Jaké je studium na VŠE?

1
29.9.20 19:36

Aké je štúdium na VŠE

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, chcem ísť študovať na VŠE FFU, je tu niekto kto študuje alebo študoval na tejto fakulte? Rada by som vedela ako je to s náročnosťou, prípadne so stíhaním brigády. Ďakujem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18
29.9.20 20:23

Ahoj,
Na bakalari je to stredne tezke. Zalezi ktery obor si vyberes. Finance a banko takovy prumer ucto je silnejsi kafe. Magistr s 2 statnicemi z hl. A velejsi speckou za 3 roky i se semestrem v zahranici a brigadou. Absolvovani v roce 2013 takze ne uplne aktualni i nfo. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8871
29.9.20 20:33

Asi pohoda. Vzhledem k tomu, že tam nikdo moc do školy nechodí, všichni pracují a do školy si zajdou jen někdy, na zkoušku se učili tak možná večer před zkouškou. To jsme my z jiné vš, kde jsme dřeli na zkoušky i x týdnů x hodin v kuse, těžko chápali… a asi i záviděli 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
29.9.20 20:37

To muze rict jen nekdo kdo tam nechodil. VSE neni jen narodo. Jsou i fakulty a obory, kde se musi neco delat. Napr. Auditori nebo ucetni by s vami nesouhlasili, ze to bylo jen „za ucast“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1720
29.9.20 20:37

Asi jako těžké gymnázium. Co jsem koukal na spolubydlící, tak těžká pohoda. Spíš by to měla být VOŠ než VŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
30.9.20 10:20

Tvl, no jasněěěě, chodit tam vůbec nemusíš a na zkoušku ti stačí večer. No protože kámoši, víš jak. A tohle se dočteš samozřejmě od lidí, co tam nechodili a vytváří si tak najivní představy o tom, že to studium je vesměs jedna velká párty. :potlesk:

Tak hele, je průměrně těžká VŠ, nedá se to srovnávat s medinou nebo technikou, na druhou stranu jsou obory, kde máš mnohem méně učiva a obecně práce, Je to škola, která ti může dát opravdu skvělý profesní základ, pokud potřebuješ u školy pracovat, ta možnost tam taky je, stačí si dobře navolit předměty, třeba jen do dvou dnů… Ale nevím, kde se v lidech bere ta naivní představa, že na zkoušku ti stačí večer a zbytek proflákáš. Totální nesmysl. Na většinu větších zkoušek se musíš učit průběžně celý sesmetr, ne-li dva. Často to bylo stylem, že na přednáškách se stihla max půlka učiva, zbytek samostudium, ze kterého tě pak jen přezkoušeli. Protože za večer do sebe 1000 a víc stránek makro a mikroekonomie, práva, různých analytických předmětů nedáš. Ano, jsou tam menší zkoušky, kde ti stačí tak týden i méně, ale to jsou většinou jen doplňkové předměty.

Já tu školu dala úplně v pohodě, byla jsem vzorný student a mohla mít červený diplom na Ing. Na finální stánice jsem se učila cca 4 měsíce - v kuse. Takže prosím tě, zeptej se přímo studentů, jak to tam vypadá, co museli do školy dělat, ideálně z vícero oborů. Není to nezvladatelně těžká škola, ale rohodně to není tak, jak tvrdí různí kecálisti, kteří tím neprošli. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1720
30.9.20 12:32

@Danuska89 na jaké zkoušky se učíš dva semestry?!? A 1000 stránkové učebnice mikro a makro… které to jsou? Jen pro představu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
30.9.20 13:34

@TrueIsFalse Tu školu jsem končila cca 7 let zpátky. Jenom například Soukupova makro a mikroekonomie tehdá bylo nutné na magistru zvládnout v jednom semestru a obě dohromady byly s přehledem přes 1000 stran. Nějaký výcuc na pořádné pochopení látky často nestačil, maximálně na nějaký průběžný testík, pokud člověk nestíhal. Za nás k ústní zkoušce bylo potřeba načíst knihy a pochopit problematiku, jinak jsme letěli. A to je jen jeden příklad.
Nevím, čemu se tak podivuješ, že příprava na státní magisterskou zkoušku zabere klidně i 4 měsíce? Tehdá to tak bylo a to jsem studovala řádně, žádné protahování studia. Spolužáci to měli zrovna tak, 3-4 měsíce minimálně, zejména pokud neměli jednoduchou vedlejší specializaci. Přeci jenom informatika je trochu o něčem jiném. Dneska bych měla červený diplom, unikl mi snad jen o 2 setiny na průměru. Ke studiu jsem se stavěla zodpovědně a obávám se, že moje informace je relevantnější, než informace těch, kterým ta škola z nějakého důvodu leží v žaludku a staví ji hloupými komentáři na úroveň soukromého učiliště, aniž by se účastnili byť jediné přednášky. A fascinuje mě to sebevědomé tvrzení některých, že se do té školy NEMUSÍ chodit a VŠICHNI stíhali chodit do práce (já tak maximálně 1,5 dne v týdnu, když se poštěstilo) ;) a na zkoušku ti stačí týden s prstem v nose. Prostě neuvěřitelný hlouposti, realita je jiná, taková, že i na VŠE musíš občas máknout. A já bych si přála, aby to bylo opravdu tak, jak se traduje :lol:

A btw., když jsem doučovala matematiku středoškoláky z průmky (která pravidelně zásobovala svými absolventy technické školy a strašně se tím chlubila) a viděla, že ve 3. ročníku mají problém vypočítat vnitřní úhly trojúhelníku pomocí sin a cos, a ti samí se pak „vysmívají“ absolventům jiných škol, přijde mi to minimálně úsměvné. Bodejď by tak nedřeli a netrpěli, když už v předmaturitním ročníku měli problém s jednoduchou maticí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8871
30.9.20 15:34

@Danuska89 : čekala jsem, že se někdo takový ozve. ¨

Pokud je VŠE průměrně těžká VŠ (a opravdu neznám nikoho, kdo by ji nedodělal a to tam chodili megalemplové), pak by mě zajímalo, která VŠ je dle Tebe lehčí ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
30.9.20 16:38

@cell Že je někdo megalemlp neznamená, že není inteligentní, nemůže změnit svůj přístup k učení a nemá na to dodělat průměrnou VŠ jako je VŠE. Naopak, spousta takových lemplů, pokud začnou dělat to, co je baví, jsou často úspěšnější, než věčně vyhrocení šprti a jedničkáři. U nás na gymplu byli lemplové, kteří šli na daleko těžší školy a dodělali je. Příklad spolužačky, co propadla u maturity z češtiny, z fyziky měla pravidelně za 4 a dneska dělá lékařku na ARO. Kdybych aplikovala stejnou stupidní logiku, tvrdila bych, že kdejakej čtyřkař dodělá medinu, trošku mimo ne??

Naopak můj další spolužák VŠE nedodělal, přitom je to docela chytrej kluk, jen mu nevyhovoval systém jedné zkoušky, že měl relativní volno během semestru a pak to nezvládl. Národohospodářskou fakultu.

A tvůj dotaz k lehčím školám - nemám dostatečné srovnání, přeci jenom jsem si nevyzkoušela studium na všech školách, nicméně viděla jsem objem učiva na pedáku v Ústí jednoho z hudebních oborů a myslím si, že by to mohlo být víc na pohodu, než bylo u nás.

Kde bereš to sebevědomí tvrdit, že na zkoušku ti tam stačí jeden večer? Kolik semestrů jsi tam studovala? Prosím, argumentuj fakty, ne kamarády. Pokud jsi opravdu zvládla (nebo si to aspoň myslíš, že bys to zvládla) například Dějiny ekonomického myšlení nebo celého Holmana za jeden večer, tak jsi opravdu frajerka, čest :potlesk: Pokud ne, tak nelži a nešiř bludy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8871
30.9.20 16:57

@Danuska89 : nestudovala jsem ani jeden, studovala jsem docela jinou VŠ a to srovnání, kolik úsilí jsme museli na zkoušky vynaložit my a oni, bylo opravdu nabíledni.
Ale ano, souhlasím, že hudební obor na PedF je asi opravdu ještě lehčí škola, kde je spíše potřeba talentu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
30.9.20 17:06

@cell Žádný talent tam potřeba nebyl, jednalo se spíš o management. Spíš zapálení pro věc a láska k hudbě. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8871
30.9.20 17:10
@Danuska89 píše:
@cell Žádný talent tam potřeba nebyl, jednalo se spíš o management. Spíš zapálení pro věc a láska k hudbě. :pankac:

nádhera :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1720
30.9.20 21:16

@Danuska89 Jo, na dějiny eko teorií jsem slyšel dobrý nadávky :mrgreen: Samozřejmě za večer se na zkoušku nenaučíš, ale psala jsi dva semestry. To už je na zkoušku hodně. A státnice se mezi to nepočítají, tam je jasné, že se učíš dýl. Co jsem viděl knihy od Holmana, jsou děsně upovídané, reálně by tam mohla být 1/3 stránek. Soukup už docela jde, tam si člověk alespoň něco spočítá, to je zase pravda :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama