse, kde jsou návrhy na levná jídla. Ale já potřebuji jet s někým synchron, jinak to při první příležitosti nedodržím a zase budu vařit hovězí guláš, protože na něj mám chuť :)

• Nahlásit
  • Citovat
2023
15.3.16 14:09

@sunshinegirl To je celkem výzva, ale zkusit to můžu. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1466
15.3.16 14:12

@sunshinegirl Ahoj, já bych to i zkusila. Až přejdu na RD, tak bude peněz podstatně míň. Tak můžu mít natrénováno. :) Akorát teda pokud budeme řešit finance apod., tak bych radši soukromou diskuzi. Pokud se ti tedy přihlásí dost členek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sunshinegirl
15.3.16 14:13

@Vokaju Dobře, můžeme to tak udělat. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
59251
15.3.16 14:15

@sunshinegirl ;) jasný, chápu.. jen prostě jestli víš, že tu jsou, že tam můžeš brát inspiraci ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4634
15.3.16 14:19

@sunshinegirl :mavam: nápad je to dobrý, já jsem s týdenními jídelníčky spokojená, ale vařím to na čem se všichni domluvíme a na co máme chuť, takže řídit se dle ostatních by mi doma asi neprošlo :jazyk:. Napřed bych být váma holky, kdo do toho půjdete vypsala, co kdo doma nesní (např. kapusta, dršťky, brokolice, koprovka atd.) a pak vypsat kdo co umí z levných jídel uvařit i s recepty kdo je neumí(indická čočka, lečo, zapečené brambory, bretaňské fazole)a dle toho sestavovat ty týdenní jídelníčky, jak se domluvíte. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24392
15.3.16 14:22

Když mi někdo napíše týdenní jídelníček, budu ráda, já už fakt nevim co vařit.. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1952
15.3.16 14:26
@sunshinegirl píše:
@Frnda No dala bych tak pět šest tisíc?

já taky neumím šetřit, to je hrůza :cert: my máme asi k dispozici 23tis. + moje brigáda při rodičáku od 3-5tis. ale my máme svůj byt, platíme jen inkaso a internet, takže jsem na tom celkem dobře, jezdíme hodně na výlety a užíváme si, tak to stojí dost peněz :-) ale na jídlo máme 6 tis. a v tom je i drogerie prášky na praní, pasta na zuby, čistící prostředky atd. ale já nevařím asi půl roku už…nechávám si v týdnu dovážet obědy z jídleny za 60korun…denně 120…jednu porci má manžel i s polévkou a já se najím se synkem z jedné porce (je toho hodně máčka a 5 knedlí s polévkou) takže měsíčně za obědy cca 2800 a ten zbytek tedy 3200 nějaké pečivo, něco na něj a ty prostředky, což se dá pořídit velice levně…mám oblíbený tekutý písek z Kauflandu na čištění, mýdlo na ruce máme nejradši obyčejné…do záchodu prostředky z Lidlu a tekutý prášek na praní za 99 ty beru 2 na měsíc, aviváž z Lidlu za 35 atd. a to kupuji i minerálky, dobroty…hodně mi pomohlo to dovážení obědů, ale chápu, že každému to nevyhovuje :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
15.3.16 14:40

Holky, tahle diskuze mi jde primo naproti, take musim tento mesic trosku setrit a jestli budete delat soukromou, pridam se rada

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
15.3.16 14:44

I já bych se možná připojila, ale asi ne se všemi jídli, ale ráda se inspiruju, i my se snažíme šetřit (ale jíst zdravě) :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama