Alimenty - co dělat když je bývalý neplatí?

1446
26.11.07 14:08

Alimenty!

Ahoj chtěla bych se zeptat co mám dělat když mi bývalý manžel nezaplatil alimenty.

Taky by mě zajímalo jestli ho můžu já nějak odhlásit z trvalého bydliště a z družstva.

už jsme rozvedení a rok a půl tu nežije.

děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

574
26.11.07 19:35

Ahoj,

já se v tom moc nevyznám, ale mám kamarádku taky s těmito problémy a ta to většinou všechno řeší přes sociálku.

Přeju hodně štěstí.

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9865
26.11.07 20:38

Odyseo s alimenty neporadím, ale odhlísit manžela můžeš!
Stačí zajít na městský úřad, vyžádat si formulář na vypsání z trvalého bydliště a k němu doložit papíry o rozvodu a možná budou chtít dva svědky, jež potvrdí, že tam opravdu rok a půl nebydlí.
Bezva je, že i kdyby si nepřebral poštu, tak to zveřejní jako veřejnou vyhláškui a vejde to v platnost. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
26.11.07 22:48

Ahojky

tak co se týče alimentů, stačí zajít na oddělení péče o dítě (sociálku) a tam s tebou sepíší bezplatně návrh.a samy by ho měly dát i na soud.takže doporučuji pakliže nemáš právního, tak určo zajít na tu sociálku, oni by ti každopádně měli říci co a jak.a ten návrh určo sepíšou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16300
27.11.07 07:49

ahoj,

předpokládám, že máš výživné stanoveno soudně. pak si musíš podat návrh na exekuci a to nejl. z platu exmanžela. (jde i prodejem majetku apod.)
i.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1446
27.11.07 08:21

Děkuji za rady,

jde mi z toho hlava kolem.
Když už si člověk myslí, že je to za ním tak příjde nové rána.

Je to peklo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.07 23:13

Ahoj

nepíšeš, kolik Ti dluží. Zda je to poprvé? Mimochodem, myslím, že na soud je to jen tehdy, když dlužné výživné je více jak 5 000, ale to se poptej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.4.14 09:20

Zdravím Vás, chtěla bych se zeptat, jsem rozvedená, už víc jak rok a otec mého syna, od té doby platí alimenty, vždy se zpožděním. V rozsudku je napsáno, vždy do 15. dne, měsíce. A otec, to posílá, jak se mu zachce, někdy až o 5 dní později, jde se nějak bránit, aby to posílal včas.? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
2431
15.4.14 09:24

Moji kamaradce byvaly dluzi 78 tisic na alimentech. Byla na socialce ta ji poslala na policii a policie na socialku. Tak sla za prvnikem a vymahaji to po nem exekucne. Muj kamarad by tenkrat v base kvuli tomu ( nevim jak je to ted) ale msel si to tam odpracovat. A ty penize pk sli matce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2431
15.4.14 09:26
@anonym píše:
Zdravím Vás, chtěla bych se zeptat, jsem rozvedená, už víc jak rok a otec mého syna, od té doby platí alimenty, vždy se zpožděním. V rozsudku je napsáno, vždy do 15. dne, měsíce. A otec, to posílá, jak se mu zachce, někdy až o 5 dní později, jde se nějak bránit, aby to posílal včas.? Děkuji

Zalezi na tom jaky ma stanoveny datum vyplaty. Me take treba chodila 10 pak 15 a jednou mi prisla uz 7 to je tezke

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56909
15.4.14 09:37
@Anonymní píše:
Zdravím Vás, chtěla bych se zeptat, jsem rozvedená, už víc jak rok a otec mého syna, od té doby platí alimenty, vždy se zpožděním. V rozsudku je napsáno, vždy do 15. dne, měsíce. A otec, to posílá, jak se mu zachce, někdy až o 5 dní později, jde se nějak bránit, aby to posílal včas.? Děkuji

posílá je? buď ráda. 5 dní není taková trága. Řešit můžeš, až Ti min 3 měsíce nezaplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1210
15.4.14 09:38

Podle mě nejde. Musel by ti rovnou nezaplatit za tuším 4 měsíce, aby se s tím něco dělalo. Jediné, co se musí platit včas, je dlužné výživné ve splátkách, jinak se většinou přijde o výhodu splátek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3356
15.4.14 09:40
@Anonymní píše:

ja si myslim ze v tehle dobe muzes byt rada ze ti je kazdy mesic posle i kdyz ne toho 15 je spousta chlapu co se na to vyprdnou a neposlou vubec nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8173
15.4.14 09:48
@martina.se píše:
posílá je? buď ráda. 5 dní není taková trága. Řešit můžeš, až Ti min 3 měsíce nezaplatí.

ale tak ono teoreticky řešit může, i když nezaplatí jednou - stačí hned naklusat za exekutorem, tam se na nějaké tři měsíce nehraje, dluh je dluh. jenže u spoždění pět dní než by se vůbec exekuční řízení rozhoupalo, tak už jsou stejně peníze na účtě dobrovolně :nevim:

zrovna tak lze požadovat, aby se běžné alimenty strhávaly formou srážek ze mzdy, ale tady si vůbec nejsem jista, jestli by „někdy až o pět dní později“ soud přesvědčilo, že se má běžné výživné začít exekučně strhávat… spíš podle mne ne. a i kdyby jo, tak ani tam nemá člověk jistotu, jestli mu peníze přijdou včas a hlavně jestli mu vůbec přijde celá částka (pravidla pro srážky ze mzdy určují, kolik je možné maximálně ze mzdy srazit a přes to nejede vlak) a navíc jsem zažila i rozsudky, kdy se i běžné výživné nejdřív posílalo na účet exekutora a ten ho teprve poté přeposílal bývalé manželce :roll: takže za mne exekuce je dobrá, ale v tomhle případě zbytečně komplikovaná.

pět dní bych fakt nehrotila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56909
15.4.14 09:50

@sagina mi přijde zbytečné to hrotit, když jde o 5 dní :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...