Anemie u dospělého

19
3.7.12 11:44

Anemie.. u dospělého

Všem přeji hezký den :) Chtěla bych se zeptat zda tu někdo nemá zkušenost s anemií. snad z nedostatku železa, ale to mi nepomáhá. Já s ní neúspěšně bojuji skoro 2 roky. Jsem už 5 měsíců na nemocenské, stále nějaké odběry vyšetření neurologie, interna, srdíčko, klouby… magnetická resonance, CT, krev, zítra jdu na gasro a za týden na kolonoskopii mám pozitivní nález FBO testu na krvácení ve stolici…a stav stále horší.
Nevyjdu ani do mírného kopečka, na schody mohu zapomenout, extrémní únava. horko těžko přežívám a funguji na redbulech…
Nekonečné bolesti kloubů, hlavy, dušnost, bušení srdce, slabosti, závrati, do toho velké gynekologické problémy…Aby toho nebylo málo našla jsem si bulku v prsu..Po vyšetření je jich tam víc, ale snad jen cysty…na hematologii jsem objednána až v srpnu…
zažíváte někdo něco podobného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7320
3.7.12 11:51

Ahoj,
teda problémů až až… :( Co jsi konkrétně brala na chudokrevnost? Že ti to nepomáhá… Já ji mám taky, z čeho, netuším, beru léky, brala jsem i před rokem a mám ji znovu. Jsem dárce krve, takže mi to zjistili tam. Jinak jak popisuješ, já měla teda extrémní únavu a ospalost. Bez energie, zadýchávala jsem se. Co beru léky, tak je to dobrý. Je otázka, na jak dlouho mi ten jejich účinek vydrží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
3.7.12 11:58

Ahoj :) Díky za reakci. Na samotnou anemii jsem brala jen železo, jenže to s mou chronickou zácpou už nechci. Jím spoustu zeleniny která je bohatá na železo. Jinak léků jsem brala dost na všechny mé potíže, ale už jsem skoro vše vysadila stejně nepomáhali. Dobírám jen Piracetam. na výživu mozku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
3.7.12 12:03

A ty jsi nedostala léky přímo na chudokrevnost? Já brala Sorbifer a teď mám Maltofer (oboje je vlastně železo, léky určené na chudokrevnost). Po začátku užívání jako zázrakem únava přejde. Z čeho tu chudokrevnost mám, nevím, to mi nikdo neřekl. Ale jak říkám, loni to samé, kontrolné odběr v pořádku a do půl roka zjištěna chudokrevnost zase. Ty ostatní vyšetření absolvuješ kvůli chudokrevnosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
3.7.12 12:22

Mě žádné jiné léky nedali. Prý až na hematologii. Protože mám pozitivní test na to krvácení tak mají obavu, že se mi krev ztrácí v zažívacím traktu… Víš u nás jde všechno nějak pomalu a každý na to pěkně kašle. Zhoršení mám už 5 měsíců hodnoty mi klesají ob 3 týdny kdy krev sledujou o víc než 20%..
Ta vyšetření byla pro ty potíže co mám.. Jenže se nakonec stejně ukázalo, že vše je právě kvůli té chudokrevnosti…To zjištění jim trvalo 5 měsíců i když anemii mám popsanou už před 2 lety holt doktoři na h…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4478
3.7.12 12:24

Ja uzivam na anemii Ferretab a zacpu po nem nemam… Zacpu jsem mela po Sorbifer durules.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8685
3.7.12 12:25

To Ti ale nedali úplně správně - železo barví sliznice, to by na té gastro a kolonoskopii nic nepoznali…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
3.7.12 12:26

To já vím..proto ho nyní neberu :D Stejně mi nikdy nepomohlo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
3.7.12 12:29

Nejspíš bude problém v těch střevech. Držím ti palce, aby ti to vyšetření dopadlo v pořádku ;) Takže prvně ti byla zjištěna chudokrevnost a potom ty vyšetření? Nebo jak to probíhalo? Mně by totiž zajímalo, z čeho doktor usoudí, že se jedná o chudokrevnost z nedostatku železa a nebo v důsledku nějaké nemoci apod. Nebo je možné, že jsi ty hodnoty měla hodně špatný, že bylo podezření na něco a potom tě hnali po vyšetřeních…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8816
3.7.12 12:30

Testovali te na celiakii?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15660
3.7.12 12:36

Držím palce, je to neustávající boj. Mě pomáhalo srovnat hodnoty to, že jsem létala přes léto vyučovat děti do Itálie a tam jedla většinou ryby a mořské potvory. I ty jsou plné železa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
3.7.12 12:45

Já zas slyšela, že chudokrevnost nevznikne nedostatem železa z potravin. Pokud ji má někdo jako nemoc, potravinama to asi nevyléčí, ale podpoří, to jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
3.7.12 12:47

No ono je to na dlouho. Před 2 lety mi začalo být špatně, slabo, únava padali mi vlasy… po odběru krve nic nenašli jen tu hodně nízkou hodnotu fe. Takže poprvé anemie v léčení..dle mé dr.
Po feronatu mi hodnoty mírně stouply a tak se dr. přestala zajímat. Za pár měsíců jsme jeli s rodinou na výlet na černou horu a já sportovec ji nevyšla.. šla jsem krokem a po metru jsem si sedala a zastavovala se. vzdala jsem to.. Po té jsem ve školce při výstupu do 3 patra zkolabovala..Dr. mi udělala EKG, změřila tlak a dobrý. Vše ok…
No a potom se začali přidávat ty problémy, bušení srdce, bolesti hlavy fakt silné. bolesti kloubů a jiných částí těla, dušnost pořád jsem spala. Motání hlavy výpadky paměti, bylo mi zle…Podezření že je to od krční páteře se nepotvrdilo..
Lítala jsem od neurologie po internu atd. Nakonec nikde nic nenašli krom toho FBO TESTU, ale v krvi mi začali klesat hodnoty hemoglobinu a železa, tak nakonec usoudili, že je to anemie z nedostatku železa.
Kdo toto nezažil neumí si představit co prožívám a jak mi je. Cítím se tak na 80 let má babička je vitálnější než já..A to mi budu 35 let..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lightsun
3.7.12 12:48

Máš dělaný IBD screening? (Crohn nebo ulcerosní kolitida)…to kolono bude možná směrodatné, ale i tak - co třeba silná menstruace? krev v moči někdy byla? Jinak pozit OK může být i u hemeroidů…
5M se mi na došetření zdá dost dlouho, ale okolnosti samozřejmě neznám.

• Nahlásit
  • Citovat
Lightsun
3.7.12 12:49

Kolik máš Hgb?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama