Reklama

Anaerobní bakterie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hrebicek
Povídálka 35 příspěvků 10.03.11 17:39
Anaerobní bakterie

ahoj holky,chtela jsem se zeptat zda nahodou nemate nektera potize s anaerobnimi bakteriemi.Po celou dobu tehotenstvi, me toto trapi, zadne cipky nezabiraji. DR. mi rekl, ze tyto bakterie mohou vyvolat predcasny porod. Ale vice mi k tomu nerekl, a tak se ptam tady, zda nevite jetli je to problem u prirozeneho porodu. Popr. zda nemate nejake rady a tipy jak se toho zbavit nebo alespon omezit.

Reklama

Reakce:

janisi
Kelišová 5270 příspěvků 10.03.11 19:07
hrebicek píše:
ahoj holky,chtela jsem se zeptat zda nahodou nemate nektera potize s anaerobnimi bakteriemi.Po celou dobu tehotenstvi, me toto trapi, zadne cipky nezabiraji. DR. mi rekl, ze tyto bakterie mohou vyvolat predcasny porod. Ale vice mi k tomu nerekl, a tak se ptam tady, zda nevite jetli je to problem u prirozeneho porodu. Popr. zda nemate nejake rady a tipy jak se toho zbavit nebo alespon omezit.

Jsi si jistá tím označením??…a­naerobní bakterie jsou bakterie, které se množí bez přítomnosti vzduchu. Takže dělají problémy například v „ráně“ která se už „zatáhla“ a pak se ony teprve začnou množit a způsobí hnisání. A takových je víc typů…v podstatě je to opravdu jen označení způsobu života, ne druhu.

V těhu se na konci dělá výtěr, při pozitivním výsledku se podle průběhu porodu v případě potřeby nasazují antibiotika.

hrebicek
Povídálka 35 příspěvků 10.03.11 20:23

to mas namysli asi streptokoka, co se dela na konci tehu. Toto je neco jineho. Jsem z toho nestastna, ze nic nezabira. Vsude se doctu kolik zen to ma a jak se to neustale vraci a do toho me DR vystresoval tim, ze to muze vyvolat predcasny porod a pak je moznost i naslednych infekci apod… Jenom jsem se zapomnela zeptat zda to nemuze mit nejaky vliv na dite, pokud je porod normalni cestou.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >