Akutní pankreatitida u dětí

912
3.9.20 01:34

Akutní pankreatitida u dětí

Ahoj všem rodičům,
je zde prosím někdo, jehož dítko mělo v dětském věku akutní zánět slinivky břišní?
Naše dcera (5,5 r), byla předevcirem propuštěna a dnes je znovu na JIPu. Už při tom prvním zmíněni (při první diagnóze) jsem skoro spadla ze židle.
Jak je možné, že tak malé dítě má zánět slinivky? Já to nikdy neslysela. A čím víc informaci o zánětu vim, tím je to horsi.
Vůbec nevím, co bude dal. Je to tak strašně nebezpečné… :(
Neprožíval to někdo? (Myslím dětmi)
Mate nějaké rady?
Moc dekuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16132
3.9.20 06:43

@ZuzkaLj neznám žádné dítě, co by to mělo
ale znám 2 dospělé starší chlapy - co na to pomáhá - DIETA, dieta, dieta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4049
3.9.20 06:59

@ZuzkaLj
Pokud to ma takhle brzo a hned znova, muze to byt geneticke - vim, ze je nejaky gen, co to zpusobuje - mely jsme s tim v praci holcicku. Ale uz nevim jaky. To ale budou dr vedet, zeptej se jich na to a at to vysetri

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14222
3.9.20 07:24

My jsme u syna řešili před rokem a půl podezření na zánět slinivky. Naštěstí se to nakonec vyloučilo, ale ta dieta byla příšerná. No a v podstatě to je napořád. Držte se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912
3.9.20 08:36

Já právě ani nevěděla, ze je vůbec možné, aby dítě mělo tohle onemocnění. Ale mate pravdu, že to bude asi genetické…
Dneska jde na CT bříška…
prosím, držte nám palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3819
3.9.20 08:42

U dětí jsem o tomhle onemocnění ještě neslyšela, ale sama jsem tohle onemocnění prodělala v 19ti letech. Dlouho jsem pak musela držet dietu. Přeju ať to dobře dopadne! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
3.9.20 12:06

Dosetrit cystickou fibrozu. Bere si sice jako screening u mimin, ale pokud je napr jen přenašeč nebo je nějaká mírná forma, muže se projevit takto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5164
6.9.20 20:26

U dětí jsou příčiny buď neznámé (prostě se to přihodí…), často však za akutní zánět slinivky břišní mohou současně probíhající virové infekce, v některých případch i léky. U dospívajících se může jednat i o tzv. biliární pankreatitidu (kamínek vycestuje ze žlučníku a při průchodu žlučovými cestami dojde k podráždění slinivky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama