Tipy na zajímavé aktivity s 10 měsíčním dítětem

11.11.19 10:56

Aktivity s 10 měsíčním dítkem

Ahojda, chci se zeptat, zda nemáte tipy na nejake zajímavé aktivity s 9/10 měsíčním ditkem.
Malej je docela neposeda a poslední dobou vyžaduje hodně pozornosti. Dřív si hrával chvílemi i sám, ale poslední dobou mě potřebuje nonstop. Ja s tím nemam problém, spis už mi dochází fantazie, co vymyslet za hry. Jezdíme s většími auty, hrajeme si se všemi možnými hračkami, co doma máme, vytahuju nádobí, čteme knížky, hodně jezdíme ven na procházky…Říkanky a hry s tělem Edik moc nemusí.
Když se začne nudit, začne knourat a postupně hystericky řvát :mrgreen: :roll: Když už fakt nevím co, soupnu ho do sedačky a pustím písničky pro děti. U toho docela vydrží. Ale zas nechci, aby dvě hodiny denně Koukal na TV.
Pokud mate nejake nápady, budu za ne moooc rada :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11.11.19 11:09

@Eiram737 Ono toho teďka asi víc nevymyslíš. Dceři bude rok a ráda pozoruje pračku a když vidí že mám hadr v ruce tak si ho vezme taky a dělá že vytírá. Na chození venku to ještě není, udělá pár krůčků. Říkanky a pohádky jí nebaví, to by radši tu knížku nejradši celou okousala a zníčila. Mám doma velkou ohrádku a tam jí dám když si potřbuju uklidit, uvařit a je tam hodná. Máme povídacího a zpívajícího pejska od Fisher-Price a ten jí docela zabaví a různé kostky co si skládá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6409
11.11.19 11:10

Tak s takovým miminem toho ještě moc nevymyslíš, ono je to první rok a půl o opakování do zblbnutí. Možná bych ho naučila,, nudit se". Dítě nepotřebuje zabavovat celý den, mělo by být schopné se zabavit trochu samo. V tomhle věku samozřejmě ne na hodinu, ale pár minut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21626
11.11.19 11:13

Dělám úplně to samý jako ty. Víc fakt nejde moc. Malý má 9,5 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.19 11:16

@Aduš8 @Simonkaa01 holky, tak dík aspoň za uklidnění. Ja si poslední dny říkám, jestli nejsem moc nudná matka :D ale ono fakt asi není ještě moc co víc vymyslet, protože to to ditko ještě nechápe.
Ony mu teď rostou zubaky, tak je to ještě vyhroceny. Normálně mě tak extreme nepotřebuje. Aspoň doufam, ze je to zubama :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21626
11.11.19 11:20

@Eiram737 No nevím…mám třetí dítě a tohle období prostě takové je no. Každé má svoje. Chci ještě prubnout mateřské centrum, zas je to jiné prostředí, jiné hračky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.19 11:24

@andelka83 je super slyšet názor zkušený mámy. Ja mám první, takže člověk často tápe a hledá. Nad tím Mateřským centrem taky přemýšlím. Chodíme na plavání a ten den je vždycky o něco lepší, protože má dostatek novych impulsů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1052
11.11.19 14:39

V období před prvními narozeninami dceru (podle fotek) bavilo - navlíkání kroužků na tyčku, prostrkávání tvarů do otvorů, prolézání tunelem, hraní ve stanu, stavění kostek na sebe, hrací stoleček se zvuky, cvičení na velkém míči.
V roce - jezdění na autíčku se 4 koly se zvukovými efekty, bazének s míčky, dřevěné obrázky s úchyty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.19 15:34

@dana.dv děkuji moc za tipy. mne přijde, ze toto zatím nezvládne - navlekani kroužků, vhazování kostek do otvoru atd. Monentalne spis vše zkoumá papulou. Třeba už to s nim za mesic půjde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21626
11.11.19 21:44

@Eiram737 Jj momentálně je období všude vlezu, postavím se, kam dosáhnu poshazuju, co můžu vykramuju a všechno strčím do pusy. A jak mi máma zmizí ta roh rvu. Jo, tohle období fakt miluju :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.19 22:24

@andelka83 tak to je naprosto presnej popis :mrgreen: a pak aby člověku na ty mateřský nehrablo ze :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21626
12.11.19 08:21

@Eiram737 no já jsem si mezi druhým a třetím dala regenerační pauzu pro jistotu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama