vnitřní vyšetření v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

milca
Povídálka 16 příspěvků 30.09.03 09:49

ahojte všichni

Mám nové téma do diskuse.Když jsem čekala své první mimi(Michalka 2 roky) tak jsem si celé těhotenství říkala zda je nutné vnitřní vyšetření protože je tak nepříjemné až bolavé .Teď čekám své druhé miminko a žiji ve Velké Británii kde se vnitřní vyšetření neprovádí a jen se sledují pocity maminky ,tlak,moč a srdíčko miminka.A já jsem na pochybách co je lepší-jestli trochu trpět a vědět že tam dole je vše OK nebo naopak nechat vše na přírodě.

Co vy na to jaký máte nazor na toto téma.Ahoj Milca :-P

Reklama

Najdete v encyklopedii: Vyšetření v těhotenství

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

amater
Povídálka 15 příspěvků 30.09.03 11:17

Ahoj Milčo!

Osobně nemám zkušenost, že by vnitřní vyšetření v těhotenství bylo bolestivé. Pouze nepříjemné, ale nijak víc než jindy. Proto jsem nad tím nikdy nepřemýšlela. Ale kvůli tvýmu dotazu jsem to podstoupila (myslím to přemejšlení ;-) ) a myslím si, že radši bych aby mě prohlídli. To máš jako odběr plodový vody. Taky jsem se bála a nic příjemnýho to nebylo. Ale nepodstoupit to, když screening nevyšel, bych nedokázala.

Jen jde o to, jestli tvůj doktor v Anglii nemá zkušenosti s vnitřním prohlížením těhotných bab, není moc riziko, aby začínal zrovna u tebe.

No, to jsem ti teda pomohla s názorem, co? :-]

Opatruj se.

Kateřina (27. týden s Aničkou pod srdcem)

Lea
Kecalka 207 příspěvků 30.09.03 14:06

Ahoj Milco,

take s manzelem ziji v UK, ale o mimi se teprve snazime. K tomu co pises, ti bohuzel primou radu nedam, ale take me to uz napadlo. Nemuzes se na to zeptat primo doktora nebo PA? treba by ti vyhoveli. Pokud by te to melo trapit nebo by si z toho mela byt nesva, tak je asi lepsi o to poprosit. Jestli chces, muzes mi napsat na muj email a muzeme se podelit i o jine zazitky ze zivota v UK. " .{target:_new>Le­aLeona@hotmail­.com

tak se zatim mej a drzim pesti at je vse, jak ma byt.

Ahoj Lea}":[mailto:Le­aLeona@hotmail­.com]

Anonymni  06.10.03 09:17

Ahojky po ránu, nevím, zda Ti nějak pomůže můj názor, ale zkusím popsat můj případ. Já jsem těhotná poprvé, nyní v 19.tt.Ze začátku těhotenství mi dělali asi 3× vnitřní UTZ,aniž bych předtím tušila, že něco takového existuje.Vždycky jsem si myslela, že existuje akorát ten „přes bříško“.Takže než jsem se vzpamatovala a došlo mi, že je to UTZ (doktorka mi nic neřekla, co bude dělat a co to je - asi předpokládá, že jsou všichni znalí poměrů…), tak už mě vyšetřovala…Ne­myslím, že by to bolelo,ale bylo to hodně nepříjemné, ale pocit z toho, že vidím mimi, mi to nějak usnadnil. Ten první UTZ (dá-li se to považovat za 1.) mi dělala dr. asi v 5.-6.týdnu,když jsem tam přišla poprvé,že jsem asi těhotná. Jenže to prý nebylo nic vidět.Za 14 dní jsem tam šla znovu a to už jsem si odnášela z UTZ i fotečku! Pak se dlouho nic nedělo,na UTZ jsem oficiálně měla jít až ve 20.tt,což se mi zdálo moc dlouhé,a pocit, že nevím,co se tam s mimi děje,byl strašný.Ale prý je to tak normální, pojišťovna hradí oficiálně jen 3 UTZ, takže jeden (s fotečkou) už mám za sebou,teď jdu ve 20.týdnu na druhý a pak prý asi ve 30.tt na třetí. Jenže s manželem nám to nedalo a zkusili jsme si najít doktora, který by nám provedl UTZ nadstandartně (tzn.museli jsme si to zaplatit).Ale i tak jsme do toho šli. To bylo asi ve 13.-14.tt.Dokonce z toho máme i videozáznam, no nádhera! Doktor si opravdu vyhrál,bylo to mimo ordinační hodiny,udělal si na nás čas a opravdu máme na co vzpomínat.Dělal mi oba UTZ.Ale řekla bych,že ten vnitřní byl s jasnějšíma konturama, mimísek už sebou mrskal,byl už vidět celý malý človíček :o) No nádhera.Asi to stálo za to podstoupit to. Tento týden jdu opět na „hrazený“ UTZ a už se zase moc těším,jak mimísek vyrostl.Ale myslím, že tentokrát už to doktorka bude provádět přes bříško,ten vnitřní se prý provádí ze začátku těhotenství.Ale i kdyby byl ten vnitřní i teď,asi by mi to nevadilo,těším se na obrázek a zase na videozáznam :o) Tak nevím,zda jsem Ti nějak poradila.Každopádně si myslím, že ten vnitřní UTZ by bolet neměl,rozhodně ne víc,než klasické gynekologické vyšetření, ale to je asi pro každou z nás trochu jiné,každá má ten práh bolestivosti jíný. Nepříjemné to je hrozně,jak vyšetření tak ten vnitřní UTZ,ale asi se na to nesmí myslet,děláme to pro mimi a za to stojí všechno. :o) Měj se moc hezky a přeji krásné těhotenství a zdravé mimi! Pa Maxik

Gabi2
Stálice 80 příspěvků 06.10.03 10:11

Myslím, že časté vnitřní vyšetření v těhotenství není nutné, UTZ stačí také tak 2-3. Pokud se neprovede vnitřní vyšetření, není možné napsat „servix score“ - stav děložního čípku (v ČR je to už leta předepsáno v těhotenské průkazce) - tj. byla-li či ne překročena hraniční hodnota daná pro TT. Stav čípku ale subjektivně hodnotí daný lékař. Mohu jen z vlastní zkušenosti říct, že hodnota tohoto vyšetření není velká - hrozící předčasný porod u mě neodhalilo a naopak se mi v dalším těhotenství dostávalo informací - to bude během pár dnů - nebylo. Sestru strašila lékařka předčasným porodem skoro celé těhotenství (vyšetřovala ji při každé návětěvě v poradně) a nakonec přenášela :-)

Alexandra
Nováček 2 příspěvky 07.10.03 01:42

Ahoj,

jsem v 11.t.t. a myslím, že vnitřní vyšetření během těhotenství je vhodné. Paní doktorka tak ví, že je vše s miminkem v pořádku a když vidím to malé, jak vypadá, jak je velké a můžu posoudit jak vyroslo, je to moc krásný pocit.

Myslím, že jen spoléhat se na pocity maminky nestačí a navíc: pro mě nikdy nebylo vnitřní vyšetření horší než klasické gynekologické prohlídky, tak opravdu nevidím na vnitřním vyšetření v těhotenství nic špatného.

claire
Stálice 63 příspěvků 03.12.03 17:02

jejda jejda, ja jsem uz za pulkou tehotentsvi a o zadnem vnitrim vysetreni vubec nevim! byla jsem parkrat na UTZ ale jen pres brisko. Zrejme na vnitri vysetreni se posilaji maminky, kdyz neni neco v poradku, ne? Alespon vsechny moje kamaradky na zadne VV nebyly.

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 03.12.03 21:29

Můj doktor mi dělal vnitřní vyšetření při obou těhotenstvích a to vždy na začátku a v prostředku těhotenství. Ke konci naopak říkal, že už mě prohlížet nebude aby „to“ nezrozdráždil. Prohlíží až když se blíží termín porodu a když se přenáší.

Já se tomuto poslednímu vyšetření pokaždé vyhla, objednaná jsem byla na úterý do poradny a poprvé jsem porodila v neděli 3 dny před termínem a podruhé v pondělí 6 dní před termínem. Asi se mým dětičkám nechtělo už toto vyšetření podstoupit. :-D

Rozhodně mě ale pokaždé uklinilo jakékoliv vyšetření, ať vnitřní nebo UZ!!! Sice to opravdu není vůbec příjemné, ale vědomí že je vše v pořádku s miminkem je přednější. ;-)

Hodně štěstíčka a hladký porod.

Nikol

claire
Stálice 63 příspěvků 03.12.03 21:53

No me teda zadne vnitrni UTZ nedelali ani na zacatku, ani v pulce a nezda se, ze by neco planoval na konec tehotentvi. Ptala jsem se ted vsech svych kamaradek, co letos rodily a zadna o vnitrnim UTZ nic neslysela. Jen jedna rikala, ze jeji kamosce to delali, nebot meli na neco podezreni. Asi se zeptam na to sveho doktora, ale jsem docela klidna, ze by neco zanedbal, kdyz kolem me to zadne kamardce taky nedelali. Pravidelne mi dela ten UTZ pres brisko, na kterym jsem byla uz 5×, nebot ho ma primo ve sve ordinaci. Nevim nic, ze by pojistovna platila jen 3× UTZ, nas doktor je dela kazde tehotne kazdy mesic pravidelne a nic se nepriplaci. ;-)

Anonymni  03.12.03 22:08

Ahojte holky,

nejsem tedy těhulka, ale myslím si, že záleží na doktorovi a na vybavenosti jeho ordinace, zda a jaký používá UTZ. Já chodím do soukromého lék. zařízení (mají tam kromě gynekologie i další ordinace), takže jsou výborně vybavení. Ošetření mi ale normálně hradí pojišťovna.

Vnitřní UTZ mi Dr. dělá normálně pravidelně jako součást roční prohlídky, takže nevidím důvod k panice, pokud některá z vás vnitřní UTZ podstoupila a některá ne. Myslím, že VZP dělá problémy s proplácením vnitřního UTZ, v tom bude taky asi zádrhel.

To jenom na doplnění, i když ne přesně k tématu.

Vendy. ;-) ;-)

Bobisek
Nováček 4 příspěvky 03.12.03 22:11

Ahojky, asi záleží na tom, jaké má který doktor možnosti a vybavení v ordinaci. Já ještě nevím, jestli jsem nebo nejsem těhotná, ale když jsem byla před týdnem - 2 dny po předpokládaném termínu MS - u mé doktorky, tak mě tím vnitřním ultrazvukem vyšetřovala. Nijak zvlášť nepříjemné mi to nepřišlo, ale bylo ještě moc brzy na to, něco poznat. Ale myslím, že je to príma vynález - doktor se podívá přímo dovnitř… ;-)

Anonymni  04.12.03 11:16

Ahojky,

jsem v 19tt, a moje lékařka mi pravidelně dělá vnitřní vyšetření každou poradnu, tedy každý měsíc. Jinak vnitřní UZV mi dělala dvakrát na začátku těhotenství. Vnitřní vyšetření mi není příjemné, ale nebolí to, lékařka říká, že tím nahmatá jestli je vše v pořádku s dělohou, jestli roste tak jak má. Tak nevím:-)

Ale cítím se v fajn, když vím, že mě takhle prohlíží, ale nejsem vůbec na rizikovém těhotenství, mám normální těh. pracuji, hodně sportuji. Takže si nemyslím, že jde jen o rizikové těh. při vnitřním vyšetření. Také jsem svojí lékařku požádala, o placený tedy nadstandartní, ale řekla, že mi to neudělá, že častý UZV prý nedělá mimísovi moc dobře, prý je to pro ně vždycky takový šok. Třeba je to úplně jinak, píši jen jak já to mám se svojí lékařkou

Měj se priima

Lenka +19tt

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 04.12.03 11:59

Teda jsem fakt ráda, že je našemu mimískovi už 7 měsíců, protože teď čtu poprvé o nějakém vnitřním ultrazvuku:-))) Jinak bych si pěkně došlápla na pana doktora, jak mě o to mohl ošidit:-))) Ale vážně, běhěm těhotenství jsem byla asi 4× na „vnějším“ UZV, a vnitřní vyšetření (ne UZV:-) mi dělal pouze v druhém trimestru při každé návštěvě popradny, a pak těsně před porodem - v prvním trimestru by to prý mohlo mimi vadit, a ve třetím trimestru taky. Ale jinak asi opravdu záleží na každém doktorovi…

Ovšem ptala jsem se dobrého kamaráda- lékaře, a ten mi potvrdil, že ULTRAZVUK V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ MIMINKU NEŠKODÍ

[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: Medulienka dne 04-12-2003 12:00 ]

Anonymni  04.12.03 18:23

Ahoj,

mám pocit, že je tu v tom trochu zmatek. Tak jestli dovolíte, trochu se do toho vložím. Plete se tu vnitřní ultrazvuk a vnitřní vyšetření.

Takže vnitřní ultrazvuk dělají jen někteří doktoři a záleží spíš na tom, kdy na UTZ dojdete. Používá se jen na úplném začátku těhotenství, kdy by přes bříško nebylo ještě nic moc vidět. Později už se používá jen UTZ vnější, protože na ten vnitřní by se mimi už nevešlo.

Vnitřní vyšetření je to klasické, co se dělá i mimo těhotenství. Mně doktor vyšetřoval, když jsem přišla poprvé s tím, že jsem asi těhotná, pak nějakou dobu ne, to se jen měřil tlak, kontrolovala moč. Čípek začal kontrolovat asi někdy od 18.týdne pravidelně při každé poradně, ve 34. týdnu ho zkontroloval naposledy. Teď jsem v 37.tt, vnitřní prohlídky už neabsolvuju, místo toho budu jezdit od příštího týdne na monitor.

A můj názor - takhle mi to vyhovuje. Měla jsem aspoň pocit, že je mimi aspoň trochu pod kontrolou a vždycky se mi ulevilo, když jsem si v průkazce přečetla CS=0. Je fajn slyšet, že nehrozí předčasný porod, no ne? A to se při kontrole čípku asi pozná líp než jenom z tlaku, moči a mých pocitů.

Tolik můj názor, mějte se fajn a nestresujte se, miminkům to nesvědčí.

Petra

Anonymni  04.12.03 18:35

Součástí každého UTZ je sonda pro vnitřní i vnější vyšetřování. Vnitřní se používá jen na začátku těhotenství, aby bylo lépe vidět. Na poslední prohlídce u mé gyněkoložky jsme se o tom právě bavily, byla jsem v rané fázi těhotenství a ona říkala, že přes bříško by to bylo hůře vidět. Udělala mi vnitřní UTZ a bylo to v pohodě. Vnitřní UTZ se dělává např. i při zjišťování růstu vajíček …

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Pubertální dcera se chová, jako by se jí netýkala menstruace

Moje dcera se chová, jako by neměla žádnou menstruaci a vůbec se jí to... číst dále >

Nechci tajit svůj věk, jsem na něj pyšná, říká padesátnice Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová letos oslavila padesátku. Za svůj věk se nestydí a... číst dále >

Reklama