Péče o děti po rozvodu - jaké možnosti o Vánocích

Fotoalbum tématu (19) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.17 22:01
péče o děti - jaké možnosti

Ahoj,
letošní vánoce budou první po rozvodu. máme dvě děti - 8 a 5 roků. Jsou svěřeny do mojí péče, u otce bývají na prodloužený víkend jednou za 14 dnů. Letos tedy poprvé řešíme jak to bude na vánoce. Štědrý den připadá na neděli, je to zrovna víkend kdy jsou děti u exe, tudíž si exmanžel usmyslel, že děti budou na štědrý den u něho. Mně se to od začátku nelíbilo - myslím že první štědrý den po rozvodu by měli trávit u mě - tady kde jsou většinu času a bydlí tu od narození. Na otázku kde chtějí být řekly že u mě. Řešila jsem to i na OSPOD, paní mu volala, aby to přehodnotil, on trvá na tom, že budou u něho. OSPODačka mi řekla, že mám jediné řešení, děti mu prostě nedat, čím samozřejmě rozpoutám konflikt, jehož vyústěním bude střídavá péče. Což nechci za žádnou cenu. Už teď děti nechává u sebe třeba večer samotné, bydli u nové ženské, kde děti spí na rozkládacím gauči a další chutovky. Opravdu nemůžu nic dělat aby byli na štědrý den u mě?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 97 Další »

Reklama

Reakce:

Lidym
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 7 inzerátů 04.12.17 22:04

To je zlé, že se nechce dohodnout. A v neděli večer bude děti vracet? Nešlo by, aby je vrátil dřív a štědrovečerní večeře by proběhla u tebe.

Gumidci
Závislačka 4182 příspěvků 04.12.17 22:06
@Anonymní píše:
Ahoj,
letošní vánoce budou první po rozvodu. máme dvě děti - 8 a 5 roků. Jsou svěřeny do mojí péče, u otce bývají na prodloužený víkend jednou za 14 dnů. Letos tedy poprvé řešíme jak to bude na vánoce. Štědrý den připadá na neděli, je to zrovna víkend kdy jsou děti u exe, tudíž si exmanžel usmyslel, že děti budou na štědrý den u něho. Mně se to od začátku nelíbilo - myslím že první štědrý den po rozvodu by měli trávit u mě - tady kde jsou většinu času a bydlí tu od narození. Na otázku kde chtějí být řekly že u mě. Řešila jsem to i na OSPOD, paní mu volala, aby to přehodnotil, on trvá na tom, že budou u něho. OSPODačka mi řekla, že mám jediné řešení, děti mu prostě nedat, čím samozřejmě rozpoutám konflikt, jehož vyústěním bude střídavá péče. Což nechci za žádnou cenu. Už teď děti nechává u sebe třeba večer samotné, bydli u nové ženské, kde děti spí na rozkládacím gauči a další chutovky. Opravdu nemůžu nic dělat aby byli na štědrý den u mě?

co znamená prodloužený víkend?

Jinak Štědrý den je v neděli, tak ať si s nimi oslaví přes den a večer na večeři děti budeš mít doma.
Letos to budeme mít prvně takto a syn je menší a bere to v pohodě

Jahru
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 04.12.17 22:06

A není to fuk? Tak jeden den budou mít Štědrý večer u otce a druhý doma 25.12. Dětem to určitě vadit nebude :mrgreen:

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 20486 příspěvků 04.12.17 22:11

To je nemilá situace. :think: Vánoce jste si měli pořešit výslovně už dopředu.

A on by střídavou péči chtěl?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.17 22:14

Bývají u něho od čt odpoledne od pondělí ráno. Chce mi je dovézt až v pondělí ráno. Což znamená v jeho podání tak k poledni. Nesouhlasí ani s tím, že bysme si štědrý den rozdělili a dovezl je třeba odpoledne.

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 04.12.17 22:16

Ústavní soud, teď něco říkal o Vánocích u otce, doporučuji přečíst.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.17 22:16

Řeším to už od října. Několik návštěv OSPOD, mnoho zpráv s ním, několik telefonátů jemu od paní na OSPOD.
On by chtěl střídavou péči, jenže pracovní doba mu to neumožňuje. Když se mi bude chtít pomstít, tak si to zařídí, že se o děti bude starat někdo jiný nebo budou sami.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.17 22:18

@radkka Čteš to jak se o ně stará a že tam být nechtějí? KDyž jsem řekla staršímu dítěti že tam letos bude, začlo breečet že tam nechce!

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 04.12.17 22:24
@Anonymní píše:
@radkka Čteš to jak se o ně stará a že tam být nechtějí? KDyž jsem řekla staršímu dítěti že tam letos bude, začlo breečet že tam nechce!

Já si neudělala dítě s chlapem, který se o ně neumí postarat, rozčiluj se jinde. Je to jejich otec, má práva jako jejich otec.

Co kdybys dětem řekla, že letos budou mít dvoje vánoce, první u tatínka a pak další u maminky a podala jim to jako super výhodu oproti ostatním, kteří mají jen jedny? CO třeba na ně nepřenášet svoje obavy? Snažit se jim to usnadnit? Hm, to ne, budeme si stěžovat na tatínka.

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 20486 příspěvků 04.12.17 22:27
@Anonymní píše: Řeším to už od října. Několik návštěv OSPOD, mnoho zpráv s ním, několik telefonátů jemu od paní na OSPOD.
On by chtěl střídavou péči, jenže pracovní doba mu to neumožňuje. Když se mi bude chtít pomstít, tak si to zařídí, že se o děti bude starat někdo jiný nebo budou sami.

Běžné bývá, že se ŠD střídá po roce. Jak tu holky psali, i soudy uznávají, že je ŠD něco speciálního. ¨

Měli byste to mít výslovně upravené. :think:

A co na to děti?

terinka4444
Hvězda diskuse 65764 příspěvků 04.12.17 22:35

A v rozsudku nic nemáte? neteř moje to tam má přesně specifikovaný, konkrétně Štědrý den, bez ohledu na to, co je to za den v týdnu. Já bych mu je nedala.

canaglia
Závislačka 3610 příspěvků 04.12.17 22:36
@Anonymní píše:
Ahoj,

Myslím, že to zbytečně hrotíš. V 5 a 8 letech klidně mohou mít Štědrý den u táty, měla bys jim to naopak předhodit jako výhodu. Pokud ti to nevyhovuje, tak se zkuste domluvit do budoucna na pravidelnější úpravě, kde budete mít vyřešené i svátky a prázdniny, abyste to měli předvídatelně a spravedlivě.
Jinak pokud má od čtvrtka odpo do pondělí ráno, tak i tento rozsah už je občas upravován v právní formě střídavou péčí (tedy pokud soudkyně nezamrzla v minulém tisíciletí. Zrovna projíždím letošní usnesení Ústavního soudu a už Ústavním soudem prošly dvě silně asymetrické střídavky 25% a 30% péče otce. Vy to máte někde mezi.

canaglia
Závislačka 3610 příspěvků 04.12.17 22:36
@terinka4444 píše:
A v rozsudku nic nemáte? neteř moje to tam má přesně specifikovaný, konkrétně Štědrý den, bez ohledu na to, co je to za den v týdnu. Já bych mu je nedala.

si děláš srandu ne?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.17 22:37
@radkka píše:
Já si neudělala dítě s chlapem, který se o ně neumí postarat, rozčiluj se jinde. Je to jejich otec, má práva jako jejich otec.Co kdybys dětem řekla, že letos budou mít dvoje vánoce, první u tatínka a pak další u maminky a podala jim to jako super výhodu oproti ostatním, kteří mají jen jedny? CO třeba na ně nepřenášet svoje obavy? Snažit se jim to usnadnit? Hm, to ne, budeme si stěžovat na tatínka.

Tak asi mi to nebudeš věřit, ale přesně tohle jsem udělala. A co děti? PRostě tam nechtějí. Já jsem vyčerpala všechny možnosti.
Nehodlám se tu dohadovat o tom, s kým jsem si udělala děti. Po dobrém se s ním nedohodnu, co si přejou děti je mu putna, takže prosím o radu nějakou sociální pracovnici nebo právníka, jestli mám ještě nějaké legální možnosti.
Jo, a to moralizování si prosím nech od cesty. Jde vidět, že jsi toho ještě málo zažila, některé věci se bohužel poznají až později..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 97 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Organizovaný teror ve Švédsku: Mají hořící auta na svědomí migranti?

Několik švédských měst během noci na dnešek zachvátila vlna nepokojů.... číst dále >

Angela se našla! Po deseti dnech se objevila ve Španělsku, manželská krize se nekoná

Celé Německo minulý týden spekulovalo, kde se nachází kancléřka Angela... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama