Alergie na dovolené?

18.10.19 08:13

Alergie na dovolené?

Ahoj holky jen se chci zeptat jestli se vám někdy stalo na dovolené že ste dostali tak prudkou alergickou reakci. Já se vyhýbám jídlu na co sem alergická jako je mák a sezam, ale je to tak 7 let zpátky když sem měla alergickou reakci ani mi nenapadlo na dovolenou si zabalit prášky na alergii. Ale koupila sem si na Rhodosu v Řecku takový to jak sou tam mandle a med. To sme ten den nešli přítelem na pláž protože jsme byly spálený a já si dala tu dobrotu a řeknu vám po půl hodině šílený pupeny na kůže napuchla sem byla jak burák šílený bolesti v žaludku. Ten můj měl strach jestli můžu dejchat a tak to bylo v pohodě polikat sem mohla asi po 4 hodinách to slehlo. No a pak přišli z pláže přítelovi rodiče a ta jeho maminka a hned měla takový ty keci jakože proč si to kupujete když to ani nesnite a že sem se nepřišla podívat na ne ten můj ji řekl že sem se osipala tak že asi těžko to bude jíst a hned mi chtěla dát další tyčinku s orechami. :lol: Jenže mandle, med jim běžně ale že bych se u nás v Česku potom osipala tak ne nevím no zda se mi to divné. Jinak byla super dovolená na 12 dnů výborné večeře a ta pláž oblázková :)
PS: omlouvám se zachybičky mobil no :D :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10329
18.10.19 08:25

A ptáš se jako na co? navíc po 7 letech :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3633
18.10.19 08:35
:nevim: :zed: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3316
18.10.19 08:41

Mobil vyměň, když neumí vyjmenovaná slova. Pak kvůli němu vypadáš jak blbec Ty. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19268
18.10.19 08:44
@Elfík03 píše:
Ahoj holky jen se chci zeptat jestli se vám někdy stalo na dovolené že ste dostali tak prudkou alergickou reakci. Já se vyhýbám jídlu na co sem alergická jako je mák a sezam, ale je to tak 7 let zpátky když sem měla alergickou reakci ani mi nenapadlo na dovolenou si zabalit prášky na alergii. Ale koupila sem si na Rhodosu v Řecku takový to jak sou tam mandle a med. To sme ten den nešli přítelem na pláž protože jsme byly spálený a já si dala tu dobrotu a řeknu vám po půl hodině šílený pupeny na kůže napuchla sem byla jak burák šílený bolesti v žaludku. Ten můj měl strach jestli můžu dejchat a tak to bylo v pohodě polikat sem mohla asi po 4 hodinách to slehlo. No a pak přišli z pláže přítelovi rodiče a ta jeho maminka a hned měla takový ty keci jakože proč si to kupujete když to ani nesnite a že sem se nepřišla podívat na ne ten můj ji řekl že sem se osipala tak že asi těžko to bude jíst a hned mi chtěla dát další tyčinku s orechami. :lol: Jenže mandle, med jim běžně ale že bych se u nás v Česku potom osipala tak ne nevím no zda se mi to divné. Jinak byla super dovolená na 12 dnů výborné večeře a ta pláž oblázková :)
PS: omlouvám se zachybičky mobil no :D :lol:

Nebude to Rhodosem, spíš se ti rozšířila alergie. Je možné, že v té tyčince byl ještě jiný ořech. A netuším, jak může mobil za „osipat“ :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19268
18.10.19 08:45
@stinga píše:
A ptáš se jako na co? navíc po 7 letech :nevim:

Myslím, že naposledy měla alergickou reakci před sedmi lety, tak ji nenapadlo tahat s sebou léky na dovolenou. Ale píše jak tatar :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38516
18.10.19 08:47
@Elfík03 píše:
PS: omlouvám se zachybičky mobil no :D :lol:

mobil opravdu nemůže za to, že neumíš češtinu. Tedy pokud jsi ho ty sama nenaučila ty nový patvary typu: sem, dejchat, polikat, keci, osipala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1039
18.10.19 08:48

Tady posílám obrázek z dovolené po sedmi letech zase já :lol:
Bylo to úžasné, opravdu bezva. S rodiči jsme nejeli, jídlo mi nenutili, alergickou reakci jsem neměla a píšu z noťasu, tak za případné hrubky nařkněte pouze mě :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10329
18.10.19 09:08

@Russet aha, jo, asi to tak myslela, díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10329
18.10.19 09:08
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4715
18.10.19 09:37

@Elfík03 Ona ta alergie taky může být z místního medu, zvlášť není-li čištěný, mohou v něm být zbytky alergizujících látek, já třeba vůbec nemůžu květový med, protože je tam riziko že bude i z černého bezu a to je jeden z mých nejhorších alergenů. A alergie se v čase vyvíjí, nejlíp by o tom preferovala moje kamarádka, která alergická nebyla nikdy dokud jí po nektarince nemusela vézt rychlá v anafylaktickém kómatu, naštěstí to zvládla bez následků, ale už nikam nejde bez adrenalinového injektoru. (Jinak i na mobilu může člověk psát relativně normálně).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10101
18.10.19 10:00

@Elfík03 také bych řekla, že to může být z místního medu. Ten květnatý med je jiný např. tymiánový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama