Andulky - prsty

31.5.16 17:40

Andulky - prsty

Dobrý večer, jdu s prosbou o radu. Dostali jsme starší andulku, ochočenou. V kleci měla jen bidýlka pro andulky stejných velikostí a tvaru (jedná se o to, že si myslíme, že má zdeformované pařátky z toho jak jsou stejně kulaté všude) hned jsme ji dali do klece bidýlka z větví stromů (různě tlusté). Chtěla bych se zeptat zda dojde k nápravě samo, zda pro ni můžeme něco udělat? Už i občas spadne z bidýlka. Děkuji za rady a odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6944
31.5.16 17:44

Nemá přerostlé drápky? Ty přírodní bidýlka jste vypařili vroucí vodou? Jen se ptám, jestli ne, tak to ještě dodatečně udělejte, mohli by v tom být nějací roztoči a paraziti. To padání z bidýlka může souviset i s něčím jiným, možná bych zavolala veterináři, který je specializovaný na exoty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6537
31.5.16 17:50

Hlavně bacha na přerostlé nehty. To padání bude neurologické, to andulky mívají. Určitě za veterináře. Naše padala a měla teda ještě jiné problémy nakonec byla utracena protože se jenom trápila.

Větvičky určitě, to je základ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.16 17:54

Nevíme, nemáme zkušenosti s chováním andulek. Nafotila jsem nějaké fotky, vložím je sem, zda nebudete vědět…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
31.5.16 17:57

Větvičky jsou super, to papoušci milují i k okusu - nejraději maj větve z bezu černého - až okouše, tak dát čerstvé ;) Dej fotky, uvidím, e co jí je. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
@lucie.kosar píše:
Dobrý večer, jdu s prosbou o radu. Dostali jsme starší andulku, ochočenou. V kleci měla jen bidýlka pro andulky stejných velikostí a tvaru (jedná se o to, že si myslíme, že má zdeformované pařátky z toho jak jsou stejně kulaté všude) hned jsme ji dali do klece bidýlka z větví stromů (různě tlusté). Chtěla bych se zeptat zda dojde k nápravě samo, zda pro ni můžeme něco udělat? Už i občas spadne z bidýlka. Děkuji za rady a odpovědi.

nejspis ne uz to není mlade a pokud je ma zdeformovane tak se ji samy nesrovnají a mozna to byl důvod proc jste ji dostali i - na bazosi nebo ifaune by ji nejspis někdo daroval a chovatel by ji vyselektoval z chovu ;)

• Citovat
  • Upravit

Snad na nich bude něco vidět a poradíte…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.16 17:59

Nevím zda se vám fotky zobrazují…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20386
31.5.16 18:04
@lucie.kosar píše:
Nevím zda se vám fotky zobrazují…

zobrazuji, ma strasne prerostle drapky, jestlize nemate zkusenost se zastrihnutim, tak bych ji vzala k veterinari, at ji je zastrihne. (a pro jistotu i zkontroluje samotnou andulku) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.16 18:05

Moc vám děkuji za info, pokud možno pojedeme ještě dnes. Ono je i na fotce vidět, jak se špatně drží, chudák malá :( je mi ji líto…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.16 18:07

A myslíte, že pokud drápky ostříháme a jinak bude andulka v pořádku, že se lépe udrží a bude lepší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1142
31.5.16 18:11

Myslím, že to bude jen drápkama, nezdá se mi nějaká zubožená… naše se jednou vyhrabala z polámané nožky, tak ta vaše bude určitě taky v pořádku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.16 18:13

Já doufám, jinak je báječná :) každopádně vám moc děkuji za rady a budeme doufat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
31.5.16 18:40
@lucie.kosar píše:
Moc vám děkuji za info, pokud možno pojedeme ještě dnes. Ono je i na fotce vidět, jak se špatně drží, chudák malá :( je mi ji líto…

to ze se spatne udrzi nebude jen drapkama tipuju ale za to nic nedas zkus to dle me nejde ani tak o ty nozicky ale hledala bych problém jinde ale i ty jsou evidentne ve spatnym stavu a stava se to většinou u papousku když je v hnizde malo mladad :roll: at vam to dobře dopadne ;)

• Citovat
  • Upravit
31.5.16 18:55

Tak jsem zpět z veteriny. Drápky jsou ostříhány. Jinak je andulka v pořádku. Tím že padá dává veterinářka za vinu stáří :/ je ji už cca 8 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama