Reklama

Alternativa kávy pro závisláka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Happy Hippo
Kecalka 351 příspěvků 10.08.18 08:24
Alternativa kávy pro závisláka ????

Moc prosím o nějaké typy na dobrou alternativu kávy. Zatím mě žádná moc neuspokoja a sklouzla jsem opet k normální kávě. Měla bych pití kávy eliminovat kvůli pálení žáhy, ale prostě úplně to nedávám. :,(
Moc děkuji, pokud mi poradíte. :* :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33014 příspěvků 10 inzerátů 10.08.18 08:28

Pokud nechceš meltu a jiné výrobky z praženého obilí, zkus černý čaj. Uvař si ho na způsob, jak to dělají v Turecku apod. Malý, silný, sladký… Nebo si uvař zelený čaj, ten nepotřebuje žádné ochucení, případně earl grey, do toho taky stačí jen plátek citronu. Ten zelený čaj mě nakopne i mnohem víc, než káva.

Russet
Extra třída :D 10405 příspěvků 10.08.18 08:29
@Happy Hippo píše:
Moc prosím o nějaké typy na dobrou alternativu kávy. Zatím mě žádná moc neuspokoja a sklouzla jsem opet k normální kávě. Měla bych pití kávy eliminovat kvůli pálení žáhy, ale prostě úplně to nedávám. :,(
Moc děkuji, pokud mi poradíte. :* :)

A žáhu ti dráždí i rozpustná? Zkus „čaj“ rooibos.

Karlaska
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 10.08.18 08:30

To nahradit plnohodnotné nelze. MUZES dělat slabší kávu, nebo vyzkoušet jinou značku.nebo eliminace krav.Nebo při jiny typ.Náhražka jako čaj,bila káva te nemaji možnost uspokojit.

saphire
Kelišová 6534 příspěvků 10.08.18 08:30

Zeleny caj z hlediska nakopnuti funguje dlouhodobeji a pokud to potrebujes kvuli takovym ucinkum zkusila bych nejaky kvalitni sypany.
Jinak si obcas dam ajurvedskou kavu (je vic druhu) a taky se da, samozrejme chut odlisna ;)

Sněžení
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 10.08.18 08:49

zelený čaj, oolong (ne ty v pytlíku nebo z Lidlu)… záleží, co chceš nahradit. Chuť kávy nahrazovat nedává smysl, pokud účinky, tak opravdový zelený čaj má daleko silnější.

weyky
Neúnavná pisatelka 19160 příspěvků 63 inzerátů 10.08.18 08:49

Taky doporučuji zelený a černý čaj.Caro a Melta jsou o ničem :?

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1771 příspěvků 10.08.18 08:53

@Happy Hippo Zkoušelas zelenou kávu? Mám ráda tuhle http://www.biosfera.cz/…razena-18x3g?… ale já nesladím, takže mi ta její taková zemitá chuť nevadí

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1869 příspěvků 10.08.18 08:58

Caro, tuareg, zelená káva, čekankové alternativy

Uživatel je onlineAzeretereza
Ukecaná baba ;) 2264 příspěvků 10.08.18 09:22
@Tiger-lily píše:
Pokud nechceš meltu a jiné výrobky z praženého obilí, zkus černý čaj. Uvař si ho na způsob, jak to dělají v Turecku apod. Malý, silný, sladký… Nebo si uvař zelený čaj, ten nepotřebuje žádné ochucení, případně earl grey, do toho taky stačí jen plátek citronu. Ten zelený čaj mě nakopne i mnohem víc, než káva.

Jo, ten caj bych zkusila, nedavno jsem mela pravej tureckej caj a ac jsem zduraznila, ze chci jen hodne slabej (kafe vubec nepiju, tak aby me nesejmul), nakoplo me to solidne. A byl teda vybornej. Nechala bych si poradit v cajovne, tam by mohli vedet, co presne pro tebe. Ja nahrazuju Carem, ale chapu, ze to neni pro kavomila vubec zadna nahrazka :mrgreen:

Uživatel je onlineFifi2
Kecalka 154 příspěvků 1 inzerát 10.08.18 09:22

Caro piju celé těhotenství a teď když kojim a tak jsem si zvykla, že mi už chutná víc než káva :nevim:

blumen
Hvězda diskuse 40380 příspěvků 10.08.18 09:27

To si chce odvyknout. Kdysi jsem to udelala tak, ze jsem ji nahrazovala zelenym cajem. Pozdeji carem. Pak jsem ji 2 roky nepila a ted v praci opet. Ale chystam se ji onezit stejnym zpusobem

FenekUsaty
Závislačka 4055 příspěvků 10.08.18 09:32

@Happy Hippo zkusila bych, jak tu nekdo psal, jiny druh kavy a jiny zpusob pripravy. Taky me pali zaha po kave a zjistila jsem uplnou nahodou, ze mi vadi: silna kupovana kava napr. z McDonalda, vlastne jakakoli kava z kavovaru kde se melou zrna, preso, a obecne cim kvalitnejsi zrna, tim horsi. A naopak mi vubec na zaludek nevadi kava z prekapavace, ta nejlevnejsi z Tchiba (zluty obal), ale jen dve vrchovate lzicky na 0,5 litru vody.

Za mne - nez se ji uplne vzdas, tak zkus zaexperimentovat. Samozrejme, ze z toho prekapavace to neni takovy gurmansky zazitek, ale muzes najit variantu, ktera ti vadit nebude a nakopne stejne.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1634 příspěvků 10.08.18 09:40

@Fifi2 měla jsem to stejně,před těhotenstvím jsem vypila i litr silné kávy denně. V těhotenství jsem to nahradila Carem a zeleným čajem a teď,skoro rok po porodu si dám malý šálek k snídani a to je vše. Prostě jsem si odvykla..

ngauruhoe
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 10.08.18 09:47

Moje zkusenosti jsou:

• předávkovat se kávou tak, že na ní už nesahnes
  • zkusit pít ristretto - káva propressovana prvních 10 vteřin pressu
  • zjistit, proč Tě vůbec pálí žáha a pracovat na tom
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama