Reklama

Dlužné výživné - postup policie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JancaAn
Kecalka 401 příspěvků 57 inzerátů 07.12.17 14:44
Dlužné výživné - postup policie

Dobrý den, ex partner dluží na dítě cca 50000 Kč. Přes rok a půl běží exekuce, zatím neúspěšně. Ex platil stylem cca 1× za 3-4 měsíce 200 Kč, až nedávno si „nedal pozor“ a nezaplatil 4 po sobě jdoucí měsíce ani korunu. Na začátku října jsem podala trestní oznámení na policii pro neplacení výživného. Následující měsíc poslal ex nečekaně celou měsíční částku alimentů, za listopad opět ani korunu. Celé dva měsíce od podání trestního oznámení se nic neděje, žádné vyrozumění od policie či soudu, ani že by ex zaplatil celý dluh na výživném. Nejspíš ho policie ani nedopadla, protože by mi jistě udělal agresivní scénu. Mám dotaz, jak dlouho trvá než to policie vyřídí a jestli mám jít znovu na policii, když teď nezaplatil zase jeden celý měsíc nebo opět musím čekat ty 4 po sobě jdoucí měsíce? Jenom na okraj bydliště ex jsem nahlásila policii i kde dělá na černo i jeho telefon. Pro dítě si chodí cca 2× měsíčně (dle času uvedeného v rozsudku, kopii policie má), takže je způsob, jak by ho mohla policie vyhmátnout.. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Keyllah
Echt Kelišová 8898 příspěvků 07.12.17 14:58
@JancaAn píše:
Dobrý den, ex partner dluží na dítě cca 50000 Kč. Přes rok a půl běží exekuce, zatím neúspěšně. Ex platil stylem cca 1× za 3-4 měsíce 200 Kč, až nedávno si „nedal pozor“ a nezaplatil 4 po sobě jdoucí měsíce ani korunu. Na začátku října jsem podala trestní oznámení na policii pro neplacení výživného. Následující měsíc poslal ex nečekaně celou měsíční částku alimentů, za listopad opět ani korunu. Celé dva měsíce od podání trestního oznámení se nic neděje, žádné vyrozumění od policie či soudu, ani že by ex zaplatil celý dluh na výživném. Nejspíš ho policie ani nedopadla, protože by mi jistě udělal agresivní scénu. Mám dotaz, jak dlouho trvá než to policie vyřídí a jestli mám jít znovu na policii, když teď nezaplatil zase jeden celý měsíc nebo opět musím čekat ty 4 po sobě jdoucí měsíce? Jenom na okraj bydliště ex jsem nahlásila policii i kde dělá na černo i jeho telefon. Pro dítě si chodí cca 2× měsíčně (dle času uvedeného v rozsudku, kopii policie má), takže je způsob, jak by ho mohla policie vyhmátnout.. :nevim:

A jak jsi specifikovala dobu, kterou jsi uvedla na PČR? Jen ty čtyři měsíce? Píšeš si, kdy přesně co zaplatil? Protože to, že nesmí zaplatit ani korunu 4 měsíce po sobě jdoucí není pravda, to je jen dezinformace, kterou „neplatiči“ rádi užívají, ale neplatí to. Takže já bych podala nové TO na dobu, kdy řádně neplatí, tedy výživné v celé výši a přiložila bych k tomu doklad kdy co zaplatil -) např. od ledna 2015 do prosince 2017 mimo částku…" policajti si ho dokáží najít…

elena.78
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 07.12.17 16:22

Pokud zaplatil do poslední koruny dlužné výživné, Policie MUSÍ věc odložit. Jde o tzv. účinnou lítost. O tom Vás musí Policie vyrozumět- pokud byl spis předán státnímu zástupci nebo k soudu, vyrozumívalo by Vás státní zastupitelství/sou­d. Ex může dlužné alimenty zaplatit v jakékoli fázi tr. řízení a to až do okamžiku než soud vynese rozsudek. Pokaždé by bylo trestní řízení ukončeno a ex by nemohl být potrestán.

elena.78
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 07.12.17 16:28

Jinak pro zahájení tr. řízení je důležité, aby nezaplatil 4 měsíce, a ty měsíce nemusí na sebe navazovat- takže pokud např. během 6 měsíců nezaplatí 2 splátky, poté 2 zaplatí a zase 2 nezaplatí, můžete podat tr. oznámení.

JancaAn
Kecalka 401 příspěvků 57 inzerátů 07.12.17 16:52

Aha, mě právnička tvrdila, že na policii mohu podat TO až pokud po sobě nezaplatí 4 měsíce ani korunu. Jinak bych tam teda startovala dřív.
Na policii jsem doložila celou dobu, jak platil/neplatil. Chápu, že některé soudy se táhnou nějakou dobu. Jen abych měla představu, zda se to potáhne třeba půl roku nebo rok.. Myslím si, že je ex dohledatelný, přeci jenom nezmizel do ciziny. Má teda cenu podávat nové trestní oznámení za nezaplacené alimenty za listopad, když neznám výsledek ani toho předešlého trestního oznámení?

Keyllah
Echt Kelišová 8898 příspěvků 07.12.17 17:14
@elena.78 píše:
Pokud zaplatil do poslední koruny dlužné výživné, Policie MUSÍ věc odložit. Jde o tzv. účinnou lítost. O tom Vás musí Policie vyrozumět- pokud byl spis předán státnímu zástupci nebo k soudu, vyrozumívalo by Vás státní zastupitelství/sou­d. Ex může dlužné alimenty zaplatit v jakékoli fázi tr. řízení a to až do okamžiku než soud vynese rozsudek. Pokaždé by bylo trestní řízení ukončeno a ex by nemohl být potrestán.

Tak nepředpokládám, že uhradil celé dlužné výživné -) zakladatelka psala o 50tis…spíš bude potřeba rozšířit časový úsek kdy řádně neplatil, ale to pro policii není problém…

Keyllah
Echt Kelišová 8898 příspěvků 07.12.17 17:16
@JancaAn píše:
Aha, mě právnička tvrdila, že na policii mohu podat TO až pokud po sobě nezaplatí 4 měsíce ani korunu. Jinak bych tam teda startovala dřív.
Na policii jsem doložila celou dobu, jak platil/neplatil. Chápu, že některé soudy se táhnou nějakou dobu. Jen abych měla představu, zda se to potáhne třeba půl roku nebo rok.. Myslím si, že je ex dohledatelný, přeci jenom nezmizel do ciziny. Má teda cenu podávat nové trestní oznámení za nezaplacené alimenty za listopad, když neznám výsledek ani toho předešlého trestního oznámení?

Takže jak máš teď ten časový úsek? Od kdy do kdy? Pokud jsi končila měsícem listopad, tak se v prosinci nemůže podat další TO, tam by pak zase museli být ty min.4 měsíce. Spíš se ten prosinec „přifaří“ k tomu současnému řízení…advokátka se mýlí :-))

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.17 19:03

Ty 4 měsíce tam musí být, po mě je na policii chtěli…
Jinak v mém konkrétním případě (2 děti a skoro 100K dluh, 2X TO) se nezměnilo vůbec nic a dluh stále roste, takže pevné nervy…

Keyllah
Echt Kelišová 8898 příspěvků 07.12.17 19:21
@Anonymní píše:
Ty 4 měsíce tam musí být, po mě je na policii chtěli…
Jinak v mém konkrétním případě (2 děti a skoro 100K dluh, 2X TO) se nezměnilo vůbec nic a dluh stále roste, takže pevné nervy…

Jstě, od 4 měsíců se odpichuješ, ale nemusí to být 4 měsíce po sobě jdoucí a nestačí když uhradí 100kč, to není řádné hrazení-) takže velice zjednodušeně řečeno, pokud v období deseti měsíců uhradí jen každý druhý měsíc, je nabito na TO; pokud uhradí 5krát výživné menší je splněno a jde jít cestou trestního řízení…

elena.78
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 07.12.17 19:36

Na netu najdete poradnu (tuším neziskovka???), která se vymáháním dlužného výživného speciálně zabývá, co jsem kdysi četla, mají vynikající výsledky. Možná tady holky pomůžou s jejím názvem.

JancaAn
Kecalka 401 příspěvků 57 inzerátů 08.12.17 11:44

Na policii jsem předala celý rozsah o placení/neplacení výživného 1/2016-9/2017, s tím že ty poslední 4 měsíce po sobě nezaplatil ani korunu. Pak se najednou probral 10/2017 zaplatil měsíční částku a 11/2017 zase ani korunu.
Asi myslíte neziskovku vasevyzivne.cz, zkusím se tam poptat.

Černá vdova
Echt Kelišová 8881 příspěvků 08.12.17 11:54

Proč mu nedáš exekuci na plat nebo exekuci na majetek? Jestli nepracuje nebo nemá žádný majetek, tak je moje rada k ničemu.

Černá vdova
Echt Kelišová 8881 příspěvků 08.12.17 11:55
@JancaAn píše:
Na policii jsem předala celý rozsah o placení/neplacení výživného 1/2016-9/2017, s tím že ty poslední 4 měsíce po sobě nezaplatil ani korunu. Pak se najednou probral 10/2017 zaplatil měsíční částku a 11/2017 zase ani korunu.

Neziskovku určitě ne. Exekutor nebo soud, jinou cestou bych nešla.

JancaAn
Kecalka 401 příspěvků 57 inzerátů 09.12.17 14:58

@Černá vdova Exekuce na plat nelze (pracuje schválně na černo), jinak exekuce běží přes rok a půl a k ničemu. Na posledním bydlišti se mu stavil exekutor a když měl jen gauč, pračku a telku, tak mu ani tu telku nevzdali. Nejspíš bydlí různě po svých aktuálních přítelkyních..

canaglia
Závislačka 3651 příspěvků 09.12.17 17:43
@JancaAn píše:

Nejdříve prostuduj toto, než naletíš.
https://www.emimino.cz/…necz-254536/

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >