Ako dychat pri porode?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  07.10.03 15:33
Ako dychat pri porode?

Som v 35. týždni gravidity, nechodila som na pripravne kurzy pre tehotne /doposial som pracovala a dochadzat na ne bolo dost obtiazne/. Niekedy ma chyti panika, zeč je vobec neviem, ako pri porode dychat! Nemohli by ste mi poradit, ake su za:,–(y?

Za reakciu vopred vdaka.

Reklama

Reklama

Reakce:

Lucky
Nováček 6 příspěvků 07.10.03 23:21
Ako dychat pri porode?

Ahojky,

myslím si, že pokud budeš mít u porodu dobrou porodní asistentku, tak ta Tě sama navede, jak a kdy dýchat. Já jsem předporodní kurz navštěvovala, ale pak ve chvíli porodu jsem se stejně řídila tím, jak mě „navigovali“ sestřičky. Při kontrakcích mi dost pomáhalo tzv. psí dýchání /představ si pejska, když je mu hodně velké teplo - rychlé, velice rychlé a krátké dýchání/.

Tolik moje troška do mlýna, držím pěstičky, ať to dobře dopadne.

Ahoj Lucky

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 08.10.03 08:57
Ako dychat pri porode?

Ahojky,

opravdu trénuj „psí“ dýchání. Je to zapotřebí. Porodní asistentka mě vždycky navedla, ale i tak mi to dělalo problémy.

Ahoj Veronika a Adámek 10M

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 09.10.03 19:46
Ako dychat pri porode?

Ahoj, můžu potvrdit, že dobrá porodní asistentka tě porodem „provede“ bez problémů..a taky doporučuji natrénovat „psí dýchání“ (budeš ho potřebovat, až příjdou tlaky, ale ještě nebude „vhodné“, abys tlačila…). Porodnice obvykle pořádají své „předporodní přípravy“, možná bys ještě nějakou tu „lekci“ mohla stihnout..

Určitě vše nakonec zvládneš!! Bezproblémový porod a krásné zdravé miminko přeje Andrea

Iris02
Nováček 10 příspěvků 13.10.03 12:07
Ako dychat pri porode?

Taky se přidám a podpořím „psí dýchání“. Je to určitě lepší než zadržovat dech. Ale upřímně - výsledek je stejný, bolelo to jako hrom. Mně spíš připadá, že to má za cíl odreagovat maminu od jiných myšlenek tak, aby se soustředila ne na bolest, ale na to dýchání. Na mimčo to vliv nemá. A určitě je tam od toho porodní asistentka, ta by měla říkat, co se má dělat. Mně pak do papírů napsala: spolupracovala. :-)

Držím palečky, Irena.

naivnikacatko
Kecalka 140 příspěvků 14.10.03 21:42
Ako dychat pri porode?

ahoj, ja nemuzu souhlasit s predchozim prispevkem, ja prave myslim, ze na mimco to tvoje dychani ma vliv dost velkej. nam totiz v kurzu rikali (a pak mi to ta asistentka opakovala taky), ze behem kontrakce je dulezity dychani zhluboka, protoze v tu chvili je tam detatko desne stisneny a je potreba poradnej hlubokej nadech, aby se k nemu dostalo dost kysliku. pokud teda jde o normalni kontrakci a ne potrebu tlacit. pak se prej ma dejchat tim „psim“ povrchovym dychanim, ale muzu rict, ze ja jsem to vubec nepotrebovala.. protoze kdyz se mi chtelo tlacit, tak uz to bylo prave vcas.

ale je fakt, ze diky tomu, ze jsem se soustredila na to spravny dejchani, tak jsem se tak nezaobirala tou bolesti.. :-)

drzim palce :o)

naivni kacatko

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Dáši: Z manžela se v důchodu stal líný a nerudný dědek

Jsem už tři roky v důchodu a užívám si to. Těšila jsem se, až i manžel... číst dále >

Bála jsem se, že neshodím 23 kilogramů z dob těhotenství, říká Heiglová

Herečka Katherine Heiglová (38) v těhotenství přibrala necelých 23 kilogramů.... číst dále >

Reklama