Alimenty,co by jste dělali?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 10:33
Alimenty,co by jste delali?

Mame s ex soudne urceny alimenty,styk.Mam nového pritele. Čekáme mimco. Nezkousnul to evidentne nebo nevim.Ale,kdyz jsme pred lety sli do bytu tak sme platily kauci a najem dopredu.Mame smlouvu. Ale neni tam kolik kdo.Ted mi odmita dat alimenty. Nechce mi je dat cely.Pry si to z toho bude strhavat.To ale nesmí, ne? My zijeme od mesice do mesice a opravdu mi chybi.Dnes si ma dcerku vyzvednout.Ja mu napsala, at mi donese ty prachy cely nebo mu ji odmitnu predat.Co by jste delali vy? Nemluvim o tom ze uz si podal zadost k soudu o svereni do své péče. Najednou si myslí, že se u mě dcera nemá dobře.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jeremi
Kecalka 398 příspěvků 20.03.19 10:41

Výživné není pro Tebe, ale pro dítě. Pokud je stanoveno rozsudkem, nemůže si to jen tak započítávat vůči kauci na byt. Jestli z ní chce vyplatit, musí to řešit jinak. Odmítnout předat dítě nevidím jako řešení - to se jen dostáváš do bodu, že porušuješ rozsudek taky. Pokud výživné nezaplatí, tak podej návrh na výkon rozhodnutí. Ideálně srážkami ze mzdy, jestli normálně pracuje. Na dlužné i běžné výživné, budou mu to strhávat v práci a posílat rovnou Tobě.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 20.03.19 10:41

styk dítěte a alimenty spolu nesouvisí. Pokud si zažádal o svěření do péče, tak ať tě ani nenapadne mu ji nepředat, použije to proti tobě. A už mu tím ani nevyhrožuj, ani písemně. Pokud ti nedá alimenty, písemně mu napiš, že ti dluží, pokud ti je nedá, obrátíš se ne exekutora o vymáhání. Nebude-li s ním řeč, tak to udělej. Nemá nárok neplatit alimenty a cosi si jako odněkud strhávat jakože jsou to alimnety. Stejně jako ty nemáš nárok mu bránit ve styku s dítětem, ještě daným soudně, přestože by ti dlužil alimenty.

PaníBovaryová
Závislačka 4432 příspěvků 20.03.19 10:43

tak alimenty nejsou peníze pro matku, ale pro dítě, takže i když mu budeš dlužit mega, musí ti je dát k rukám. Na druhou stranu, ty nemůžeš jen tak mírnix tírnix mu nedat jeho dítě.
Ať to vyřeší soudně, když se nemůžete domluvit, ale alimenty a předávání dítěte musí fungovat dál.

Annabela11
Závislačka 3524 příspěvků 20.03.19 10:48
@Anonymní píše:
Mame s ex soudne urceny alimenty,styk.Mam nového pritele. Čekáme mimco. Nezkousnul to evidentne nebo nevim.Ale,kdyz jsme pred lety sli do bytu tak sme platily kauci a najem dopredu.Mame smlouvu. Ale neni tam kolik kdo.Ted mi odmita dat alimenty. Nechce mi je dat cely.Pry si to z toho bude strhavat.To ale nesmí, ne? My zijeme od mesice do mesice a opravdu mi chybi.Dnes si ma dcerku vyzvednout.Ja mu napsala, at mi donese ty prachy cely nebo mu ji odmitnu predat.Co by jste delali vy? Nemluvim o tom ze uz si podal zadost k soudu o svereni do své péče. Najednou si myslí, že se u mě dcera nemá dobře.

Přesně jak ostatní píšou nemá právo ti něco ztrhavat.....A ty mu nedávej eso do rukávu ohledně dcery kterou mu nechceš dat…

Lama Lama
Hvězda diskuse 51869 příspěvků 20.03.19 11:00

Dítě mu předala a dluznevyzivne předala k řešení exekutorovi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 11:02

Ja mam takovy vztek.Kdyz mi to nezaplati tak teda exekutor a nebo to mam podat ten navrh? A mam to udělat hned a nebo kdyz to budou třeba dva mesice nebo dyl? Mate s tim nektera osobni zkusenost,s celou touto situací?

lucenka
Hvězda diskuse 35652 příspěvků 20.03.19 11:16

Takže ty mu dlužíš peníze za kauci a vztekáš se, že ty peníze chce a vymýšlí, jak se k nim dostat? PRavda, dělá to blbě, že ten dluh vyrovnává alimenty. Ale chápu ho. A ještě mu chceš omezovat styk s dítětem? 8o To jako vážně?

Mithiela
Povídálka 40 příspěvků 20.03.19 11:21

Taky jsem nyní řešila s ex neplacení alimentů. Ze zákona na něj můžeš podat trestní oznámení, ale až po nezaplacení 5 měsíců a nemusí to být měsíce jdoucí po sobě. Mě teda dlužil za 8 měsíců, takže jsem šla na PČR.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 11:24

@lucenka nejhorsi je ze kauce byla 9 tisic a 8 z toho bylo mejch.A chce po mě půlku.Nejsme spolu x mesicu a najednou si vzpomněl protože mam noveho přítele.Sám mi to také napsal,ze si najednou vzpomněl.Ještě mi napsal,ze muzu bejt rada,ze nechci po nem pulku najmu za x mesicu.Kdyz sem byla s malou doma :zed: Styk mu branit nebudu.Precetla sem si toho teď dost a nechci mít problemy.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34313 příspěvků 1 inzerát 20.03.19 11:31
@Lama Lama píše:
Dítě mu předala a dluznevyzivne předala k řešení exekutorovi.
:palec: :palec: Přesně tak, to je jediné možné řešení.
pikola
Generální žvanilka 20507 příspěvků 20.03.19 11:39
@Anonymní píše:
@lucenka nejhorsi je ze kauce byla 9 tisic a 8 z toho bylo mejch.A chce po mě půlku.Nejsme spolu x mesicu a najednou si vzpomněl protože mam noveho přítele.Sám mi to také napsal,ze si najednou vzpomněl.Ještě mi napsal,ze muzu bejt rada,ze nechci po nem pulku najmu za x mesicu.Kdyz sem byla s malou doma :zed: Styk mu branit nebudu.Precetla sem si toho teď dost a nechci mít problemy.

Ty máš nového přítele a už jsi zase těhotná? 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 11:45
@Tiger-lily píše: :palec: :palec: Přesně tak, to je jediné možné řešení.

Na jakekoliv socialce mi poradí? :)

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34313 příspěvků 1 inzerát 20.03.19 11:47
@Anonymní píše:
Na jakekoliv socialce mi poradí? :)

Ano, zkus OSPOD, možná bude stačit, když tato instituce upozorní tatíka, že alimenty je vhodné platit a nebude muset dojít ani k té exekuci. A kdyby ano, mají formuláře pro různé žádosti a písemnosti tohoto se týkající.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 11:59

@Tiger-lily super,díky moc. :) Ještě jsem se chtěla zeptat,on přijde určitě s nejakou částkou,s tim,ze si zbytek strhne…mam si to vzit? Popřípadne,napsat si to na papír s jeho podpisem?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama