Angína? Co si o tom myslíte?

25
7.11.05 12:10

Angína ?? Co si o tom myslíte?

Ahoj holky,
před chvílí jsem se vrátila se svou téměř 10 měsíční holčičkou od dětské doktorky a mám smíšené pocity.
Takže začnu od začátku… Anežka od včerejška kýchá, občas zakašle, má ucpaný nos, ale rýma se zatím nespustila a občas chrčí. Teplotu nemá. Dnes ráno jsem se rozhodla, že raději zajdeme k dr., aby ji pro jistotu poslechla. A co jsem se nedozvěděla - Áňa prý má angínu, udělala výtěr z krku a řekla, že si mám ve čtvrtek zavolat, kdy bude znám výsledek. A teď co mě dorazilo nejvíc, předepsala nám antibiotika OSPEN s tím, že jí mám dávat 1,5ml po 8h. A ve čtvrtek, když bude výtěr z krku negativní (což by znamenalo, že se o angínu nejednalo) , tak ATB dávat přestaneme. Vždyť se dnes neustále říká, že ATB se nemají dávat zbytečně, zvlášť takhle malým dětem, jen na podkladě nějakých výsledků např. CRP, či právě výtěrů. A nám je předepsala jen tak. Chápete to?? Jaký na to máte názor Vy?

Díky, snad to má hlavu a patu, ale musela jsem se někde vypovídat :-)

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

129
7.11.05 12:25

Ahoj Jenny1,
asi bych na tom byla stejně jako ty. ATB se mi pro ty naše mrňata vůbec nelíbí. Beru to jako poslední možnost.
Nevím, jestli angína lze poznat jen kouknutím do krku, asi bych se dr. zeptala, zda není jiná možnost.
Já jdu odpoledne k doktorce, Péťa má rýmu, kašel a horečku k tomu. Ach jo. Ale stejně doufám, že to zvládneme paralenem nebo jiným „neantibiotikovým“ práškem.
Držím palec, ať to angína není.
Alča.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
7.11.05 12:28

Ahoj, nechapu, pripada mi to divny. Byla bych z toho stejne na rozpacich jak ty. Nevim co bych delala, ale asi bych do CT davala jen neco na rymu(napr. Nasivin) a neco na kasel (napr. Silomat sirup) a kdyby se angina potvrdila teprv bych zacla s ATB. A angina bez teploty :?: Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
007
111
7.11.05 12:41

Ahoj,
asi bych co nejdrive zmenila doktorku. Protoze pokud bude Anezce na kazde zakaslani davat antibiotika,znici ji pouze imunitu a od rymy ji tim stejne nepomuze.Zkus si zjistit jestli nekde v tvem okoli neni MUDr., ktery vlastni pristroj na okamzite stanoveni TZÚ. CRP-COZ odhali zda se jedná o virovou nebo bakteriální infekci. Podle toho se rozhodne zda antibiotika jsou, ci nejsou zapotrebi.
U syna jsem doktorku i z techto duvodu take zmenila.
Mej se a at se Ti holcicka co nejdrive uzdravi. Take jsme prave nemocni…
Klara

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
535
7.11.05 12:55

ahoj,
naše holky měly začátkem září též angínu. Ale vůbec neměly teploty, ani je nebolelo v krku. Ta starší měla strašně ucpaný nos a v noci hrozně chrápala, ale rýmu neměla. Tak jsme šly k dr., aby jí na ten nos něco předepsala. Ona jí koukla do krku a prohlásila, že má angínu jak Brno 8O 8O 8O !Jelikož jsem tomu nechtěla věřit, když jí jinak nic nebylo, tak mi řekla, ať se jdu podívat. A ten pohled stál opravdu za to. Nikdy jsem tak „kropenatý“krk neviděla. Takže nám předepsala Penicilin a užívala ho asi 10 dní.
Měla jsem tam sebou i Verunku, tak jí prohlídla taky a taky měla angínu i když slabší než Anetka. Tak jí předepsala Ospen 1,5ml po 8 hodinách.

No, byla jsem z toho teda pěkně vykulená, vůbec bych to nečekala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.11.05 13:04

To já bych zase té doktorce věřila, angína snad není tak těžká poznat. A nechat 4 dny neléčenou angínu je dost riskantní, určitě víc než brát zbytečně antibiotika. Mám známou, která dostala po neléčené angíně zánět srdečního svalu a málem na to umřela. Angína může mít také špatný vliv na ledviny a játra. Takže bych asi kooukala léčit dceru co nejdřív.Cora

• Nahlásit
  • Citovat
Kac
5049
7.11.05 13:31

Ahoj,
ja osobne bych vahala davat ANT nedavat ANT?.
Kdyz je angina videt, tak neni snad nutny vyter,ne?
Asi bych pockala taky do ctvrtku, ale deti bych nechavala v klidu, zadne navstevy a max.15-30minut venku.
Paralen bez horecky nema smysl. Tak bych lecila asi jen pripadnou rymu.
Je to tezke se rozhoudnou nazory jsou pro i proti.
Pa Kac+H(t.casu s kaslem)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
7.11.05 13:49

Ahoj,
holky já mám již odmalička jednou za uherskej rok angínu a :! VŽDY :! bez horečky .
Při pohledu do krku je to fakt poznat - čepy jsou viditelné. Je možné, že Anežka jí měla slabou, ale taky bych věřila doktorce. Ve čtvrtek to už může být drsné a léčba ATB se zbytečně protáhne. Já nejsem v žádném případě zastánce antibiotik, ale dala bych je. Minulý rok jsme takto přišly u Terezky (které bylo 7 měsíců tou dobou) až k zánětu močového měchýře - přes hloupou angínu, která se vlekla.
Zapřemýšlej Jani, jak často a na co Ti doktorka předepisuje pro Aničku atb. Pokud to není pokaždé, když je nemocná, tak to asi bude mít opodstatnění v tomto případě.

Ať jste brzo fit!
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
7.11.05 16:42

Holky Vy me desite. Takze kdyz moje mala uz podruhe za posledni 2m ma rymu, podruhe k tomu mela slaby kasel tak to muze byt angina :?: :roll: Jako ze by ji uz 2× prechodila a brzy mi „umre“ protoze ji to „znicilo“ bud srce, ledviny nebo jatra :?: Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
7.11.05 16:48
:D :D :D
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.11.05 17:55

Sany, jasne že ne, rýmu mají děti každou chvíli. Já to psala jenom proto, že si myslím když doktorka studuje medicínu 6 let tak asi pozná a ví co je to angína. Ale pro klid duše si někdy nechám u dětí udělat sedimentaci, z toho se pozná, jestli přetrvává v těle nějaký zánět. A výtěr se dělá proto, aby se poznalo jaká potvora tu angínu způsobila a pak se dělá kultivace, z které je poznat jaká antibiotika budou účinná. Proto to trvá 3-4 dny, nejsem odborník, ale takhle mi to už dávno dr. vysvětlila. Přeju všem dětem slabé rýmičky a žádné angíny.Cora

• Nahlásit
  • Citovat
342
7.11.05 19:02

Já se přidávám ke Coře,angína lze samozřejmě poznat pohledem do krku,a výtěr byl udělán především na citlivost,jestli tu patálii nezpůsobuje nějaká potvora,na kterou by napsaná ATB nezabírala.

Kašel,rýmu,i zánět průdušek a chřipku způsobují z valné většiny viry,na které bych si ATB předepsat určitě nenechala,ale angína a zánět stř.ucha jsou z 90% bakteriálního původu,a tak se ATB předepsat musí,s tím se tělíčko nevyrovná samo…takže asi tak :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
7.11.05 19:27

čauky…i my jsme před nedávnem prošli angínou…jen pozor na to, zda není dítko alergické na penicilin…což Ospen obsahuje…malý měl dost ošlivou alergickou reakci…takže pokud je matka aler. je možnost, že dítko bude taky…tak hlídat!!! hlavně červené skvrnky na kůži…!!!
Angína u nás začala horečkami kol. 40 st. a já měla podezření na šestou nemoc, leč na pohotovosti řekli angína a dali ATB…pak se malý osypal a opět jsme skončili na pohotovosti, kde nám předepsali jiné ATB…
Takže tady opravdu pozor na penicilin!!!
Hodně zdravíčka všem přeje Alča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
7.11.05 19:59

Ahoj,
já mám taky s ATB vždycky husí kůži, ale pokud jde o angínu, tak to je pěknej prevít, takže ATB určitě!!! :twisted: Nejsem dr. ale tak nějak chápu, že zpočátku u angíny teploty nemusí být a můžou se dostavit po týdnu neléčení (to se stalo mě - dr. mi stanovila špatnou diagnozu 8O ). A ten kdo má angíny pravidelně (chronické) nemusí mít teplotu vůbec. Takže tím chci říct, že u dětí ji těžko přehlédneme a je dobře když se začne léčit co nejdřív… :D
Přeji brzké uzdravení! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
7.11.05 19:59

Ahoj,
já mám taky s ATB vždycky husí kůži, ale pokud jde o angínu, tak to je pěknej prevít, takže ATB určitě!!! :twisted: Nejsem dr. ale tak nějak chápu, že zpočátku u angíny teploty nemusí být a můžou se dostavit po týdnu neléčení (to se stalo mě - dr. mi stanovila špatnou diagnozu 8O ). A ten kdo má angíny pravidelně (chronické) nemusí mít teplotu vůbec. Takže tím chci říct, že u dětí ji těžko přehlédneme a je dobře když se začne léčit co nejdřív… :D
Přeji brzké uzdravení! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama