Anembryola??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Danďulka26
Povídálka 19 příspěvků 05.09.19 11:16
Anembryomola??

Cauky holky. Mám dotaz. Min. Týden mě dr. Strašila s mimoděložním těhu. Které se v úterý na utz nepotvrdilo.mela jsem radost jenže, dnes jsem měla další kontrolu. Podle MS to vychází na 5+3 hcg mám 6425 (v úterý 4289) dr. Mě pohrozila s anembryolou, na utz je vidět gestacní v. A drobné hyperecho. Co myslíte měla jste to některá také tak? A jak to nakonec dopadlo. jsem objednaná zase za týden. Snažím se na to nemyslet ale jde to s těží :nevim:

Příspěvek upraven 05.09.19 v 12:14

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
PETRAKIM
Kecalka 186 příspěvků 05.09.19 11:27

Měla jsem anembryomolu 2016, dopadlo to blbě - revize v 9+1tt dle MS a ovulka byla 14 DC. Já měla HCG při odběru den předem přes 9000, gestační váček nějak deformovaný už při kontrole 6+1tt, náznaky plodu bez srdeční akce. Mě moje DR říkala, že zažila ledacos, když mi to kontrolovala v 6+1 a tehdy si anembryomolu netroufala ani vyslovit, protože to bylo moc brzy a vy to máte ještě ranější!!!, nasadila progesteron, no ale stejně to nepomohlo ničemu. U vás bych ještě vyčkala a tvrzení anembryomoly nebrala vůbec v potaz. Je moc brzo!

Danďulka26
Povídálka 19 příspěvků 05.09.19 11:40

PETRAKIM
Děkuji malinko jste mě uklidnila že je moc brzy. Myslím i že to hcg není nejhorší.
Ještě se zeptám nevíte co je zkrátka GSD? :lol:

Danďulka26
Povídálka 19 příspěvků 05.09.19 12:13

Jinak mám GSD 7,4 mm v 5+3tt

netopyrek26
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 05.09.19 12:39

Já měla anembryomolu v roce 2016, skončilo to revizí v 8+2tt. Gestacni váček rostl tak jak měl i žloutkový, jen miminko nebylo. Hcg jsem měla přes 50tis jednotek a váček měřil 33.7mm
GSD by měl být gestacni váček ;-)

Danďulka26
Povídálka 19 příspěvků 05.09.19 17:14

@netopyrek26 to je mi líto :( no já budu čekat do čtvrtka jestli se nezbláznim :) a budu doufat že se tam někde ten prdousek objeví

netopyrek26
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 05.09.19 18:34

@Danďulka26 Děkuji, bylo to pro nás tenkrát hodně těžké, ale nakonec jsme se dočkali a po šesti letech snažení nám teď doma běhá 15 měsíční raubíř :relaxed:️
Vám držím pěsti ať se prcek příště objeví :kissing_heart:

PETRAKIM
Kecalka 186 příspěvků 06.09.19 08:54

@Danďulka26 Dejte pak vědět, jak jste dopadla. Budu na vás myslet, ať přinesete pozitivní zprávy. GSD už tu bylo vysvětleno.

Každopádně to berte tak, že:

1. Umíte otěhotnět s partnerem!!! Což je v tuto chvíli ta nejlepší zpráva.
  2. Váš nález je pořád lepší než případná hrozba mimoděložního, protože na UTZuž máte váček viditelný.
  3. Váš nález je i tak lepší než případné molární těhotenství (kde taky není plod, jen váček, ale uvnitř rostou nekontrolovaně buňky ve tvaru hroznu) - po tom je rok zákaz otěhotnění, protože riziko vzniku opětovné moly je zvýšené.

Já se tehdy na to dívala z vícero stran a nenechala jsem se smutkem pohltit, ale smutnila jsem, to ano. Prostě jsem byla vděčná, že to byla „jen anembryomola“ a nic z toho výše psaného. Proběhla revize a zhruba za půl roku po ní jsem měla opět pozitivní těhotenský test, no nyní mám doma 1,5 roční holčičku. Samotné těhotenství a porod pro vás budou mnohem větší strachy a nervy.

Danďulka26
Povídálka 19 příspěvků 06.09.19 10:48

@PETRAKIM
Ano máte pravdu. Já nemůžu dělat žádné závěry. A ve čtvrtek se určitě ozvu. Ještě se zeptám dr. Mi řekla že v té dutince cosi je a že je to spíš shluk bunek. Jak tomu. Mám rozumět? :D

PETRAKIM
Kecalka 186 příspěvků 06.09.19 11:10

@Danďulka26 No shluk buněk může být právě ten náznak embrya, to jsem měla i já. A zde hodně záleží, jak se budou buňky vyvíjet dál - mohou zůstat stejné, což jsem měla já. Ale taky mohou nekontrolovaně růst - což je ta mola, a taky z toho nakonec může být životaschopný plod se srdční akcí. Každé těhotenství - budoucí plod - začíná jako shluk buněk a postupně získává tvar. Vše zjistíte na další kontrole. Nyní nezbývá neč čekat. :nevim:

Danďulka26
Povídálka 19 příspěvků 06.09.19 11:12

Děkuji. Myslela jsem si to.. A budu doufat!!! :mavam:

PETRAKIM
Kecalka 186 příspěvků 13.09.19 10:02

@Danďulka26 Tak jak jste dopadla? Počítám, že už kontrolu máte za sebou.

netopyrek26
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 13.09.19 12:29

@Danďulka26 Tak jak dopadla kontrola? Myslela jsem na vás :-)

Danďulka26
Povídálka 19 příspěvků 14.09.19 12:17

Ahoj holky no už už mám za sebou a nic moc gestacní váček vyrostl že 7mm na 15 ale v něm stále nic :,( podle Posl. Měsíčku jsem v 7tt.ale podle ultrazvuku v 6tt. No vzhledem k tomu že nemam žádný problémy tak týden ještě počkám a pak bych šla na vyčištění :?

herani
Stálice 63 příspěvků 14.09.19 14:43

@Danďulka26 nevím jestli to pomůže, ale já byla na kontrole 7+1 (podle MS) a byl tam jen gestační váček.. a za dva týdny na kontrole jsem měla už 3mm miminko, srdce bylo jako zvon a podle UTZ jsem byla 9+4..
Naděje umírá poslední :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama