Alimenty a smrt otce dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
te.ss
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 23.11.09 09:18
Alimenty a smrt otce dětí

Prosím potřebuji poradit.Je to čerstvé a bolestné,ale musím se zeptat.S bývalým manželem jsem 5 let rozvedení,minulý týden spáchal sebevraždu.Alimenty mu strhávali exekučně z jeho invalidního důchodu.Jak to bude nyní po jeho smrti?Kde se mám pak zeptat?Nebo to znamená,že na holky už nic dostávat nebudu?Děkuju za rady.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 23.11.09 09:25

Každopádně upřímnou soustrast.

Obávám se, že budeš pro holky dostávat jen polosirotčí důchod…

LEM
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 23.11.09 09:27

Tak upřímnou soustrast. No já se v tom sice nevyznám, ale mojí kamarádce taky umřel táta a dostávali sirotčí důchod. Měli tedy pořád i mámu. Sice s nima normálně předtím byl ale řekla bych že je to jedno. Tak snad jsem trochu pomohla a ať se to všechno brzy vyřeší.

Irias
Neúnavná pisatelka 15841 příspěvků 23.11.09 09:52

dcery budou ze zákona účastnice dědického řízení a pokud ty nebudeš dědit, tak je v tomto řízení budeš zastupovat.

výživné dostávat již nebudeš,ale děti budou pobírat sirotčí důchod.

I.

Příspěvek upraven 23.11.09 v 12:36

janacek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.09 10:10

děti budou pobírat sirotčí důchod. Bezesporu.

Janac

Jana206
Nadpozemská drbna 26555 příspěvků 23.11.09 11:27

Upřímnou soustrast.Z okolí znám podobný případ,kdy ale zemřela maminka.Děti už před tím byly svěřeny do péče otce.Pobíraly sirotčí důchod.Byly účastníky dědického řízení.Alimenty ne.

Daniela82
Závislačka 4990 příspěvků 23.11.09 11:59

Upřímnou soustrast!!
Já mám zkušenost jako dítě bez otce.. táta umřel, když mi bylo 16 a nasi byli taky rozvedeni. Ty prijdes o vdovsky duchod, ale deti budou pobirat sirotci, vymeruje ho Urad Socialni pece na Praze 5 az do svych 26let pokud budou studovat. Jsou to celkem pekne penize. Ja uz nejsem ve veku a ani student, ale segra ma jeste tusim 7tis mesicne, coz se hodi. zkus se podivat na jejich stranky.
 http://www.cssz.cz/cz/novinky/

nezkusena_mamina
Závislačka 2689 příspěvků 23.11.09 12:53

Ahoj,

předem bych chtěla vyjádřit upřímnou soustrast a popřát mnoho sil do dalšího života.
Při vyřizování sirotčího důchodu se raději ještě přeptej, jaké jsou podmínky pro jeho splnění.
Před pár lety v mém okolí byla paní s dětmi, jejíž druh a otec dětí zemřel. Ona nárok na vdovský důchod samozřejmě neměla, ale pro děti vyřizovala sirotčí důchod. Jednou z podmínek v té době prý bylo (dle jejich informací), aby otec měl odporacováno několik let (5? nevím). Jemu chybělo pár měsíců, takže děti důchod nedostaly. Byla zde totiž možnost za chybějí měsíce „doplatit“ sociální pojištění a získat tak nárok na výplatu sirotčího důchodu. Bohužel tuto informaci získala až po zamítavém vyjádření k žádosti o sirotčí důchod, prý chybějící období nelze zpětně doplatit, takže měla smůlu.

Emanka
Závislačka 2681 příspěvků 23.11.09 14:32

Ty bláho, Tes, tak ono to dopadlo takhle!!! To je síla. Já ti neporadím nic jiného než ostatní, doufám, že děti aspoň něco podědí. Tak vydrž, holka.

Mandlička
Závislačka 2653 příspěvků 23.11.09 14:41

Tess je mi to líto a přeji ti upřímnou soustrast. Moji kamošce se stalo to stejné co tobě voli v létě. Její dcera čekala na sirotčí důchod více měsíců a ona řekla ,že nepotřebuje zálohy a pak ji to vše vyplatili za několik měsíců a tím padem měla dost vysoký příjem a přišla o přídavky a jěště cosi a říkala ,že udělala blbost ,že si měla nechat každý měsíc vyplácet nějakou zálohu. Myslim ,že na ten duchod čekala 3 nebo dokonce 6 měsíců . Nevěděla ,že ji seberou ty penize byla v nějakém nadlimitu. Nadávala ,že stát ji oškudlal na tom nepravém místě a pokud by byla na těch penězích závislá tak by něměli ani na jídlo dost dlouho. Takže radím nech jsi vyplácet zálohu každý měsíc na všechny děti . Než to všechno všude možně schálí.

Mandlička
Závislačka 2653 příspěvků 23.11.09 14:43

tess jěště mě napadlo to so ti tam někdo psal možná nesmí nikde nic dlužit na zdravotním pojištění a na sociálce . Je možné to doplatit ,ale nevím zda se to nezměnilo. Stále se zákony mění a dělají se novely . tak si napis na papír co se chceš zeptat apak se na úřadě ptej.

NumLock
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.09 08:39

Zdravím,mě se totéž stalo u první dcery,že zemřel tatínek.Doostává sirotčí důchod,ale vyřizování to bylo strašné a trvalo 6 měsíců,pak mi to doplatily zpětně.Musela jsem ale doložit kde všude pracoval od svých 18 let až do doby úmrtí a kolik pobíral plat a když byl podnikatel,tak potom i kolik odváděl na sociálním pojištění.Výše důchodu se dceři vypočítala podle jeho odpracovaných let a průměr jeho příjmů.Kdo-ví ale jak je to tedˇ :-?

waldiswondr
Povídálka 17 příspěvků 16.01.13 13:59
tatinek se zabil

Dobry den, v pondeli v noci muj expritel a otec meho syna, spachal sebevrazdu. platil mi alimenty,,pisete tady otom sirotcim duchode ale na to mi narok mit nebudem pac pracoval vetsinu zivota na cerno a pojistovnu neplatil spoustu let…nevim co mam delat co cekat od tohohle statu, bez alimentu mam jenom 3800,sem v pi…kdyz to tak musim rict, a dalsi vec na kterou bych se chtela zeptat je jak je to sdluhy, vsude ctu ze se dedi pak ze nededi, pak ze statni dluhy se dedi, jak to prosim vas je? pritel byl zadluzenej nekde na 300 000 kc.. :nevim:

little things
Kecalka 388 příspěvků 16.01.13 14:06

Nevim, jak je to s penezi.ale ohledne toto dedictvi. manzelovi zemrel tatinek a se sestrama se dohodli, ze se zreknou dedictvi a tudiz se zrekli i dluhu.

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 16.01.13 14:11

A je jinak co dědit? byt, auto??? protože většinou pak musí být ustanoven poručník, co rozhoduje za dítě - jako co je pro něj lepší.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >