Anaerobní bakterie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hrebicek
Povídálka 35 příspěvků 10.03.11 17:39
Anaerobní bakterie

ahoj holky,chtela jsem se zeptat zda nahodou nemate nektera potize s anaerobnimi bakteriemi.Po celou dobu tehotenstvi, me toto trapi, zadne cipky nezabiraji. DR. mi rekl, ze tyto bakterie mohou vyvolat predcasny porod. Ale vice mi k tomu nerekl, a tak se ptam tady, zda nevite jetli je to problem u prirozeneho porodu. Popr. zda nemate nejake rady a tipy jak se toho zbavit nebo alespon omezit.

Reakce:
janisi
Kelišová 5270 příspěvků 10.03.11 19:07
hrebicek píše:
ahoj holky,chtela jsem se zeptat zda nahodou nemate nektera potize s anaerobnimi bakteriemi.Po celou dobu tehotenstvi, me toto trapi, zadne cipky nezabiraji. DR. mi rekl, ze tyto bakterie mohou vyvolat predcasny porod. Ale vice mi k tomu nerekl, a tak se ptam tady, zda nevite jetli je to problem u prirozeneho porodu. Popr. zda nemate nejake rady a tipy jak se toho zbavit nebo alespon omezit.

Jsi si jistá tím označením??…a­naerobní bakterie jsou bakterie, které se množí bez přítomnosti vzduchu. Takže dělají problémy například v „ráně“ která se už „zatáhla“ a pak se ony teprve začnou množit a způsobí hnisání. A takových je víc typů…v podstatě je to opravdu jen označení způsobu života, ne druhu.

V těhu se na konci dělá výtěr, při pozitivním výsledku se podle průběhu porodu v případě potřeby nasazují antibiotika.

hrebicek
Povídálka 35 příspěvků 10.03.11 20:23

to mas namysli asi streptokoka, co se dela na konci tehu. Toto je neco jineho. Jsem z toho nestastna, ze nic nezabira. Vsude se doctu kolik zen to ma a jak se to neustale vraci a do toho me DR vystresoval tim, ze to muze vyvolat predcasny porod a pak je moznost i naslednych infekci apod… Jenom jsem se zapomnela zeptat zda to nemuze mit nejaky vliv na dite, pokud je porod normalni cestou.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >