"Amatérská" masáž v těhotenství

24
17.11.15 12:21

"Amatérská" masáž v těhotenství

Ahoj,

asi jako většinu, i mě trápí bolesti zad v těhotenství, asi ze špatného postoje - sezení - to spíš. Při chůzi je to OK.

Co byste doporučili? Manžel mi dřív dělal masáže, ale teď? Není to riziko? Máte nějaké dobré cviky a tipy? Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

195
17.11.15 12:41

masaze

Urcite bych si nenechala delat amazerskou masáž a kdyz uz tak bych si sedla, nikdy ne v leze a mohl by mi namasirovat jen ramena… Snad te to pustí brzo, ja také trpím… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1906
17.11.15 12:47

Manžel není žádný masér a masiroval mi zada denně. Jemně a citlivě. Ležela jsem na boku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19164
17.11.15 12:56

@kackapj Mám v rodině masérku a v těhotenství mě tedy masírovala pouze v sedě a jen šíji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 13:15

Jsem 35 tt když už mě kříže bolí hodně, vždy zaúkoluji manžela. Pořádně mi to rozmasíruje a já pak cítím velkou úlevu…Masáží zad se porod vyvolat nedá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
928
17.11.15 13:17

Masírovat v těhotenství se opravdu nesmí :mavam: Co zkusit jógu pro těhotné? Možná by šel ještě SM systém, ale poradila bych se s odborníkem, nicméně by to neměl být problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
928
17.11.15 13:17

Tam nejde o vyvolání porodu, ale o to, že masáží se uvolňují toxiny ze svalů do krevního oběhu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 13:23

No já chodila i na placené těhotenské masáže k masérce…Takže kdyby to bylo tak strašně škodlivé, tak ty masérky ani nemají certifikáty na těhu masáže…Můj názor teda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
17.11.15 13:29

Kdyby mi manžel nemasíroval poslední měsíc záda každý večer, nepřežila bych do následujícího dne. Ale jeho masáže byly především hlazení a krouživé pohyby s arnikovým olejem, který zahřívá. Žádná bohová nebo tlaková masáž. měla jsem urputné křížové bolesti.

• Nahlásit
  • Citovat
24
17.11.15 13:46

Díky moc za reakce.

Zkusíme to zlehka - ani cviky na míči už moc nepomáhají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama