Rozvod či jak dál

Anonymní
9.6.21 22:31

Rozvod či jak dál

Ahoj všem,
je mi niterně hrozně úzko, protože fakt už nezvládám situaci se svým manželem. Známe se už hodně dlouho, nikdy to nebyl extra dobrý vztah a i přes to jsem udělala snad největší chybu svého života a vzala si ho a počala s ním dítě. Přijde mi, že si absolutně v ničem nerozumíme, intelektově jsme každý někde úplně jinde, stydím se i před přáteli, vždy plácne nějakou hovadinu, že nechápou. Chováním taky hrozný, je prostě často zbytečně zlej, nedokáže řešit problémy, často něco obsírám já, nadává na společného psa, nechová se ke mně uctivě, má změny nálad atd. S dítětem je to samozřejmě katastrofa, vše nasává jako houba, vnímá dusnou atmosféru, nebo hádky. Já mám akorát vztek, kolikrát jsem vybouchla a situace se vyhrotila. Opravdu nevím, jak dál. S dvouletým synem mi to přijde jako velmi nesnadné řešení. Nemáme ani čas si normálně sednout a promluvit, dítě momentálně usíná v hodně pozdních hodinách. Chtěla bych situaci vyřešit co nejrychleji, ale absolutně nevím jak. Partner rozvod nechce, ke všemu bude určitě dělat problémy. Zažil někdo něco podobného? Co byste doporučili? :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
283
9.6.21 22:41

No co. Tak bud poradna nebo rozvod.Ale vazne je tak strasny? Mozna se sama nad sebou zamyslet zda nejsem povrchni a snazit se vic manzela vnimat jako sice jineho nez si ty ale jiste ma i dobre stranky. Nebyt sebestredna? Urcite nebyl tak hrozny kdyz sis ho brala. Co trochu ucty a lasky z tve strany. Je to otec tveho syna. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 22:42

Je mi tě líto. Osobně by mi vadilo asi nejvíc to, že nedokáže řešit problémy. Takovým člověkem je moje máma a člověk se nemá šanci s dotyčným někam posunout. S dvouletým dítětem je to těžký něco řešit. Syn chodil ve dvou letech spát taky pozdě. Je typická sova od narození. Jednou proste budete muset jít spat později..i kdyby třeba ve dvě ráno, ale musíte situaci řešit a najít si čas na poradnu nebo psychologa. Pokud jsi ochotná jít do střídavky, tak můžeš jít do rozvodu,..pro mě by to nebyla varianta nejspíš. Nedokážu si představit, že děti pulku sveho detstvi a dospívání nejsou se mnou.

• Citovat
  • Nahlásit
31800
9.6.21 23:48
@Anonymní píše:
Ahoj všem,
je mi niterně hrozně úzko, protože fakt už nezvládám situaci se svým manželem. Známe se už hodně dlouho, nikdy to nebyl extra dobrý vztah a i přes to jsem udělala snad největší chybu svého života a vzala si ho a počala s ním dítě. Přijde mi, že si absolutně v ničem nerozumíme, intelektově jsme každý někde úplně jinde, stydím se i před přáteli, vždy plácne nějakou hovadinu, že nechápou. Chováním taky hrozný, je prostě často zbytečně zlej, nedokáže řešit problémy, často něco obsírám já, nadává na společného psa, nechová se ke mně uctivě, má změny nálad atd. S dítětem je to samozřejmě katastrofa, vše nasává jako houba, vnímá dusnou atmosféru, nebo hádky. Já mám akorát vztek, kolikrát jsem vybouchla a situace se vyhrotila. Opravdu nevím, jak dál. S dvouletým synem mi to přijde jako velmi nesnadné řešení. Nemáme ani čas si normálně sednout a promluvit, dítě momentálně usíná v hodně pozdních hodinách. Chtěla bych situaci vyřešit co nejrychleji, ale absolutně nevím jak. Partner rozvod nechce, ke všemu bude určitě dělat problémy. Zažil někdo něco podobného? Co byste doporučili? :(

A co si od sebe na chvíli odpočinout? Nemá chlapskou partu, se kterou by čas od času někam vypadl, rozšířil si obzory. Tu chybu jsi udělala, tak musíš nés následky. Nehledat na něm chyby a najít něco, co se dá. Zkusit na částečný úvazek do práce. Unavíš se a nebudeš řešit takové detaily. A když to nepůjde, tak holt rozvod. Ale taky bych nechtěla, aby moje dítě co týden balilo batůžek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
10.6.21 00:22

Vždycky se zdánlivě nezvladnutelná situace dá zvládnout. Já se taky urgentně stěhovala, neměla jsem peníze na jídlo, a po měsíci mi v práci řekli, že se pozice bude rušit, takže bohužel. Sice jsem byla sama bez dítěte, ale i tak to bylo na nic. A pro pobavení - když jsem chtěla zažádat hmotnou nouzi, paní mi na úřadě řekla, že jsem 7oo v plusu tak co si stěžuju. :lol: Ale zvládla jsem to, a ty to zvládneš taky, mnohem líp než já a i s dítětem.
Napíšu ti svou bohužel špatnou zkušenost.
Už když jsem byla v břichu, naši se hádali. Celé dětství jsem měla zažité jako vypjaté situace, nebo si dodnes pamatuji, jak po sobě naši házeli věci, škrtili se a stále se hádali, a já v tom musela žít. Když jsem byla v pubertě, začali oba dělat to, že po hádce za mnou přišli a začali se „obhajovat“ aby to se mnou měli dobré, a já jim v podstatě nedobrovolně dělala psychologa.
Po dlouhé době takového neklapajícího vztahu kdy jsem šla na střední se jim narodilo dítě - tedy můj brácha. Ten si z raného dětství pamatuje taky jen hádky, protože ona teorie, že mimino slepí a spraví vztah je naprostý nesmysl. Dokonce si pamatuje i zásahy měšťáků. Já na ty vyhrocené hádky pak přestala mít energii.
Takže to nakonec stejně po 25 letech totálně neklapajícího manželství skončilo rozvodem. Každý z nich bydlí jinde, ale stejnak mezi sebou stále řeší majetkoprávní vypořádání, dělají si kvůli tomu naschvály, problémy řeší právě přes bráchu a je to celé na nic. Brácha aspoň nezažívá ty vyhrocené hádky, ale samozřejmě, že nějaká ta střídavá péče plus naschvály ho hodně zasahují.
Zůstávat spolu kvůli dětem je nesmysl. Navíc celou dobu mi to ještě matka vyčítá, že já jsem byla víc fixovaná na otce, a že kvůli mě si ztratila nejlepší roky života.
Ve tvém případě se zkuste domluvit, že se odstěhuje buď on nebo ty, a navštěvujte se jen kvůli dítěti. Toto mi přijde jako momentální řešení, než se hned rozvádět. Zkuste fakt spolu nějak vycházet, ono možná při takovém odstěhování se zjistíte, že je to tak lepší.
Je to pouze můj názor na základě této zkušenosti, píšu co bych udělala na tazatelčině místě já. Nikoho k ničemu nenutím.
Pokud se pozastavujete nad mými rodiči, já taky, ale bohužel, rodiče si nevybíráme. Tím je neobhajuji, dost mi tím zavařili..

Příspěvek upraven 10.06.21 v 00:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
10.6.21 00:24

@Russet
Radši každý týden balit batůžek než žít s denně se hádajícími rodiči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
10.6.21 00:41

Jej, ještě jsem nedodala - když se náhodou nehádali, tak to bylo na nic. Pořád ta atmosféra byla napjata, kdy někdo něco podělá. Někde šli, nejvzornější manželé, sotva se zabouchly dveře doma - no tys mě ztrapnul, proč jsi to říkala, jak ses choval atd. Když jsme třeba jeli na dovolenou, poznala jsem, že se snaží držet jen kvůli mě, a když si mysleli, že spím, tak hned se do sebe pustili, že je všechno na nic… Proto jsem napsala, to co jsem napsala, páč z to, co má zakladatelka doma povede stejně, prve to bude mít takhle na nic a pak se to bude jen a jen stupnovat. Já na zázraky a manželské poradny nevěřím - mimochodem taky ke konci vztahu ji naši navštěvovali, jenže tam je to, že musí chtít oba, a když náhodou jeden nechce… Prostě pokud v tom vztahu není to, co má být, fakt to nemá cenu.
Nejsem modla, jen píšu svůj názor. Dost mě to dětství poznamenalo a píšu to jako dítě, které v tomto žilo. Já i jako děcko v podstatě žila v nejistotě, kdy se něco mezi nima podělá. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1565
10.6.21 06:50
@Capricorn61 píše:
Jej, ještě jsem nedodala - když se náhodou nehádali, tak to bylo na nic. Pořád ta atmosféra byla napjata, kdy někdo něco podělá. Někde šli, nejvzornější manželé, sotva se zabouchly dveře doma - no tys mě ztrapnul, proč jsi to říkala, jak ses choval atd. Když jsme třeba jeli na dovolenou, poznala jsem, že se snaží držet jen kvůli mě, a když si mysleli, že spím, tak hned se do sebe pustili, že je všechno na nic… Proto jsem napsala, to co jsem napsala, páč z to, co má zakladatelka doma povede stejně, prve to bude mít takhle na nic a pak se to bude jen a jen stupnovat. Já na zázraky a manželské poradny nevěřím - mimochodem taky ke konci vztahu ji naši navštěvovali, jenže tam je to, že musí chtít oba, a když náhodou jeden nechce… Prostě pokud v tom vztahu není to, co má být, fakt to nemá cenu.
Nejsem modla, jen píšu svůj názor. Dost mě to dětství poznamenalo a píšu to jako dítě, které v tomto žilo. Já i jako děcko v podstatě žila v nejistotě, kdy se něco mezi nima podělá. :,(

Je mi moc líto, čím si prošla a cos jako dítě zažila :srdce: a děkuji ti, že si to sem napsala.
Já na konci Srpna odcházím od otce svého dítěte. A jen jsem se utvrdila v tom, že dělám dobře :palec:

Zakladatelko, já věděla už dlouho, že to je na nic a že odejdu. Ale když jsi na MD/RD, odchází se těžko.
Takže já osobně hodně sporila peníze, syna prihlasila do školky v městě, kam se chci přestěhovat. Po konci RD rok pracuji a teď budu dávat výpověď a řeším práci.

Už se moc těším :dance:

Držím pěsti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
523
10.6.21 07:02
@Anonymní píše:
Ahoj všem,
je mi niterně hrozně úzko, protože fakt už nezvládám situaci se svým manželem. Známe se už hodně dlouho, nikdy to nebyl extra dobrý vztah a i přes to jsem udělala snad největší chybu svého života a vzala si ho a počala s ním dítě. Přijde mi, že si absolutně v ničem nerozumíme, intelektově jsme každý někde úplně jinde, stydím se i před přáteli, vždy plácne nějakou hovadinu, že nechápou. Chováním taky hrozný, je prostě často zbytečně zlej, nedokáže řešit problémy, často něco obsírám já, nadává na společného psa, nechová se ke mně uctivě, má změny nálad atd. S dítětem je to samozřejmě katastrofa, vše nasává jako houba, vnímá dusnou atmosféru, nebo hádky. Já mám akorát vztek, kolikrát jsem vybouchla a situace se vyhrotila. Opravdu nevím, jak dál. S dvouletým synem mi to přijde jako velmi nesnadné řešení. Nemáme ani čas si normálně sednout a promluvit, dítě momentálně usíná v hodně pozdních hodinách. Chtěla bych situaci vyřešit co nejrychleji, ale absolutně nevím jak. Partner rozvod nechce, ke všemu bude určitě dělat problémy. Zažil někdo něco podobného? Co byste doporučili? :(

Promysli si, za jakých podmínek bys chtěla žít s ním a promluvte si s polu. Zkuste to dát zase dohromady i když víš, že vztah je na houby. Prostě to ještě jednou zkuste. Pokud on nebude chtít, tak smůla a rozvod.

Současně si promysli, jak bys to zvládala s dítětem sama. Musíš mít zajištěné bydlení, finance a mít jasno v péči o děti. Pokud to sama zatím nezvládneš, budeš s ním muset zatím žít. Spoléhat se na sociální dávky není řešení, může se stát, že na žádné nedosáhneš.

Odejít se dá i s dvouleťákem. A třeba se chlap sebere, když zjistí, že mu hrozí ztráta rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
10.6.21 08:22

@MickaSonda
Ano, za timto ucelem jsem to tu napsala, abych varovala ostatni. :) Bude to tezke, ale rozhodne pak lepsi i pro dite, nez zit v neklapajicim vztahu, natoz se skoro dennimi hadkami. :) Ale uz je to za mnou. A jak jsem psala o svych zacatcich (stehovani), tak jsem i rada za tu zkusenost. Diky ni vim, ze se da zvladnout i zdanlive nemozne.
Preji ti, aby se ti darilo a at to zvladnes. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
10.6.21 08:37

@K2 8611
Rozhodne nesouhlasim. Nasi to po dobu jejich 25 leteho vztahu takhle zkouseli snad kazdy tyden, kdy se zhadali. Vzdycky si pobreceli, rekli si, ze se musi zmenit, snazit, a na tri dny na to zas byli v sobe. Jeste jednou to zkuste, a pak si reknou tak kvuli diteti jeste jednou, a kdyz to bude uz po nekolikate, dite davno bude velke a bude zit mezi rodici, kterym selhal vztah uz davno a marne se ho snazi roky zachranit. Pokud neni ve vztahu jiskra, tak uz se jen tak neobjevi. Mozna chvilkove, ale kvuli tomu to nema cenu.

Spolehat na socialni davky sice reseni neni, ale proc by napr nemohla pobirat prispevek na bydleni, na ktery si myslim, ze by v klidu dosahla? :) Kazda stovka/tisicovka navic dobra.
A i kdyz by se jen odstehovala, otec je povinny platit alimenty, i kdyz to soud nestanovi. Ale jak se nasi rozvadli, tak se tata taky jen odstehoval, a pravnik jim urcil vysi vyzivneho a taky peci.

Urcite se da odejit s takhle malym ditetem, po druhe strance pokud opravdu neni zakladatelcin muz uplne na hlavu a aspon trochu ma rad sve dite, tak ji v ramci moznosti pomuze, uz kvuli diteti. ;)

A taky se muze stat, ze pote, co se zacne chlap vracet do prazdneho bytu, tak se vzpamatuje, a da se dohromady. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
523
10.6.21 10:08

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1565
10.6.21 10:42
@Capricorn61 píše:
@MickaSonda
Ano, za timto ucelem jsem to tu napsala, abych varovala ostatni. :) Bude to tezke, ale rozhodne pak lepsi i pro dite, nez zit v neklapajicim vztahu, natoz se skoro dennimi hadkami. :) Ale uz je to za mnou. A jak jsem psala o svych zacatcich (stehovani), tak jsem i rada za tu zkusenost. Diky ni vim, ze se da zvladnout i zdanlive nemozne.
Preji ti, aby se ti darilo a at to zvladnes. :)

Díky moc! :kytka: i tobě, ať se daří :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat