Angina? Krk se lepší

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
28.10.21 06:56

Angina? Krk se lepsi...

Ahoj,
potrebovala bych poradit :) uz dlouuuho jsem nemela anginu. Posledni dva dny bolest v krku prava mandle temer cela bila, jeden den 38, vcera a dnes 37,5 po celou dobu. Vcera jsem si domluvila termin u dr.ten muze az dnes odpo. Jenze jsem dnes vstala a krk je lepsi, muzu polknout, bily povlak na pr. mandli se zmensil a na leve je trochu, je i zvetsena. Muze to byt streptok. angina, kdyz jeden den nemuzu polknout a dnes uz ano?
Jsem v zahranici a jestli nemusim, tak k dr nepolezu, penize, musim mezi covidaky a taky at nejsem za hysterku :lol:

Dekuju za vase zkusenosti :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18413
28.10.21 07:06

Priesnitz jsi davala? Ten pomaha.
Pokud mas bakterialni zanet mandli, tak bych s atb neotalela. Delaji se u vas crp testy? Zda je tvuj problem viroveho nebo bakterialniho puvodu? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.21 07:12

@cecetka dekuji za odpoved. Lecila jsem normalne jako virove onem. Dceru bolel krk 1den a dobry, tak jsem to brala za vir. Prijde mi divna ta teplota mam porad bez prestani 37,5 a ten krk me mate. Crp mi urcite udelaji…

• Citovat
  • Nahlásit
36888
28.10.21 07:13

Já bych si nechala udělat CRP test. A možná i antigenní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.21 08:20

@Russet dekuji. Myslim, ze mi crp udelaji vzhledem k teplote a mandle mam posete bilym povlakem, ale jinak nez vcera, ta prava mandle jakoby byla lepsi…uz tam pujdu, kdyz jsem objednana a uvidim, za zruseni terminu uz bych asi taky neco dala a ta teplota nemizi…

• Citovat
  • Nahlásit
36888
28.10.21 08:23
@Anonymní píše:
@Russet dekuji. Myslim, ze mi crp udelaji vzhledem k teplote a mandle mam posete bilym povlakem, ale jinak nez vcera, ta prava mandle jakoby byla lepsi…uz tam pujdu, kdyz jsem objednana a uvidim, za zruseni terminu uz bych asi taky neco dala a ta teplota nemizi…

Jestli máš teplotu, k lékaři jdi. Budeš mít aspoň klid, že jsi nic nepřechodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
28.10.21 08:38

I u virových angín bývají na mandlích povlaky, CRP se zvykle pro rozlišení bakteriální vs. virové angíny nedoporučuje, a to ani v zahraničí. Pokud bez ATB horečky klesnou do 2 až 3 dnů, bakteriální angína to zřejmě nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15933
28.10.21 09:11

Taky myslim, ze klasicka angina se jen tak sama od sebe tak rychle nezlepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.21 09:14
@Doctus píše:
I u virových angín bývají na mandlích povlaky, CRP se zvykle pro rozlišení bakteriální vs. virové angíny nedoporučuje, a to ani v zahraničí. Pokud bez ATB horečky klesnou do 2 až 3 dnů, bakteriální angína to zřejmě nebude.

Prave proto mam dilema :) 38 jsem mela jeden den a od te doby 37,5 bez prestani…je mi divne, ze se to jakoby premistilo na druhou mandli a na te prvni se to dle meho zklidnilo…maji v ordinaci masinku a myslim, ze minule sledovali leu a ery, jestli i crp nevim jiste…dekuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1240
28.10.21 19:30
@Doctus píše:

Mohu se zeptat, proc se pro rozliseni virove a bakterialni anginy nedoporucuje CRP test? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
28.10.21 20:49

@Janča6
Bylo zjištěno, že u virových angín bývá CRP běžně okolo 50, nízké CRP nevylučuje bakteriální příčinu. V mnoha vyspělých zemích bakteriální angínu léčí ATB jen u rizikových pacientů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3500
28.10.21 20:51

@Doctus Prosím mohla bych mít dotaz,
syn 11 let, poslední rok se mu neustále dělají čepy v krku, co s tím …..nenašla jsem nic co by mu pomohlo…..děkuji….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3500
28.10.21 20:52

Duplicita…..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
28.10.21 21:04

@Tools
A má jen čepy, nebo opakované angíny? Vlastní chronické čepy nevyžadují zvláštní léčbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3500
28.10.21 21:07

@Doctus Na angíny netrpí……ale přijde mi že má v krku obří díry žlutavé barvy a z některých mu čouhají ty obří bílé hrudky…tak asi na to nic není….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat