Alergická reakce nebo nějaký jiný problém?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.19 12:13
Alergická reakce nebo nějaký jiný problém?

Zdravím,
nejsem typ, co by se hned hnal se vším k lékaři.
V sobotu večer mě začala svědit kůže různě po těle. V noci jsem se pak drbala ze spaní a na těch místech mi vyskákala vyrážka - vystouplá, lehce načervenalá ložiška. V neděli někdy kolem poledne mi začala natékat chodidla. Vyrážka se postupně ještě horšila, večer jsem na nateklá chodila pomalu nemohla stoupnout a trochu mi natekly i nárty. Dnes ráno byla vyrážka stejná jako včera, nateklé nohy zůstaly a strašně bolí, natekly mi i dlaně, hřbety rukou a prsty. Během dopoledne mi bylo na omdlení, každou chvílli jsem si musela lehnout a dát nohy nahoru. Teď už mi nevolno není, nateklá jsem furt, vyrážka trochu vybledla, ale stále mě svědí celé tělo. Člověka napadne alergie, ale nejedla jsem nic neobvyklého, prací prášek používám pořád stejný, přes měsíc beru jinou hormonální antikoncepci, ale nemyslím si, že by to souviselo. Jiné léky neberu, pouze vitamíny a a minerály a ty beru stále.
Nemáte někdo podobnou zkušenost? A co to bylo zač?
Děkuji.

Reakce:
Verun83
Extra třída :D 10188 příspěvků 24.06.19 12:17

Ty nemas obvodni lekarku? Tohle teda normalni neni. Minimalne bych ji zavolala.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15459 příspěvků 24.06.19 12:22

Tak to bych byla u mudr už dávno

pannda
Kelišová 7032 příspěvků 37 inzerátů 24.06.19 12:24

Už sis dávno měla koupit Zodac, zyrtec či cokoli na alergii. Já se takto vyházela po šamponu na vlasy Gliss kur, který používám léta, ale načala jsem tehdy novou lahvičku. Myslím si, že měl bůhví jaké nové složení

hadraplanka
Zasloužilá kecalka 607 příspěvků 24.06.19 12:32

Alergická reakce nebo otrava jídlem.

Lulina999
Kecalka 442 příspěvků 24.06.19 12:42

@hadraplanka Jak jsem napsala, nejedla jsem nic neobvyklého. Maso nejím, jinak jsem celé dny jedla to, co partner a dcera, jim nic není.
@pannda Kvůli partnerovi máme doma doma několik druhů takových prášků, ale jemu nepomohou ani na sennou rýmu nebo lehkou alergickou reakci na komáří štípnutí, a to ani když si prášky bral pro jistotu každé ráno, tak nevím… :-D
Nejsem alergická na žádná zvířata, hmyz ani pyl.

A už nejsem anonym, no nevadí. Myslela jsem si, že se mi vrátila alergie na slunce, tu jsem měla jako malá, ale takovou reakci si nepamatuju.

cverunka
Závislačka 3099 příspěvků 24.06.19 13:15

@Lulina999 Alergie může vzniknout v průběhu života i na látky, jidla, pyly, které člověku dříve nedělali nic. Já bych to tipla na alergickou kopřivku. Ta je i s otokem, mívám to podobné. Stačí sníst ovoce, zeleninu s nějakým „super“ postřikem.

Lulina999
Kecalka 442 příspěvků 24.06.19 14:06

@cverunka Děkuji. Ovoce a zelenina to asi nebude, teď máme domácí. Leda mražená brokolice z krámu, moc se mi to nezdá, ale neříkám, že to není možné :-D A brambory teda taky z krámu, ale zelené jsem teda nejedla :-)
Cca od 12 let mám třeba alergii na žampiony, ale projevuje se úplně jinak - 2 hodiny po pozření zvracím co 10 minut a trvá to asi půl dne.

Lulina999
Kecalka 442 příspěvků 25.06.19 10:06

Dnes jsem zašla k lékaři, opět se to totiž zhoršilo.
Vlastně jsem se nedozvěděla nic, jen že to může být z jídla, nějakých léků,… Otoky i nevolnost k tomu patří.
Alespoň mi teda napsal nějaký pořádný prášky a mastičku, tak snad to co nejrychleji zmizí, vypadám jak Deadpool :mrgreen:

cverunka
Závislačka 3099 příspěvků 25.06.19 10:10
@Lulina999 píše:
Dnes jsem zašla k lékaři, opět se to totiž zhoršilo.
Vlastně jsem se nedozvěděla nic, jen že to může být z jídla, nějakých léků,… Otoky i nevolnost k tomu patří.
Alespoň mi teda napsal nějaký pořádný prášky a mastičku, tak snad to co nejrychleji zmizí, vypadám jak Deadpool :mrgreen:

No ono se to horší vždy přes noc. Já kolikrát ráno nepoznala sama sebe a děcka se mě bály :joy: Jsem to měla i v obličeji, děs.

Lulina999
Kecalka 442 příspěvků 25.06.19 10:53

@cverunka Právě, že to mám i na obličeji :D Mám to úplně všude :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama