Výživné dítě vs důchovce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 02.12.17 09:39
Výživné dítě vs důchovce

Byla jsem u soudu, kde ex prohlásil, že si platí 6000,– za nájem a dává pět mamince za to, že mu uvaří a vypere. Výživné mu bylo stanoveno dva tisíce, které je podle jeho slov moc.
Plat má 19 tisíc čistého.

Vyvstala otázka, kdo je přednější? Dítě nebo jeho maminka v důchodu? A nebo by si to měl umět rozvrhnout? Ex nechce na malou nic dávat, protože už platí mamince. A představoval si tři stovky jako to bylo před třiceti lety.

OSPOD mu řekla, že se mi vybrat. Buď bude mít mamahotel nebo svůj byt.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 02.12.17 09:44

Tady nejde o to co je přednější, on ma podle rozhodnutí soudu platit 2 tisíce na dítě, to, že dává 5 tisíc matce, je jeho volba, ne povinnost. Takže přednější je dítě.

Konnny
Ukecaná baba ;) 1725 příspěvků 02.12.17 09:49

@Izumi Miyako Nemáme k dispozici odůvodnění rozsudku. Pokud s ním nejsi spokojená, odvolej se. Mmch i ty žiješ u matky.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 02.12.17 09:59

Nechapu, proc dava mamince penize, kdyz zije sam. At najem pusti a hned ma sest tisic doma.
A vlastne ani nechapu tvuj dotaz.
Zkratka a dobre vyzivne ma prednost pred vsemi pohledavkami.
Nevim, jak mate stare dite, ale dva tisice jsou na te spodni hranici mozneho vyzivneho. Ja bych bojovala mininalne za 3.000 Kc.

Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 02.12.17 10:01

@Konnny Sice je to málo, ale budiž. Všichni kromě něho jsme s tím však souhlasily. Takže se odvolal on. A já sice žiji momentálně u našich, ale s tím, že mám holý zadek. On má svůj vlastní byt. Takže u maminky být nemusí. Mohl by si třeba konečně koupit pračku a prát si sám.

Konnny
Ukecaná baba ;) 1725 příspěvků 02.12.17 10:07

@Izumi Miyako No tak se mu klidně může stát, že mu odvolací soud naopak ty 2000 ještě navýší.
Takže on bydlí ve svém bytě a mamince nosí špinavé prádlo a chodí tam denně na jídlo? Moc tomu nerozumím, soud zohledňuje jen otcův příjem, jím vyživované osoby a další nutné náklady např. na léky apod. Jesti jsi u soudu odkývala 2000, tvoje chyba. U odvolacího soudu chtěj víc.

Sany80s
Kelišová 6127 příspěvků 02.12.17 10:13

Mně přijdou 2000 málo.

Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 02.12.17 10:22

@Konnny Myslíš, že mi to projde chtít více? Aby se to pak netáhlo. Já budu chtít více jak dva tisíce a on chce dát zase míň. Samozřejmě, že to není pevná částka. A rodiče chtějí házet flintu do žita.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28278 příspěvků 02.12.17 10:26

To je partie. :(

truelly
Závislačka 2605 příspěvků 02.12.17 11:30

Vy jste nebyli manželé?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61939 příspěvků 3 inzeráty 02.12.17 11:33

@Izumi Miyako Může projít víc a nemusí… nepíšeš kolik je dítku, ale u dítěte do 5 let mi z toho platu tabulky na netu hází cca 2000 - 2800. A jinak kolik platí matce je čistě jeho věc, kterou soudce zohledňovat nebude.

Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 02.12.17 11:54

@j.a.n.i1 Půl roku. Mně totiž jedna holčina, co nemá děti řekla, že je jenom dobře, že živí maminku. Přijde jí to fér. Na mou otázku, jestli se má jeho vlastní dcera jít „napást“, jen aby se jeho maminka měla dobře mi řekla, že mám používat látkové plenky.
A ještě k tomu u soudu nemluvil pravdu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61939 příspěvků 3 inzeráty 02.12.17 11:58

@Izumi Miyako Tak zas na půlroční zdravé dítě mi ty 2000,– nepřijdou až zas tak málo, že by se zrovna muselo pást… a jinak s používáním látkových plín jedině souhlasím, je to pro dítě zdravější, nezatěžuje to zbytečně planetu a jako bonus to ještě i vyjde levněji, pokud člověk neloví ty krásné novinky. Na druhou stranu, můžeš si požádat i o výživné na sebe, do 2 let věku dítka na to máš nárok.

jahuhudka
Extra třída :D 10187 příspěvků 02.12.17 12:49
@Burj Chalifa píše:
To je partie. :(

Zakladatelka je partie :mrgreen:

Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 02.12.17 12:51

@j.a.n.i1 Zjednodušeno řečeno: To si můžu dovolit, až budu bydlet sama. Do té doby musím poslouchat rodiče, kteří mají na látkové svůj názor. A našim to naopak přijde málo. Podotýkám, že já už neberu nic. Skončila mi mateřská a rodičák se mi protáhl skrze ex.
A to požádám, už jen z toho důvodu, že na vše kašle a lže.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Výhrůžný vzkaz gangů ze Švédska: Máte nás za zvířata, budeme se tak chovat!

V noci na úterý se řada švédských měst proměnila téměř ve válečnou zónu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

Reklama