Reklama

Zvýšení alimentů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

te.ss
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 03.05.09 13:23
zvýšení alimentů

Holky,

prosím poraďte mi :cry:

Chtěla bych si nechat zvýšit výživné na děti a chtěla bych to udělat bez právníka.Je to možné a kde se to sepisuje?Na sociálce?A budu muset být přítomna u soudu?
Vůbec celá situace,která se točí kolem mého bývalého mě velmi stresuje…je duševně nemocný,není s ním kloudná domluva :cry: Děkuju za jakoukoli radu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Reakce:

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 03.05.09 13:45

Te.ss, normalne si podas novou zadost o alimenty, jen na ni zmenis castku. Socialky se tohle vubec netyka, tu zadost ti daji na soude a tam ji taky odevzdas. U soudu bys mela byt pro tve vlastni dobro, vetsinou se nedostavi byvaly pritel (jako v mem pripade) a pak je to plus pro tebe. Nevim, jestli je to primo povinne tak jit, ale pro tebe je to urcite lepsi.
Pravnika jsem taky nemela, ale mela jsem sebou socialni pracovnici, ktera mi se vsim radila. S timto uz by ses pak domluvila na te socialce, ale to staci az po podani te zadosti.

Mluvis mi z duse, s mym byvalym taky neni domluva a porad mi dela problemy… :cry: Ted jsem byla podat na soud zadost o vymahani dluznych alimentu exekucne, jenze on nema zadny majetek a ani nevim, jestli nekde pracuje....... :roll: Achjo.....

te.ss
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 03.05.09 14:03

Danyel,
moc děkuju.Akorát nevím do jakého oddělení na soud zajít.Ale já se optám.Exekučně jsem to podávala také,protože si plati jak chtěl.V září jsem to podala a peníze jsem dostala až za 4.měsíce.Najednou a i s doplatkem­.Nejhorší je,že jak je nemocný,tak si pořád mluví svou.Jako malé umíněné dítě.Co mě dalo práci přesvědčit soud,aby si aspoň bral holky místo na víkend jednou na 14 dnů…jen na každou druhou neděli.U soudu ze mě dělali hysterickou matku,která se zbytečně bojí o své děti :cry: Ale bodéď bych se nebála,když se několikrát pokusil o sebevraždu a před rokem zatajil že nebere léky!!!Už mu zkrátka nevěřím,no.

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 03.05.09 14:11

No, tak ten muj ma za sebou taky pokus o sebevrazdu, nejak na podzim :roll: akorat ted ze sebe dela machra, jak to byl omyl, ze si spletl prasky a takovy kecy… :roll: Nastesti odtud bydli hodne daleko, takze maleho videl za poslednich 9 mesicu jen jednou na dve hodky… coz mi taky nastesti nahrava… Porad vyhrozuje nejakym soudem, a ze se budeme soudit o stridavou peci, a takovy kecy.....

Normalne prijdes na soud, a tam je nejaka podatelna, a tam se zeptas, bud ti ten papir daji tam, nebo te poslou ´do nejakych dveri, kde ho dostanes… Jen reknes, ze chces zazadat o zvyseni alimentu.
No ja mozna ani nic nedostanu, tedka mi dluzi cca 8 tisic, coz me jako samozivitelku docela hodne vytrhne… A ja vubec nevim, jestli ma vubec praci. Majetek nema zadnej, tak mu nemaji co zabavit…

Sharane2006
Závislačka 3873 příspěvků 03.05.09 14:19

Holky já nevím, já jsem pracovala na soudě 3 roky a nikdy jsme tam žádnej papír na zvýšení výživného neměli. Žadatelka musela vždy sepsta návrh buď u vyšší soudní úřednice, sama nebo na sociálce… Ale už je to rok a půl, co jsem dala výpověď, tak se to mohlo změnit.

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 03.05.09 14:29
Sharane2006 píše:
Holky já nevím, já jsem pracovala na soudě 3 roky a nikdy jsme tam žádnej papír na zvýšení výživného neměli. Žadatelka musela vždy sepsta návrh buď u vyšší soudní úřednice, sama nebo na sociálce… Ale už je to rok a půl, co jsem dala výpověď, tak se to mohlo změnit.
tak nevim, treba se to menilo nebo to ma kazdy soud jinak, ale ja si zadala loni v zari, a pro formular i odevzdat to na soude. Je to klasickej formular na urceni vyzivnyho.

te.ss
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 03.05.09 14:30

Sharane2006,

já právě slyšela,že se to píše na sociálce.Zeptám se tam,určitě mi nějak poradí.Všechno jsem vždycky řešila přes právničku,ale teď si myslím že je to zbytečné.Každopádně děkuju :lol:

te.ss
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 03.05.09 14:36

Danylea,

musím se jen smát…Víš jak jsi psala,že by mě mohla zastoupi moje sociální pracovnice :cry: Já spadám podle příjmení pod určitou paní.Dělala u nás bezvadná paní,byla vdaná a hlavně měla děti…Zastoupila mě několikrát u soudu a dost poradila.Pak ji přeřadili jinam a nastoupila tam taková mladá (omlouvám se) „slepice“.Nemá děti a nemá zkušenosti.K čemu jí je,že má kdoví jakou vysokou,když nedokáže mít přehled a hlavně se nedokáže vcítit do problému???
Závidím ti to,to že tvůj ex viděl kluka jednou za 9.měsíců.Zatím co ten můj se vydává za úplně zdravého.Přitom posudky jsou posudky a neměly by se zpochybňovat.

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 03.05.09 14:55

No me u soudu tenkrat taky zastupovala takova…no nevim, neprislo mi, ze by se nejak snazila mi pomoct, nastesti bejvalej tam nebyl a svym chovanim a vypovedi se shodil sam, takze v pohode. Chodim sem ale na socialku za jednou, ta je teda vyborna, a kdyby me zase nejakej soud cekal, tak si ji tam fakt vybojuju. Chodim za ni se vsim, poradi jak muze a hlavne, CHAPE.

No ja jsem fakt stastna, ze bysli tak daleko a nebere si malyho. On by si ho tedka snad jeste ani moc brat nemohl, je kojenej a jeste malej, ale stejne… Navic, je furt bez penez (alimenty neposila, to uz jsem psala), nejspis bez prace, auto nema, takze jedna cesta vlakem sem a zpatky ho vyjde na 1000…

JaSe 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.09 15:31

Ahoj,
kvůli zvýšení alimentů bych zašla na soud, na informační centrum, aby mi poradili, kdo mi to sepíše a podá. Já jsem byla na soudu kvůli žádosti o srážení alimentů z platu, sepsala mi to vyšší soudní úřednice, zdarma, já jsem to jen odnesla na podatelnu.
K soudu bych kvůli zvýšení aliementů rozhodně šla, soudce bude zajímat, proč je chceš zvýšit, tak bys sis to obhájila.
U soudu Tě žádná sociálka nezastoupí, protože sociálka zastupuje děti, Tebe může zastoupit tak maximálně právník.
Pokud je bývalý zaměstnaný, tak se dá výživné srážet z platu, pokud je podnikatel, tak mu není z čeho srážet.
 Jana

Sharane2006
Závislačka 3873 příspěvků 03.05.09 15:37

Přesně tak, sociálka zastupuje a hájí práva nezletilého dítěte a ne matku.

prdísek
Kecalka 388 příspěvků 03.05.09 16:34

Holky, žádost na soudě rozhodně nedávaj, teda alespoň u nás ne, musela jsem to mít sepsané sama. Tak mě teda pomohla se sepsáním sociální pracovnice, na soud jsem šla, ale nemám to štěstí jaky vy, děti bývalý vidět nechce, ale na soud se přihnal, aby dokazoval jaký chci nesmysly, když on je na tom tak špatně. Ale dopadlo to ok pro mě, bohužel se odvolal, tak byl další soud, trvalo to skoro rok, vzala jsem si právníka, naštěstí jsme zase vyhráli a teď mu srážej z platu jak vyšší alimenty, tak dluh.

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 03.05.09 17:34

Tak je to asi fakt vsude jinak. Mne dali na soude predepsanej formular, kde byly kolonky, jako ze chci maleho do svoji pece, kolik chci alimenty a jakej je zajem otce a tak… No a ten samej se vyplnuje na zvyseni alimentu, akorat ze se tam ta pece a tyhle veci uz znova nepisou.

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 03.05.09 17:42

te.ss: Když žádala moje mamka v Brně, šla rovnou na soud, na podatelně se zeptala a poslali ji za nějakou paní. Ta se mamky na všechno vyptala, sepsala s ní žádost a nic za to nechtěli. Jak je to se zastupováním u soudu, to už nevím. Ale to už ti na soudě taky poradí.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 03.05.09 17:46

ahoj, takže na oddělení sociálně-právní ochrany dětí by ti měli být povinni pomoci sepsat návrh, pokud bys to nezvládla sama, popř. dát vzor jak na to , popř. poradit jak na to :wink: , sice zastupují dítě, ale rodičům radí … ale na netu najdeš návrhů spoustu, stačí stáhnout

a ještě mě napadlo, pokud máš te.ss problémy s bývalým a máš pocit, že malému nic nedává, spíše naopak by do budoucna mohl dělat potíže = v neprospěch dítka, doporučila bych právě na socce prokonzultovat případné zbavení rodičovské zodpovědnosti k nezl. dítěte= ztrácí práva, povinnost platit výživné zůstává

hodně štěstí B

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >