Alimenty na dvouleté dítě

Anonymní
10.7.21 20:21

Alimenty na dvouleté dítě

Dobrý večer,
Chci se zeptat na názory zkušených, co podobnou situaci zažili. Mám 2,5 letou dcerku co chodí do soukromé školky, abych já mohla po Rd do práce. S otcem dítěte jsme se vždy dohodli mimosoudně na penězích. Teď prý chodím do práce a vydělávám, on mi chce alimenty rapidně snížit. Prý mi každý řekne, že 4000 na tak malé dítě je moc!( Chci 4000 výživné a 1600 příspěvek na školku- platím 5000 za měsíc). Je ta částka adekvátní?
Co vím plat má cca 40 čistého a ještě jednu 16letou dceru z prvního manželství.
Kalkulačky na netu jsou pouze orientační, chci vědět zda mám šanci tuto částku vysoudit, když už bych se rozhodla jít soudní cestou.
Děkuji, hezký večer.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
917
10.7.21 20:31

Pardon se mi to smazalo :zed: viz. Níže ;)

Příspěvek upraven 10.07.21 v 20:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9039
10.7.21 20:32

4 tis. je 10% z jeho ciste mzdy. Takze ano, nejspis ano :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30607
10.7.21 20:32
@kruel píše:
Hmmm jako šance je…ale můj manžel má asi 45 čistého a děcko z prvního vztahu 3800 výživné a druhé máme spolu. Jeho bývalá má další dvě děcka a bohužel. Víc nevysoudila. Ale to je trochu jiný případ asi nez váš… Váš bývalý má asi jen to jedno děcko o které teď jde.

Vždyť má ještě 16 letou holku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9836
10.7.21 20:35

Nevím, zda toto vysoudíš. U nás je bohužel systém, že alimenty jsou někde na 10-15 procentech platu, což je ubohost. Každý, koho znám, tak za děti uvalí podstatně větší část platu, aby je uživil.
Třeba těch 3800, co psala @kruel, jsou z 45 úplný výsměch, i když má další dítě.
Takže se připrav, že tak můžeš dopadnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@PaníBovaryová On ale argumentuje že je to jeho šikovnost že si našel lépe placenou práci. Když řeknu že dítěti se počítá úroveň z platu rodičů, neslyší. Jen říká furt dokola, že 4 jsou na tak malé dítě hodně.

• Citovat
  • Nahlásit
917

@vokishka jo vlastně…no záleží v tom případě na soudci. Šance určitě je, ale je to hodně o štěstí a jak moc se bude cukat. Každopádně myslím že za zkoušku nic zakladatelka nedá. Tratit na tom asi nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30607
10.7.21 20:37
@Anonymní píše:
@PaníBovaryová On ale argumentuje že je to jeho šikovnost že si našel lépe placenou práci. Když řeknu že dítěti se počítá úroveň z platu rodičů, neslyší. Jen říká furt dokola, že 4 jsou na tak malé dítě hodně.

ty ale nechceš čtyři, ale 5600

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6433
10.7.21 20:43

4 tisice mi prijdou dost, a k tomu jeste prispevek na skolku.
Takhle male dite nic nestoji, pokud nema nejake specialni pozadavky na vyzivu, zdravi apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1810
10.7.21 20:43

Podej to na soud a uvidíš. Nemá smysl spekulovat kolik ti soud přiklepne, ten bude požadovat jeho příjem a tvůj příjem a náklady na dítě. Podle toho rozhodne.Bude posuzovat jakou mírou se o dítě stará, jestli malé kupuje něco na rámec výživného, jak často je u něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3680
10.7.21 20:44

Příspěvek na školku není vymahatelný. Taky záleží, jak se stará.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.21 20:45
@vokishka píše:
ty ale nechceš čtyři, ale 5600

Však ano. A nehraje žádnou roli, že platím soukromou školku? Nechci půlku, ale jen poměrnou část, jako příspěvek.

• Citovat
  • Nahlásit
126
10.7.21 20:46

No, 4 tisíce jsou jasný. To je blázen když si myslí že by mu soud přiklepl nižší částku. Nižší určitě nebude.

Nicméně neexistuje nic jako příspěvek na školku. Existují prostě alimenty. Plus se otec může podle své vůle dále finančně účastnit. Ale nic jako soudně přiklepnutý příspěvěk na školku neexistuje. Takže po něm vlastně chceš 5600. A tam už je to trochu na hraně. Soudce to klidně může přiklepnout protože to není hrozně moc, ale taky to může snížit. Ne nijak výrazně ale může. Je na tobě jestli půjdeš do rizika. Nebo teda asi půjdeš když on ti tuhle částku dávat nechce.

To že máš dítě v soukromém zařízení je ve své podstatě tvoje volba. Pokud to není výdaj spojený s nějakým zdravotním handicapem dítěte (rehabilitace, speciální strava) tak to pro soud nebude relevantní jako výdaj za dítě. Takže to nejde vymáhat na otci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.21 20:47
@Jogrr píše:
4 tisice mi prijdou dost, a k tomu jeste prispevek na skolku.
Takhle male dite nic nestoji, pokud nema nejake specialni pozadavky na vyzivu, zdravi apod.

Jak tohle může někdo napsat, že takhle malé dítě nic nestojí? To snad není pravda.

• Citovat
  • Nahlásit
9039
10.7.21 20:47
@Anonymní píše:
@PaníBovaryová On ale argumentuje že je to jeho šikovnost že si našel lépe placenou práci. Když řeknu že dítěti se počítá úroveň z platu rodičů, neslyší. Jen říká furt dokola, že 4 jsou na tak malé dítě hodně.

Sikovnost mu nikdo neodpira. :lol: Ale cim vic bude vydelavat, tim vic bude platit, tak to chodi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat