Psychologická/psychiatrická péče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.18 23:39
Psychologická/psychiatrická péče

Nevíte, jestli někde existuje psychologická, ev. i psychiatrická, kde by poskytli i nějaké léky, pobytová služba, třeba jen na pár dní, max. týden?
Jsem na mateřské, mám 3 děti, jsou prázdniny a já mám pocit, že se zblázním.
Nějaké psychické problémy už mám, teď jsou prázdniny, valí se to na mě ze všech stran. A já už nemůžu. Na děti jsem zlá, protivná, křičím na ně. Nekdy až dost vulgárně. Obtěžuje mě veškerá péče o ně. Ano, uvařím, uklidím, vyperu, ale víc po mě nechtějte. Pokud nějaké dítě přijde, chce si povídat a já mám zrovna chvilku času sama na sebe, tak je prostě vyhodím. Uzavírám se hrozně do sebe, nejradši bych jen seděla a koukala kamkoliv mimo.

Jsem hrozná, ty děti ke mě nechtěly, já chtěla je a hrozně moc je miliju, tak proč se tak chovám? Proč jsem tak sobecká a zlá? Já taková být nechci. Chci, aby děti na detsví vzpomínaly jako na něco krásného a ne na to, jak máma byla protivná.

Potřebuji na pár dní vypadnout, mám poct, že jsem totálně vyhořela. Dát si třeba s pomocí psychologa vše v hlavě dohromady, odpočinout si a vyspat se.

Moc díky za jakoukoliv radu bez souzení, jaká jsem špatná máma, to už vím :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Martassek
Kecalka 213 příspěvků 09.08.18 23:42

Jak se k tomu staví partner. Nepohlídá, že bys někam vypadla?

Martassek
Kecalka 213 příspěvků 09.08.18 23:45

Jinak špatná máma určitě nejsi. Taky se trochu v tom tvem popisu poznávám a to mám jen jedno dítě. U nás to řeším dnem volna s kamarádkou, nákupy, večeře a lahev vína… :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.18 23:48

Vim o sluzbe RIAPS…Krizove centrum,kde muzes pobyt max. tyden, takhle je to myslim v Praze,ale maji pobocky o jinde. Mel by se Ti tam intenzivne venovat psycholog a dostat se dalsi podpory.Jak to funguje v realu nevim.Hodne sil a stesti, utcite to zvladnes!

Karlaska
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 09.08.18 23:49

Nepotrebujes psychologa,staci kamoska a nekdo, komu bys deti prohrála aspon co druhy den na 2 hodiny…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 00:17

Partner je pořád v práci a když je doma, tak nic. Nevím, nikdy jsem nanašla odvahu ho nechat doma samotné. Jen jednou jsem ho nechala hlídat a malý mu spadnul. Ale věřím, že by se snad postaral.
Teď jsem psala do jiné diskuze. V podstatě mám problémy už dlouhou dobu, úzkosti, asi i deprese. Hodně se to zhoršilo po posledním porodu. Kdy jsem málem umřela a já od té doby mám ze smrti hrozný strach. Myslím si, že mám někde rakovinu, která mě požírá a já umřu, pořád se kontroluju, obíjí mě myšlenka, že tu nechám děti, úplně samotné :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 00:19

Uf, no jsem rada ze nejsem sama :mrgreen: Aneb vitej do klubu nervnich matek! :mrgreen: :mavam: Taky si obcas pripadam zralá na doc. Chocholouska a pekne vypolstrovanou celu… co nejaky sport, měla bys moznost jit si misto vecerniho uspavaciho a koupaciho kolotoce zabehat, projit, zajezdit na kole, cokoliv, proste vypnout, vycistit si hlavu, nebo treba ve fitku, na nejakem kurzu? Ja mam ted k narozkam slibeny kurz brisniho tance, s tim, ze ten jeden vecer v tydnu tatka bude muset s dětma prezit - zatim se tvari, ze s tim nema problem, mame 2, on je přesvědčeny ze nadstandardne hodne (ano, protože ani s jednim nikdy v noci nevstal a neuspaval je na pokraji sil vecer nebo k ranu) a v dobe, kdy kurzy zacinaji, bude mladsi rok pryc, a to uz ji budu muset ze zdravot. duvodu prestat i kojit. Tak snad to dame:) Co babicky, ty si je na prazdniny neberou? U nas zatim jen toho starsiho a jen nasi teda, obe babci makaj. Nevim jak mas stare deti, ted uz je na to asi pozde, ale co nejaky primestsky tabor, formou „skolkove“ docházky „rano predar, odpoledne vyzvednout“, neuvazovali jste? U nas jsou od 4 let uz, i jen na 3 dny,malej uz byl ted podruhé - zna to tam, bo to vedou lidi, co delaji cvičení pro deti, na ktery chodi behem roku, a tohle je v podobném duchu, vymýšlejí jim tam úžasný hry, vsechno na pohadkove a hrave motivy…a ja muzu dat babicce malou a obehat si v klidu doktory a vse, co potrebuju zaridit. Nebo si jen zajit s kamaradkou/kama na kafco, sice treba i s detma, bo vetsina mych známých je ma taky, ale on je rozdíl i to, jestli jdes nekam jen s miminem v kocaru, ideálně spicim (ha ha ha) nebo jeste s uknouranym predskolakem, co by se radsi koukal doma na pohádky a z nakupu s nim jdes o další stovku lehci jen za blbosti, a s nervama v kyblu. I jen si treba zabruslit nebo zabehat s kocarem, jit na dlouhou prochazku, co by toho starsiho nebavila, uspat a nekde si sednout s knizkou v parku misto na hristi, ma neco do sebe…vlastni zkusenost :mavam: A to by tatka rad tri, ale to uz bych fakt asi nedala, to klobouk dolu teda. U vas byly 3 planovane?

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 10.08.18 00:26
@Anonymní píše:
Partner je pořád v práci a když je doma, tak nic. Nevím, nikdy jsem nanašla odvahu ho nechat doma samotné. Jen jednou jsem ho nechala hlídat a malý mu spadnul. Ale věřím, že by se snad postaral.
Teď jsem psala do jiné diskuze. V podstatě mám problémy už dlouhou dobu, úzkosti, asi i deprese. Hodně se to zhoršilo po posledním porodu. Kdy jsem málem umřela a já od té doby mám ze smrti hrozný strach. Myslím si, že mám někde rakovinu, která mě požírá a já umřu, pořád se kontroluju, obíjí mě myšlenka, že tu nechám děti, úplně samotné :(

Hm, tak toto uz je mozna na nejaka slabší antidepresiva nebo minimalne terapii, to te chápu, tam bude nějaký blok, tohle už sama nejspis nezvladnes, treba by stacilo dochazet nekam ambulantně, BEZ DETI!, mit moznost rozebrat svoje pocity, v klidu, soustředit se jen na sebe, ne na to, co kde deti vyvadeji. I kdyby sis to hlidani musela zaplatit. A manzel chape, jak jsi na tom, jak se citis, vi to, ze mas tyhle stavy a obavy? Neni to teda spis o tom, ze mu v peci o díte neduverujes, ani nikomu jinemu?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 00:26
@Anonymní píše:
Uf, no jsem rada ze nejsem sama :mrgreen: Aneb vitej do klubu nervnich matek! :mrgreen: :mavam: Taky si obcas pripadam zralá na doc. Chocholouska a pekne vypolstrovanou celu… co nejaky sport, měla bys moznost jit si misto vecerniho uspavaciho a koupaciho kolotoce zabehat, projit, zajezdit na kole, cokoliv, proste vypnout, vycistit si hlavu, nebo treba ve fitku, na nejakem kurzu? Ja mam ted k narozkam slibeny kurz brisniho tance, s tim, ze ten jeden vecer v tydnu tatka bude muset s dětma prezit - zatim se tvari, ze s tim nema problem, mame 2, on je přesvědčeny ze nadstandardne hodne (ano, protože ani s jednim nikdy v noci nevstal a neuspaval je na pokraji sil vecer nebo k ranu) a v dobe, kdy kurzy zacinaji, bude mladsi rok pryc, a to uz ji budu muset ze zdravot. duvodu prestat i kojit. Tak snad to dame:) Co babicky, ty si je na prazdniny neberou? U nas zatim jen toho starsiho a jen nasi teda, obe babci makaj. Nevim jak mas stare deti, ted uz je na to asi pozde, ale co nejaky primestsky tabor, formou „skolkove“ docházky „rano predar, odpoledne vyzvednout“, neuvazovali jste? U nas jsou od 4 let uz, i jen na 3 dny,malej uz byl ted podruhé - zna to tam, bo to vedou lidi, co delaji cvičení pro deti, na ktery chodi behem roku, a tohle je v podobném duchu, vymýšlejí jim tam úžasný hry, vsechno na pohadkove a hrave motivy…a ja muzu dat babicce malou a obehat si v klidu doktory a vse, co potrebuju zaridit. Nebo si jen zajit s kamaradkou/kama na kafco, sice treba i s detma, bo vetsina mych známých je ma taky, ale on je rozdíl i to, jestli jdes nekam jen s miminem v kocaru, ideálně spicim (ha ha ha) nebo jeste s uknouranym predskolakem, co by se radsi koukal doma na pohádky a z nakupu s nim jdes o další stovku lehci jen za blbosti, a s nervama v kyblu. I jen si treba zabruslit nebo zabehat s kocarem, jit na dlouhou prochazku, co by toho starsiho nebavila, uspat a nekde si sednout s knizkou v parku misto na hristi, ma neco do sebe…vlastni zkusenost :mavam: A to by tatka rad tri, ale to uz bych fakt asi nedala, to klobouk dolu teda. U vas byly 3 planovane?

Já nechci chodit mezi lidi :( dětem je 12, 7 a batole. Babičky nefungují. Pro mě nejlepší představa být sama po tmě a nemyslet na nic, prostě vypnout mozek a s někým to vše probrat. Celý můj život je jeden velký bordel, potřebovala bych aby mi to někdo vysvětlil. Pomohl mi s tím. Protože takhle se nedá žít :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 00:29

@Jahudka82 Asi jo, vlastně ani doma po něm nic nechci, protože přece jen já to udělám nejlíp a bohužel si na to zvykl a částěčně nechce překážet.
Právě proto jsem zvažovala tohle řešení. Prostě se někam uklidit.
Jinak chápe moje pocity, ale už mám pocit, že i on je z mýho fňukání hodně unavený :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 00:31

Centrum krizové intervence v Bohnicích. Mám osobní zkušenost a jako první pomoc byli fajn.

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 10.08.18 00:46
@Anonymní píše:
@Jahudka82 Asi jo, vlastně ani doma po něm nic nechci, protože přece jen já to udělám nejlíp a bohužel si na to zvykl a částěčně nechce překážet.
Jinak chápe moje pocity, ale už mám pocit, že i on je z mýho fňukání hodně unavený :(

Hele,muj chlap ma taky náročnou praci, doma max.obcas uvari, jinak spis nadela bordel nez aby uklidil, ale o vikendu nema problem vzit ven bud starsiho na výlet, nebo jit s kocarem na prochazku, coz delal i kdyz byl ten starsi mimino. A ja si sla lehnout, kdyz jsem uz fakt nemohla. Nebo zehlit, uklidit, v klidu se najíst, vypit si kafe… kolik je tomu nejmladšímu? Muj chlap ted pres leto vezme starsiho ven klidne i v 8 vecer na chvili, vyvencit psa treba, na kolo, je dlouho videt a teplo, do skolky taky nechodi, bo ja jsem doma s 11mesicni cacorou… ta mi nekdy dava zabrat v noci, kdyz nechce usnout, taky jsem pak na prasky, unavena, jeste navic kojim, tak za me stejne vstavat nemuze, resp. by to asi bylo houby platne, max.kdyz sedi do noci u PC v obyvaku a ma tam malou a ja jdu spat se starsim (obvykle vytuhnu pomalu uz u pohadky) a mlada se zacne vrtet, da ji dudlik - teda pokud si toho vsimne (tj. nema na uších zrovna sluchátka). On je proste ten typ, co ho deti začnou bavit az tak ve 3 letech, kdy uz se s nima da neco rozumne podnikat… jako do prebalovani a krmeni kasickama se taky moc nehrne, ale to mi az tak nevadi, dyt tata ma byt spis ten zabavnejsi prvek, ale mel by umet tu mamu zastoupit, kdyby neco. Loni byli chlapi sami i na dovolene, kdyz jsem byla tehotna a na delsi cestu autem se necitila, tvrdlo mi pri delsim sezeni bricho. Letos uz jedem vsichni, a i kdyz jsem mela obcas pocity, ze to pro me zadna dovolena nebude, zacinam se i tesit…a co vy, nejaka dovca, chalupa, vylet byl/bude?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 00:57
@Anonymní píše:

No, tohle je právě ten průšvih, kdyz se bojis to dite nekomu „pujcit“ (babicky by nepohlidaly?Jsou daleko nebo se jim nechce?) a ono je pak fixovane jen na tebe, na to bacha, to si na sebe pletes akorat bic. Ja u psycholožky byla, prave kvuli svym vzteklym prehnanym reakcim - nechci, aby deti a manzel trpeli tim, ze svoje emoce nezvládam ukocirovat, ale na to musim mit nejdriv silu a mit ji kde brat, ze? - a prvni, co mi doporucila, bylo delegovat cast prace, povinnosti at uz v domacnosti nebo co se tyka pece o deti, na nekoho jineho, kdo je schopný a ochotný samozrejme, uznat, ze jsem taky jen clovek. A ne nejaky super-robot, co vse stiha a nikdy nedela chyby. A ze mit cas i pro sebe je skoro zivotni nutnost, ne nejaky tvuj rozmar ;) Coz je presne to, co si taky odmítám priznat… prosim nechat anonym jeste jednou, kvuli te navsteve psycholožky, to nemusi kazdy vedet.

aleba
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 61 inzerátů 10.08.18 05:35
@Anonymní píše:
Já nechci chodit mezi lidi :( dětem je 12, 7 a batole. Babičky nefungují. Pro mě nejlepší představa být sama po tmě a nemyslet na nic, prostě vypnout mozek a s někým to vše probrat. Celý můj život je jeden velký bordel, potřebovala bych aby mi to někdo vysvětlil. Pomohl mi s tím. Protože takhle se nedá žít :(

http://www.terapietmou.net/pobyt

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 10.08.18 07:35
@Anonymní píše:
Já nechci chodit mezi lidi :( dětem je 12, 7 a batole. Babičky nefungují. Pro mě nejlepší představa být sama po tmě a nemyslet na nic, prostě vypnout mozek a s někým to vše probrat. Celý můj život je jeden velký bordel, potřebovala bych aby mi to někdo vysvětlil. Pomohl mi s tím. Protože takhle se nedá žít :(

No a ty starsi nebyly treba na tabore, prip.na nejaky nepojedou? Pro to sedmilete by aspon primestsky byl taky fajn, ne? 12lete už taky te pozornosti tolik nevyzaduje, ja myslela ze mas treba mrnata po 2 letech od sebe, co nejdou nikam „odložit“ a porad jsi s nima doma, vy o víkendech treba nejezdite aspon na vylety, ze bys vypadla do prirody, kdyz uz ne mezi lidi? Ono mozna i kdyby je nekdo bud pohlidal a tys mohla jit sama do lesa (zelena taky uklidňuje ;)) nebo je tatka vzal na zmrzku, pout atd.a ty jsi zůstala doma a mela klid,by nepomohlo? Ono chlapovi kdyz si o tu pomoc nereknes a nerikas a od vseho ho spis odhanis, tak ho tohle asi fakt nenapadne, on mozna jen nevi, jak ti pomoct, kdyz ho vubec nezapojis. Treba by stacilo, kdyby nekam vzal o víkendu do kina ty dve starsi, ono skloubit „venceni“ a program jeste s mrnetem je asi horsi…o vikendu je muz doma, ne? A detem se nesnazi venovat? Ty dve starsi uz muzou i s leccim pomoct, ne? No ale jestli uz je to az takhle a ani tohle to neresi, tak nemas moznost si pujcit treba od nejake kamaradky chatu, chalupu „na samote u lesa“?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Tahle kočka střeží zákon v Brně: Policisté se chlubí kolegyní, která válí v bikinách!

Pokud jednou v Brně spácháte trestný čin hospodářského rázu, možná padnete do... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >