Alzheimer Home Pardubice

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16.6.22 09:11

Alzheimer Home Pardubice

Dobrý den,

chtěla jsem se jen zeptat, jakou máte zkušenost s Alzheimer Home Pardubice (Dříve Alzheimer Centrum) Máme tam babičku už 14 dní a máme platit víc jak 25k měsíčně a nejsme si jisti, zda cena odpovídá kvalitě tohoto domova.

Po 14 dnech má modřiny na zápěstí, snižují jí inzulín, neberou jí ven a ke všemu jí vysprchují jen jednou za týden + ani nepřevléknou z pyžama nebo do pyžama. Dali jsme jim jasné instrukce jak babičce podávat jídlo, jak se k ní mají chovat,… atd. Ale toto už se nedostalo k personálu. Jeden říká to a druhý zase to, je to pro nás velice psychicky náročné.
Máte tedy svého blízkého v tomto zařízení?

Chci dozvědět víc od lidí kteří s tím mají nějakou zkušenost, ať je pozitivní nebo negativní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34528
16.6.22 09:45

@Feelin.zyxs moje babička je v normálním DD, kde platí cca 13000,–- + celý příspěvek na péči, což je samozřejmost

• léčbu dostává adekvátní, koupou ji též 1× týdně, ven ji dají 1× za uherák, pyžamo si obleče sama -
  • takže za 25000,–- bych očekávala lepší péči, něco tam nebude v pořádku
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10552
16.6.22 09:55

Ty jo, koupat jedno za týden, co to jako je? 8o  :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
16.6.22 10:01
@stinga píše:
@Feelin.zyxs moje babička je v normálním DD, kde platí cca 13000,–- + celý příspěvek na péči, což je samozřejmost
  • léčbu dostává adekvátní, koupou ji též 1× týdně, ven ji dají 1× za uherák, pyžamo si obleče sama -
  • takže za 25000,–- bych očekávala lepší péči, něco tam nebude v pořádku

neprehanej zlato

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20754
16.6.22 10:30

Nevim konkretne tady, ale opravdu dobra pece je tak od 50 tis vejs, cest vyjimkam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34528
16.6.22 10:32
@B4RC3LON4 píše:
neprehanej zlato

ty jsi tam byl, že jsi tak chytrý?
a nestalkuj mě tady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3401
16.6.22 18:45
@Tarinka píše:
Ty jo, koupat jedno za týden, co to jako je? 8o :oops:

To je ale běžná praxe v těchto zařízeních. Zvláště ve státních. Mají na to vyhrazené přímo dny, kdy koupou to a to patro, oddělení, část budovy, jak chcete. Moc klientů, málo personálu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
23.6.22 15:02

Já mám v tomto zařízení tatínka a jsem naprosto spokojená. Má Alzheimer. demenci a kdo má příbuzného s tímto onemocněním, ví sám, jak náročná péče o ně je. Není to Domov důchodců, ale dům se zvláštním režimem. Tatínek se má možnost na svém pokoji kdykoliv sám osprchovat, koupat se může pouze s personálem, ale to je v daných zařízeních zcela běžná praxe(doma jsem ho také nezvládala koupat denně). S jídlem je spokojený, vaří se mu káva, taková jakou má rád, tráví hodně času s ostatními při různých aktivitách, není osamělý a nevypadá vůbec nešťastně. A to byl už 2× v nemocnici po pádu, což byl doma několikrát taky, protože prostě už nemá orientaci v místě a často si zamotá hůlku pod nohy. Vždy nám dali vědět, že je tatínek odvezen a zase přivezen, informovala nás setra z oddělení. Pokoj a vlastně i celé zařízení je nově postavené a moc hezky vybavené. Chodí si i na zahradu na procházky, navštěvovat ho můžeme kdykoliv. Personál se k tatínkovi chová pěkně, zdravotní stav se mu v rámci jeho možností zlepšil, krásně mu vyhojili sestřičky ránu na noze…my jsme opravdu spokojeni a moc, jsme vděčni za péči, kterou tam dostává. Vím totiž jak těžké je o takového člověka pečovat, ja tam mám tatínka ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat