Alergie a jít do školy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 16:13
Alergie a jít do školy

Předem se omlouvám za anonym.
Od soboty mi nebylo dobře, bolelo mě v krku, bolela mě hlava a tak jsem se s mamkou domluvila, že si v pondělí zajdu k doktorce. Doktorka mi řekl, že to mám všechno z alergie (mám alergii na pyl a jarní stromy) a že mám zarudlé slzavé oči, dala mi razítko do omluvenky (ale ona neurčuje jak dlouho mám být doma, zkrátka jen razítko, že jsem s tím byla u lékaře a že si nevymýšlím). V pondělí jsem zůstala doma, v úterý taktéž, začala jsem mít mírně ale opravdu mírně zvýšené teploty (37,2°). A pak se k tomu začala navalovat ta typická alergická rýma a kýchání střídané s dráždivý kašlem. No z úterý na středu jsem v noci ani nespala. Alergii mi zjistili nedávno takže tenhle „proces“ zažívám po druhé v životě, mám na to léky, ale v tuto chvíli jsme to s doktorem nevychytali a nasadili je pozdě. Shrnula bych to tak, že mi prostě není dobře, není to jako chřipka ale je to taky mazec. Cítím že se to pomalu horší, řekla jsem mamce že v pátek půjdu do školy, ale ta by mě tam hnala už ve středu. Docházku mám troufám si říct dost dobrou, tak nechápu proč bych to nemohla „dolecit“. Chodím už na střední, takže mám představu o tom, kdy je nutné zůstat doma a kdy už by to bylo přes čáru. A hlavně když je vám fakt mizerně ale mamka ne a ne… No takhle je to u nás vždycky, když jsem marod… A to jsem si myslela, že v 18 letech si tyhle věci snad dokážu určit sama.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
hesnom
Kecalka 367 příspěvků 13.02.19 16:17

:lol: az na me dolehne alergie, tak zustanu radsi taky doma. Jsem zvedava, co mi na to reknou :potlesk:

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1867 příspěvků 19 inzerátů 13.02.19 16:21

V 18 už si snad i omluvenku můžeš napsat sama… Navíc ji máš potvrzenou od doktora. Sama víš nejlíp, jak ti je, tak pokud se cítíš mirezně, zůstala bych doma. Učení snad v dnešní době internetu a mobilu není problém dohnat. Kolikrát toho člověk zvládne sám doma víc, než ve škole.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1867 příspěvků 19 inzerátů 13.02.19 16:24

Tichošlápek
Extra třída :D 12112 příspěvků 13.02.19 16:26

Jo holka - koho chleba jíš… mas jen alergii, bude ti stejne ve škole jako doma. Taky bych te poslala studovat

KristenRoy
Povídálka 11 příspěvků 13.02.19 16:31
@Tichošlápek píše:
Jo holka - koho chleba jíš… mas jen alergii, bude ti stejne ve škole jako doma. Taky bych te poslala studovat

Je to jako kdyby jsi řekla „no zvracíš doma, tak budeš zvracet i ve škole - bude to stejný“. Promiň, ale přijde mi to jako kravina… Rozdíl je v tom, že doma bude v klidu, dostane se z toho nejhoršího, kdežto ve škole ničeho nedocílí v tomhle stavu.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20485 příspěvků 13.02.19 16:32

víš co, ono je to těžký, když tě máma nechá s alergií doma, tak se taky může stát, že budeš doma následující tři měsíce :nevim:
Já jsem taky alergik a v životě by mě nenapadlo kvůli tomu nejít do školy. Propčíkala a prosmrkala sem vždycky květen červen (travní pyly, ty jdou později), často chodila i ve slunečních brýlích, protože mi to šlo do zánětu spojivek, a o tom, že bych zůstala doma, sem si mohla nechat zdát (a jak sem psala - ani by mě to nenapadlo).
Léky na alergii by ti už měly po pár dnech zabrat, pokud ne, tak je na místě nechat si napsat jinou účinnou látku. Mě žádný léky moc nepomáhaly, takže sem prostě chodila do školy a teď i do práce, ve stavu v jakým sem zrovna byla.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20485 příspěvků 13.02.19 16:33

@KristenRoy ale z alergie se nedostaneš tím, že budeš ležet v posteli, a o to jde…

PetraJ
Kelišová 6836 příspěvků 13.02.19 16:35
. Rozdíl je v tom, že doma bude v klidu, dostane se z toho nejhoršího, kdežto ve škole ničeho nedocílí v tomhle stavu.

Z čeho nejhoršího se dostane? :lol: Alergie není chřipka, tu fakt vyležet nemusíš. :lol:
Jak by to asi vypadalo, kdyby půlka národa, co má pylovou alergii, celý jaro marodila? :mrgreen:

KristenRoy
Povídálka 11 příspěvků 13.02.19 16:38
@PetraJ píše:
Z čeho nejhoršího se dostane? :lol: Alergie není chřipka, tu fakt vyležet nemusíš. :lol:
Jak by to asi vypadalo, kdyby půlka národa, co má pylovou alergii, celý jaro marodila? :mrgreen:

No stačí dát chvíli těm prášků, které zrovna nasadila. S doktorem to nepodchytili jak psala, takže je začala užívat teprve teď.

PetraJ
Kelišová 6836 příspěvků 13.02.19 16:40

Jinak mě teda překvapuje, že někdo má v tomhle počasí pylovou alergii. U nás teda ještě nic nekvete. :lol:

ka2ka
Extra třída :D 13730 příspěvků 13.02.19 16:43

já to nechápu jak můžeš mít ted pylovou alergii nikde nic nekvete :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 16:46
@ka2ka píše:
já to nechápu jak můžeš mít ted pylovou alergii nikde nic nekvete :think:

Jarní stromy, bylo mi to taky divné. Ale prý je to tak… Spíš začínám přemýšlet, jestli se jak už tu někdo zmínil nejedná o virozu. Co myslíte?

Evkad
Povídálka 44 příspěvků 13.02.19 17:00

No, byla jsem minulý týden na ORL a tam se mě dr ptal, jestli jsem alergická na stromy - byla jsem na kontrole s jinou věcí a nějaký další nový nález tam byl.
Jinak ano, u mne je tohle období jen předzvěst, hůře je za další měsíc/dva. Pokud se mi rozjede alergie a nepodchytím ji, tak první dva týdny jsou naprosto děsivé (ale každý to má jinak).

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20485 příspěvků 13.02.19 17:03
@Anonymní píše:
Jarní stromy, bylo mi to taky divné. Ale prý je to tak… Spíš začínám přemýšlet, jestli se jak už tu někdo zmínil nejedná o virozu. Co myslíte?

jo, jarní stromy už začínají. Mám několik kamarádů, co mají alergii na tyhle rané pyly a ti vždycky začnou slzet, ještě když venku je pomálu sníh…Lísky a olše už jedou.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Kůži z těla mu přišili k obličeji! Z první plastické operace se vám zvedne žaludek

Tak jako každé odvětví medicíny se i plastická chirurgie vyvíjela dlouhá léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >