Reklama

Alimenty na exmanzelku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 14:56
Alimenty na exmanzelku

Hezky den,

prosim o radu. Mam syna, ktery ma 3 a pul roku a od zari mel nastoupit do skolky. Bohuzel se mu tam nelibi, nejprve byl neustale nemocny, po nemoci tam pak odmitl chodit. Skolku opravdu nesnasi a ja mu nechci zpusobit nejakou psychickou ujmu tim, ze ho budu nutit. Nemohla jsem tudiz nastoupit do prace a jsem s nim doma, rodicovsky prispevek mi uz skoncil. Premyslela jsem nad nejakym castecnym uvazkem s tim, ze by chodil jen dopoledne, ale nedari se mi nic sehnat. Financne na tom ted samozrejme nejsme dobre. Vyridila jsem si prispevek na bydleni, ale i tak penize nestaci. Je mozne zadat u soudu zvyseni alimentu na dite, nebo alimenty na sebe, s tim, ze vlastne kvuli diteti se nemohu vratit do prace? Diky za zkusenosti.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Malaga
Generální žvanilka 24578 příspěvků 11.12.17 14:58
@Anonymní píše:
Hezky den,prosim o radu. Mam syna, ktery ma 3 a pul roku a od zari mel nastoupit do skolky. Bohuzel se mu tam nelibi, nejprve byl neustale nemocny, po nemoci tam pak odmitl chodit. Skolku opravdu nesnasi a ja mu nechci zpusobit nejakou psychickou ujmu tim, ze ho budu nutit. Nemohla jsem tudiz nastoupit do prace a jsem s nim doma, rodicovsky prispevek mi uz skoncil. Premyslela jsem nad nejakym castecnym uvazkem s tim, ze by chodil jen dopoledne, ale nedari se mi nic sehnat. Financne na tom ted samozrejme nejsme dobre. Vyridila jsem si prispevek na bydleni, ale i tak penize nestaci. Je mozne zadat u soudu zvyseni alimentu na dite, nebo alimenty na sebe, s tim, ze vlastne kvuli diteti se nemohu vratit do prace? Diky za zkusenosti.

Tak to jsem fakt zvědavá…
To snad není ani myšleno vážně ne? A jak to vidí tatínek dítěte, že nechodí do školky?

terinka4444
Hvězda diskuse 67121 příspěvků 11.12.17 15:00

Dítě máš přijaté do školky, že se mu tam nelíbí není žádný důvod. Takže ne, tedy žádat můžeš, ale tohle neprojde.

kruel
Kecalka 222 příspěvků 11.12.17 15:01

naštěstí to nejde :pankac: :mrgreen:

Pety2
Ukecaná baba ;) 2399 příspěvků 11.12.17 15:01

No, co na to říct..Doufám, že ne :mrgreen:

pikola
Neúnavná pisatelka 19057 příspěvků 11.12.17 15:01

Po dvou měsících kdy je stále nemocný jsi vzdala školku a chceš aby vás živil ex? A to do kdy?

cecetka
Kelišová 7214 příspěvků 11.12.17 15:02
@Anonymní píše:
Hezky den,prosim o radu. Mam syna, ktery ma 3 a pul roku a od zari mel nastoupit do skolky. Bohuzel se mu tam nelibi, nejprve byl neustale nemocny, po nemoci tam pak odmitl chodit. Skolku opravdu nesnasi a ja mu nechci zpusobit nejakou psychickou ujmu tim, ze ho budu nutit. Nemohla jsem tudiz nastoupit do prace a jsem s nim doma, rodicovsky prispevek mi uz skoncil. Premyslela jsem nad nejakym castecnym uvazkem s tim, ze by chodil jen dopoledne, ale nedari se mi nic sehnat. Financne na tom ted samozrejme nejsme dobre. Vyridila jsem si prispevek na bydleni, ale i tak penize nestaci. Je mozne zadat u soudu zvyseni alimentu na dite, nebo alimenty na sebe, s tim, ze vlastne kvuli diteti se nemohu vratit do prace? Diky za zkusenosti.

Kdyby mely do skolky nechodit vsechny deti, ktere to tam „nesnasi“, pak by skolky byly poloprazdne. Chapu, ze se trapis synovym odporem, ale nejsi v situaci, kdy si muzes dovolit zustat doma a nepracovat. Pokud jsi syna odhlasila ze skolky se souhlasem otce, pak jste se meli dohodnout i na vyssim vyzivnem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 15:02
@Malaga píše:
Tak to jsem fakt zvědavá…
To snad není ani myšleno vážně ne? A jak to vidí tatínek dítěte, že nechodí do školky?

Vi, ze je to se synem opravdu narocne. Kdyz za nim nebeham tak skoro nic nesni, je hodne precitlively a fixovany na mne. Ma ale pocit, ze je to moje chyba. Byl to ale on, kdo nas opustil.

Keyllah
Echt Kelišová 8938 příspěvků 11.12.17 15:02
@Anonymní píše:

Ne, alimenty na tebe jen do dvou let dítěte, pak ne. Navíc ty můžeš chodit do práce, to není tak, že by jsi kvůli dítěti nemohla -) to platí u dětí se zdravotním handicapem, a ten vy nemáte. jemu se jen nelíbí ve školce. Alimenty na dítě ti pouze z tohoto důvodu taky nezvýší. Asi to budeš muset vyřešit jako většina z nás tady…

Malaga
Generální žvanilka 24578 příspěvků 11.12.17 15:03
@Anonymní píše:
Vi, ze je to se synem opravdu narocne. Kdyz za nim nebeham tak skoro nic nesni, je hodne precitlively a fixovany na mne. Ma ale pocit, ze je to moje chyba. Byl to ale on, kdo nas opustil.

no a ty to vidíš jak?

Keyllah
Echt Kelišová 8938 příspěvků 11.12.17 15:04
@terinka4444 píše:
Dítě máš přijaté do školky, že se mu tam nelíbí není žádný důvod. Takže ne, tedy žádat můžeš, ale tohle neprojde.

Dcerka chodí do školky už třetím rokem, má tam kamarádky, učitelkám nosí dárečky z dovolených, ale kdybych se jí zeptala, zůstává doma okamžitě. A první rok svoji „nelibost“ vůči školce vyjadřovala naprosto jasně a hodně hlasitě :mrgreen:

pikola
Neúnavná pisatelka 19057 příspěvků 11.12.17 15:05
@Anonymní píše:

Dítě hlady nezemře, předpokládám, že najíst se sám umí. To opravdu není důvod proč ho nedat do školky, naopak by mu kolektiv a trocha samostatnosti prospělo.

Keyllah
Echt Kelišová 8938 příspěvků 11.12.17 15:06
@Anonymní píše:

Nic z toho není důvod pro zvýšení výživného u dítěte nebo přiznání alimentů u tebe ( a u tebe to ve třech letech dítěte už ani nejde).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 15:06
@Malaga píše:
no a ty to vidíš jak?

Je dost mozne, ze ho mohl negativne ovlivnit rozvod. :( Proste mne potrebuje jako svou jistotu. Zkouselo se postupne zvykani, ale zvladl par dni a pak prisli hystericke zachvaty, kdyz tam mel jit. Mozna jsem prisli mekka, ale co byste delali vy, kdyby vas dite prosilo s placem at nemusi do skolky :(

Markéta80
Hvězda diskuse 39640 příspěvků 11.12.17 15:08
@Anonymní píše:

8o to moc na školku připravený nebyl. Tak se s ex domluv jestli Tě bude živit ;)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové zapomínají na problémy a šílí po Harrym a Meghan. Čím tak fascinují?

Celý svět přihlíží tomu, jak princ Harry (34) s Meghan Markle (37) cestují po... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >