Bakalářská práce - problem s hľadaním vedúceho

Anonymní
28.9.20 22:01

Bakalárska práce - problem s hľadaním vedúceho

Ahojte mamičky, prosím potrebovala by som od Vás radu, hlavne od tých, ktoré už majú za sebou VŠ. Som študentka 5 semestra na vysokej škole a v tomto semestri si musíme zaregistrovať bakalársku prácu a osloviť vedúceho. Každý vedúci má vystavené predbežné všeobecné témy a my ho musíme osloviť s nejakým nápadom, aby nám bakalársku prácu mohol viesť. Ja som už oslovila strašne veľa vedúcich a nikto mi bohužiaľ ani neodpísal. Čas pre registrovanie bakalárskej práce je u konca a ja stále nemám vedúceho práce :(.. neviem si predstaviť, že by som kvôli tomu musela predlžovať štúdium, keď so známkami a s predmetmi som na tom veľmi dobre. Bohužiaľ len na tej bakalárskej práci mi to stojí :( Takže mňa by zaujímalo, či ste bola niektorá v podobnej situácií a či napríklad škola alebo garant oboru môže prideliť študentovi vedúceho práce, ak si žiadneho študent nezoženie. Myslíte, že je to možné prosím Vás? :( :( lebo potom už naozaj neviem čo mam robiť :think: :,( ďakujem a prajem pekný deň :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6971
28.9.20 22:11

Jsou to lidi ze školy? co se podívat přímo do kanclu a oslovit je? napsat znova email? Zavolat na sekretariát a poptat se?

pokud je to někdo z „venku“ tak psát nebo sehnat tel a oslovit napřímo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.20 22:20

@bublinek su to ľudia zo školy a ide o to, že je zakázané kvoli Covidu vstúpiť do školy takže fungujeme cez emaily alebo online konzultácia po predchozí domluve s vyučujúcim cez email :( ale mne nikto nereaguje :( pani zo študijného mi napísala, že MOŽNO by mi garant niekoho pridelil, preto by ma zaujímalo, či s tým má niekto skúsenosti ako to chodí :( ďakujem :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
31562
28.9.20 22:25

U nás se téma bakule volilo třetí semestr. A ano, kdo si sám nesehnal vedoucího a nedomluvil se na tématu, tak si vybral prostrednictvím Stagu. Vždy tam něco volného bylo, i když šlo o blbe téma. Proto je velká motivace angažovat se sám.
Prostě budeš muset psát všem a mít trpělivost. Napiš i přímo garantovi oboru. U nás se na individuální domluvené konzultace zatím může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31562
28.9.20 22:30

Vedoucího práce si můžeš najít i mimo svou fakultu nebo psát na jiné katedře, u nás ano, ale nezkoumala jsem, jestli to platí všeobecně. Výjimečně to může být i někdo zvenčí, ale jsou na to podmínky, co se týče vzdělání vedoucího. Toto je ale běžnejsi až na magistrovi, že práci může vést vysoce erudovany odborník v tématu práce, ale mimo fakultu nebo spolupracuje externě.
Pokud jsi postupovala tak, jak velí vyhlášky k zadávání tématu BP u vás, nemůžeš zůstat bez vedoucího, i kdyby měl být přidělen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6971
28.9.20 22:38
@Anonymní píše:
@bublinek su to ľudia zo školy a ide o to, že je zakázané kvoli Covidu vstúpiť do školy takže fungujeme cez emaily alebo online konzultácia po predchozí domluve s vyučujúcim cez email :( ale mne nikto nereaguje :( pani zo študijného mi napísala, že MOŽNO by mi garant niekoho pridelil, preto by ma zaujímalo, či s tým má niekto skúsenosti ako to chodí :( ďakujem :kytka:

a tel na ně nemáš? zkusit zavolat?
Možná email padl do spamu. Minulý týden jsem vyřizovala celkem zoufalý vzkaz od studenta kolegovi.
Taky jsem zavření, ale na osobní konzultace studenti můžou, dokonce na cvičení můžou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1217
28.9.20 23:38

Napiš garantovi oboru nebo předmětu, určitě by ti měli někoho přidělit, ale neocekavej, že ti vyjde to téma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
29.9.20 08:49

Ahoj, na Pdf UHK napriklad neni povinnost pridelit vedouciho tomu, kdo si sam vcas nesehnal :nevim: Nakonec jsem mela externistu z oboru. Podminka byla aby mel minimalne Mgr titul. Je ale problem, ze externista sice rozumi tematu jako takovymu, ale ne formalitam a zasadam zpracovani bakalarky/diplomky :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.20 09:12

Ďakujem Vám za rady, u nás je to práve tak že sa to volí až teraz v 5 semestri a až teraz máme predmet na to zameraný. Je to celé strašne na rýchlo :( Skúsim teda napísať asi tomu garantovi, je mi už v celku jedn čo to bude za tému, ale aj tak mu napíšem ešte o tej svojej, inak príjmam všetky výzvy, len nech už niekoho mám :) ja už kvôli tomu ani nespím, pretože ma to trápi že je to tak, ako to je s tými vedúcimi. Ďakujem Vám a majte pekný deň :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
69
29.9.20 12:07

Ještě mě napadá, ty nemáš žádné téma, které bys chtěla dělat, o kterém bys chtěla psát? Vždy je jednodušší mít téma, které Tě zajímá a chceš o něm psát a sehnat si podle toho vedoucího.
Je to teď průšvih kvůli koroně, že se nedá jít za těmi vedoucími osobně a domluvit se s nimi, slyšela jsem to z více stran i z jiných škol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13832
29.9.20 12:10

Tak mě přijde hodně divné, že by ti žádný profesor ani neodepsal, že ne… :nevim: zkontrolovala bych mail, zkusila si něco poslat rodině nebo někomu, jestli ty maily vubec chodí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31562
29.9.20 12:52
@Floriska píše:
Ještě mě napadá, ty nemáš žádné téma, které bys chtěla dělat, o kterém bys chtěla psát? Vždy je jednodušší mít téma, které Tě zajímá a chceš o něm psát a sehnat si podle toho vedoucího.
Je to teď průšvih kvůli koroně, že se nedá jít za těmi vedoucími osobně a domluvit se s nimi, slyšela jsem to z více stran i z jiných škol.

No, toto se u nás dělá v květnu, červnu druhého semestru, o když oficiální zápis témat je až v prosinci třetího semestru. Na poslední chvíli je to bez šance. Je to jak píšeš, podle téma se hledá vhodný vedoucí, který se tím zabývá v rámci svého výzkumu, pokud se té oblasti nevěnuje, nevezme to. Teď bude zakladatelka ráda, když jí někdo nabídne nějaké konkrétní volné téma nebo jí bude přidělen vedoucí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.20 15:18

@Pears206 no ale u nás sa to práve dela teraz v 5. semestri máme predmet na to zameraný a registrácie zaverečnej práce sú od 07.09 - 30.09 a samozrejme som písala tým vedúcim, ktorý nám navrhli predbežné témy čomu sa venujú. Ja svoju tému mám, ale oni majú všetci plno, takže ma nechcu viesť. Bohužiaľ neviem, príde mi že ti študenti si ich oveľa skor zamluvili alebo fakt neviem, Dnes som písala nášmu garantovi oboru ohľadom rady, ako postupovať aby mi pomhol a on mi napisal len, že má plno bohužiaľ. Príde mi že si ani nečítal moj email, že potrebujem, aby mi niekoho pridelil a nie že on ma plno… No proste je to zmatek, preto som chcela vedieť, ako to chodí s pridelením vedúceho, či už niketo mal takú skúsesnoť, že mu ho pridelila škola :,(, alebo či kvoli tomu niekto predlžoval, že nemal vedúceho práce :( Ďakujem

• Citovat
  • Nahlásit
54
3.10.20 09:52

Pátý semestr je docela pozdě, no… Předpokládám, že budeš psát rešerši, na nějakou praktickou práci už nemáš čas.
U nás se to řešilo tak, že nejzazší termín byl asi 5. semestr, to člověk musel mít odevzdaný papír s tématem, ale hledali jsme vedoucího práce a dělali na práci už od konce 2. semestru… u nás bylo vše na nás, nikoho nezajímalo, že jsme neměli vedoucího, náš problém. Témata nějaký vypsaný byly, ale spíš ty co nikdo nechtěl dělat.

Radila bych zjistit si, ve které budově sídlí potencionalni vedoucí, pak bych tam zavolala. Na vrátnici tě přepojí. Jinak bych řešila se studijním. Uvidíš… Obvolavala bych tak dlouho až by se někdo chytil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama