Alimenty na dítě během insolvence

Anonymní
14.6.21 11:55

Alimenty na dítě během insolvence

Dobrý den, mám pár dotazů. Mám syna v péči už 5 let. Alimenty s jeho matkou nám určil soud jelikož domluva s ní nebyla možná, jsou to 3.000kč. Styk 1× za 14 dní po domluvě, v rozsudku není uvedeno. Byla i doba kdy se půl roku neozvala. Ona je 2,5 roku v insolvenci. Výživné nám posílá insolvenční správce. Od začátku co je syn u mě nic nepřispívá bokem, párkrát snad přispěla na školní pomůcky. Syn dělá docela finančně náročný sport, roste, potřebuje téměř každý rok novou výbavu. Letos jede na tábor. Poprosil jsem ji aby mu přispěla. Řekla že ne že ji zůstává pouze 5.500kč měsíčně. Vím že pracuje, někdy před 1,5 rokem vím že měla částečně inv. důchod. Jestli ji stále trvá nevím. Žije ve společné domácnosti s její dospělou dcerou která pracuje. Já mám už 4 roky manželku a 2 společné děti, je nás tedy dohromady 5. Bydlíme ve větším městě.

Mé dotazy:

1. Je reálné že má 5.500kč?
  2. Musí se podílet na nějaké další finanční pomoci co se týče syna? Popř. lze to uvést do žádosti k soudu? (Mám v plánu podat žádost o úpravu styku, aby byly veškeré prázdniny napůl atd…syn trpí nejvíce/jí to je jedno)
  3. Bere se do společné domácnosti (myslím tím finančně) její dcera která má stálou práci?
  4. Vzhledem k tomu že je v insolvenci podaří se nám zvýšení alimentů? (Alimenty už jsou takhle nastavené od školky, syn je ve 3. třídě)

Díky za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12286
14.6.21 12:00

Jestli nema v rozsudku, ze musi na neco prispivat tak nemusi. Vyzivne posila, styk si vynutit bohuzel nelze. Co dela za tak drahy sport? A jeji dcera nema vyzivovaci povinost k vasim detem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 12:07

@iiiv

Hraje hokej, nebavím se o příspěvcích atd…to jsou další položky. Pokud se tedy soudu napíše že bych rád aby platila něco navíc právě kvůli sportu, táborům, campům, soustředěním tak je možné že to přiznají, ideální by bylo samozřejmě věci napůl? Nikdo si nevymýšlí kraviny že by jezdil já nevím kam a že by dělal 5 sportů abych ji prostě mohl terorizovat, jde mi o ty základní věci které patří k tomu sportu (soustředění, campy), popř. záležitosti jako tábor atd…Vím že její dcera nemá vyživovací povinnost, to po ní ani nikdo nechce. Jen mi jde o to že když např. dokládá papíry ohledně společné domácnosti na soud jestli musí uvést i tu dceru a jestli ji budou nějak zohledňovat vzhledem k tomu že např. platí polovinu nájmu atd…

• Citovat
  • Nahlásit
9833
14.6.21 12:09

Ano, je reálné, že má tak málo. Chtít po člověku v insolvenci příspěvky navíc je naprostá absurdita. Ona fakt nemá, příjmy domácnosti se na některé dávky v úvahu berou, ale ve vztahu k synovi určitě ta dospělá dcera povinnost nemá a nepočítá se to.
Cesta na zvýšení alimentů je jedinný způsob, jak dosáhnout nějaké koruny navíc a já bych to zkusila.
Bohužel si nemyslím, že to zvýšení bude moc velké vzhledem k průměrným alimentům v této zemi. Faktem je, že pokud nemáte hodně peněz a máte 3 děti, není vhodné, aby dítě navštěvovalo finančně náročný sport.
Je mi líto, že má syn takovou mámu, která nejenže je v insolevnci a její možnost podílení je omezená, ale ani se osobně nezajímá.
Zkus znovu stanovit alimenty, nějakou stovku navíc by to mohlo přinést.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9833
14.6.21 12:11
@Anonymní píše:
@iiivHraje hokej, nebavím se o příspěvcích atd…to jsou další položky. Pokud se tedy soudu napíše že bych rád aby platila něco navíc právě kvůli sportu, táborům, campům, soustředěním tak je možné že to přiznají, ideální by bylo samozřejmě věci napůl? Nikdo si nevymýšlí kraviny že by jezdil já nevím kam a že by dělal 5 sportů abych ji prostě mohl terorizovat, jde mi o ty základní věci které patří k tomu sportu (soustředění, campy), popř. záležitosti jako tábor atd…Vím že její dcera nemá vyživovací povinnost, to po ní ani nikdo nechce. Jen mi jde o to že když např. dokládá papíry ohledně společné domácnosti na soud jestli musí uvést i tu dceru a jestli ji budou nějak zohledňovat vzhledem k tomu že např. platí polovinu nájmu atd…

Je nesmysl to takhle nastavit u člověka, který má insolvenci, ona ty peníze opravdu nemá a dát je nemůže a napůl to soud nikdy nestanoví, to tak ani nemá být, když má jeden yvšší a jeden nižší plat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12286
14.6.21 12:12
@Anonymní píše:
@iiivHraje hokej, nebavím se o příspěvcích atd…to jsou další položky. Pokud se tedy soudu napíše že bych rád aby platila něco navíc právě kvůli sportu, táborům, campům, soustředěním tak je možné že to přiznají, ideální by bylo samozřejmě věci napůl? Nikdo si nevymýšlí kraviny že by jezdil já nevím kam a že by dělal 5 sportů abych ji prostě mohl terorizovat, jde mi o ty základní věci které patří k tomu sportu (soustředění, campy), popř. záležitosti jako tábor atd…Vím že její dcera nemá vyživovací povinnost, to po ní ani nikdo nechce. Jen mi jde o to že když např. dokládá papíry ohledně společné domácnosti na soud jestli musí uvést i tu dceru a jestli ji budou nějak zohledňovat vzhledem k tomu že např. platí polovinu nájmu atd…

k soudu to urcite dejte, zalezi na tom, jestli to ona bude mit z ceho dat. Jeji dcera se urcite bere do okruhu posuzovanych osob, dokonce ma vyzivovaci povinnost k matce. Ja mam oba syny hokejisty, takze si bohuzel umim predstavit casovou i financni narocnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 12:14

@Sany80s

My ten sport zvládáme i sami. Ale jde mi o princip. Čím je to dítě starší tím je samozřejmě ten sport finančně náročnější. Bavili jsme se i s její ins. správcem a ten nám minulý rok řekl že to máme přístí, tedy tento, rok zkusit. Tak to asi zkusíme. Jinak mě to nemrzí, raději ať je tady protože tam by z něho vyrostl zmetek. On se má velice dobře a má plnohodnotnou rodinu i z manželčiny strany (babička, děda, teta atd…). Jediné co mě mrzí že on zatím nechápe jak to je a těší se tam vždy (což samozřejmě chápu).

• Citovat
  • Nahlásit
173
14.6.21 12:15

No aby ty alimenty soud ještě nesnížil :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 12:16

@Wendy.C94

To mě taky napadlo. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 12:16

@iiiv

Díky moc za rady, zkusíme to. Uvidíme.

• Citovat
  • Nahlásit
9833
14.6.21 12:17
@Anonymní píše:
@Sany80sMy ten sport zvládáme i sami. Ale jde mi o princip. Čím je to dítě starší tím je samozřejmě ten sport finančně náročnější. Bavili jsme se i s její ins. správcem a ten nám minulý rok řekl že to máme přístí, tedy tento, rok zkusit. Tak to asi zkusíme. Jinak mě to nemrzí, raději ať je tady protože tam by z něho vyrostl zmetek. On se má velice dobře a má plnohodnotnou rodinu i z manželčiny strany (babička, děda, teta atd…). Jediné co mě mrzí že on zatím nechápe jak to je a těší se tam vždy (což samozřejmě chápu).

Tak to je v pořádku, když to zvládnete, jděte zkusit zvednout trošku alimenty, ale podílení se na výdajích je v insolveci fakt reálně neproveditelné, ti lidé ty peníze opravdu nemají. Pokud zvednete alimenty, tak prostě jen správce pošle méně na ty dluhy a víc vám, takže je to reálně proveditelnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 12:21

@Sany80s

Jasně, to bude spíš reálně po insolvenci. Každopádně kdyby napsala tak jo pošlu mu 500kč na tábor a příští měsíc taky 500kč navíc tak ji řeknu ok, aspoň něco v poho, snažíš se. Ale ona řekla že ne. Že stejně bude mít malého 14 dní o prázdninách tak si to máme odpočítat. :roll: (Mimochodem k těm prázdninám byla téměř donucena). Díky jinak za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
9833
14.6.21 12:24
@Anonymní píše:
@Sany80sJasně, to bude spíš reálně po insolvenci. Každopádně kdyby napsala tak jo pošlu mu 500kč na tábor a příští měsíc taky 500kč navíc tak ji řeknu ok, aspoň něco v poho, snažíš se. Ale ona řekla že ne. Že stejně bude mít malého 14 dní o prázdninách tak si to máme odpočítat. :roll: (Mimochodem k těm prázdninám byla téměř donucena). Díky jinak za rady.

No jo, jenže pro člověka s jejím příjmem je 500 třeba na jídlo na týden a pokud by je dala, tak je hlady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15669
14.6.21 12:25

Co ty jsi za chlapa? Máte se dobře, navymýšlel sis finančně náročný hokej, potud fajn, ale když sis to navymýšlel, tak si to i financuj. Chtít po někom v insolvenci, aby se podílel na něčem, co nejspíše není z jeho hlavy a na co absolutně nemá, je hyenismus. Přeji ti, aby ti ty alimenty snížili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 12:26

@Sany80s

Já si spíš myslím že kecá totiž. I vzhledem k tomu že žije s tou dcerou která rozhodně taky doma bude přispívat. Ale to jsou jen dohady, to asi nikdy nezjistím.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat