Angína a chřipka v těhu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Spee
Závislačka 3538 příspěvků 16.05.10 10:26
angína a chřipka v těhu

ahojik všem,prosím opět,jako ostatně vždy :-) o radu. Už 4 den mám rýmu,kašel,nateklé mandle a nemůžu se toho zbavit..šplouchám si 2× denně mukoseptonex a cucám tabletky coryzalia..a nic,nepomáhá.Zkou­šela jsem kloktat vodu se solí,lipový čaj,šalvěj,nic prostě nezabírá..nemáte někdo zaručený recept,jaxe toho zbavit?Mám strach,abych zbytečnými prášky nějak neublížila mimi,proto bych radši něco přírodního,ale i s těmi bylinkami v těhu to není nic moc,spoustu máme zakázaných :cry:
Díky za odpovědi :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
nozu
Extra třída :D 11756 příspěvků 16.05.10 10:38

v těhotenství můžeš ještě bioparox, jsou to lokální ATB (stříká se do krku a nosu), která jsou volně prodejná a v těhu povolená. ale jestli už bojuješ 4 dny, zaběhla bych si radši k obvodnímu doktorovi. je spousta šetrných přípravků, které zaberou rychle a v těhotenství se můžou.

taja
Závislačka 2968 příspěvků 16.05.10 10:44

Spee, ja jsem mela pred tydnem neco podobneho, napred bolest v krku, pak se pridala ryma, pak i kasel… a nemohla jsem se toho zbavit skoro 14 dni. Musi se to vylezet, myslim, ze extra rychle ti nic nepomuze. Ale zbavila jsem se toho nakonec :wink:

Jen pro predstavu, ja jsem: delala obklady na krk, brala Septisan na krk a Paralen (jen kdyz jsem mela teplotu), inhalovat a kloktala Vincentku, jedla Vincentka pastilky. Sama o sobe ti zadna z tech veci asi zazracne nepomuze, fakt to chce trpelivost.

Spee
Závislačka 3538 příspěvků 16.05.10 10:45

a já myslela,že právě bioparox nemůžu,pže to je antibiotikum..tak super,zítra dojdu radši k obvodní a koupím si ho.Moc díky ;-)

taja
Závislačka 2968 příspěvků 16.05.10 10:48

Spee, nektera antibiotika se v tehu muzou… Ale osobne bych si zasla k doktorce a pokud by to nevypadalo primo na anginu, tak bych se jim vyhnula radsi…

Nikyy18
Extra třída :D 14388 příspěvků 3 inzeráty 16.05.10 11:21

Ahoj

já jsem si prodělala angínu nebo něco takového min. týden byla jsem 10-11týden.Byla jsem na orl dr. řekla,že na angínu to zatím nevypadá,odebrali mi CRP a to bylo dost vysoké,takže nasadili ihned penicilínové antibiotika.Ty naštěstí ihned zabraly.Brala jsem i ten bioparox.Teď už jsem ok, ve středu mě čeká screening v 1 trimestru a mám pěkné nervy zda to mimču neublížilo ten zánět v těle

Nikyy18
Extra třída :D 14388 příspěvků 3 inzeráty 16.05.10 11:23

a máš i teploty?Pokud ne kup jen ten bioparox,pokud máš teploty tak hned zítra k dr. ať ti vemou krev a stěr z krku a nasadí příslušná antibiotika.Věř,že horší jsou vysoké teploty a zánět v těle než penicilín.Já měla teploty kolem 38,3

Spee
Závislačka 3538 příspěvků 16.05.10 11:50

Tracy,teplotu nemám,spíš jsem nějaká podchlazená,te­ploměr ukazuje i 34stupňů,takže na horečku to nevypadá..je mi furt zima,ale neklepu se,jen mám studené ruce a nohy.Jsem právě ve 27.tt tak mám strach do sebe cokoliv cpát za léky.Teď jsem měla silnou česnečku na „vypálení červíka“ :-) tak uvidím :-)

Nikyy18
Extra třída :D 14388 příspěvků 3 inzeráty 16.05.10 11:52

tak ve 27tt už je to nejhorší zažehnáno já jsem 12tt a ortel teprve před sebou,pokud nemáš teploty tak zkus to vyležet doma,na krk buď ten bioparox nebo ještě stopangin ten mi řekla,že můžu dr. na ORL.Kdyby byly teploty tak raději skočit na krev zda není v těle zánět

Spee
Závislačka 3538 příspěvků 16.05.10 19:16

Tracy,fakt mooocinky děkujuu :-) a neboj,Tobě všechno dobře dopadne.Já se vlastně tak nějak bojím celé těhu,páč o první jsme přišli,tak je to už takový stresovější.Pořád prostě něco hrozí,potrat,nebo předčasný porod.Ale musíme být holky veselý,abychom měly veselý a hodný děti ;-)

Nikyy18
Extra třída :D 14388 příspěvků 3 inzeráty 17.05.10 06:30

Spee jojo já jsem o miminko přišla před 7 měsíci ve 13tt takže mé těhu je zatím plné nervů jak to dopadne.Ve středu mě čeká screening v 1 trimestru a hrozně se toho bojím.Minule mi zrovna tam řekli tu špatnou zprávu.Takže už teď mám představy že mi řeknou,že miminko nežije :cry: do toho ta angína ta nervům nepřidá.

Denda 77
Kecalka 104 příspěvků 17.05.10 21:10

Ahoj já sem na začátku těhu byla nachlazená a mněla hroznej kašel. Nakonec mi doktorka musela dát antibiotika. První nezabrali a napsala mi druhé. Vše s ohledem na těhu. Kašel se spravil. Dnes sem ve 30tt a jsme obě vpořádku. Takže bych se nebála zajít k lékaři a poradit se. Lepší jak doma trpět a kdoví co mimčo nato.

Spee
Závislačka 3538 příspěvků 18.05.10 09:23

Holky moc díky za rady.Budu muset k dr. zajít,páč je sice hezký,že do sebe láduju všechny ty homeopatika,co jsou 100% nezávadný,ale účinek veškerej žádnej :-/ ptala jsem se na ten Bioparox,prý jen po poradě s lékařem,že by mi to neradi prodali takhle na „hubu“.
Tracy - určo to bude v pořádku,musíš tomu věřit.Prostě prvně to nevyšlo,páč nemělo,teď to bude ok,uvidíš.Napiš,jak jsi dopadla :-) držím pěsti!!!

Spee
Závislačka 3538 příspěvků 19.05.10 10:53

Tak nakonec jsem přece jen musela k dr.páč ta rýma trvá na můj vkus už moc dlouho.Mám antibiotika Zinnat,neznáte?V ži­votě jsem je neměla..ale snad teda zaberou co nejrychleji.

Nikyy18
Extra třída :D 14388 příspěvků 3 inzeráty 19.05.10 14:25

ahojky atb neznám,ale někde jsem o nich četla,že je těhule mohou.A neboj já jsem taky brala ty atb.Dneska na screeningu vše ok,miminko se má čile k světu :) říkala jsem dr. o té angíně a atb. a říkal,že atb pokud jsou vhodná pro těhu vůbec nevadí a že angína je lepší jak chřipka,protože chřipka je virového původu a virová onemocnění jsou pro těhu více riziková než bakteriální.Ať jsi brzy fit!!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >