Angína - můžu nakazit dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anahry
Kecalka 320 příspěvků 28.01.13 11:58
Angína-můžu nakazit dítě?

Ahoj holky,

Od soboty mám hnusnou angínu (horečka a čepy v krku). Včera jsem byla na pohotovosti a dostala jsem antibiotika. Pan doktor hrozně pospíchal, tak jsem se ho nestihla zeptat, jestli můžu nakazit svou 9m dcerku. Nebo spíš takhle, vím, že ji nakazit můžu, ale nevím, jak. Jestli je to přenosné vzduchem nebo jen přímým kontaktem (např. slinami)? Mám z toho hroznýho nerva, aby to ode mně nechytla. Já jsem totálně vyřízená a když si představím, že by měla to samé, jdou na mě mdloby :(

Díky za případné reakce. Jo, a kojená už není

Reklama

Reklama

Reakce:

atenai
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 28.01.13 12:00

Samozřejmě, že bacil chytit může, ale jisté to není. Přenos je kapénkovou infekcí.

MarkyM
Závislačka 4493 příspěvků 28.01.13 12:02

Já měla angínu když malej bylo 9- měsíců a nechytla to. Doktor akorát řekl ať jí moc nepusinkuju :mrgreen:

Příspěvek upraven 28.01.13 v 12:04

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 28.01.13 12:03

Přenáší se kapénkovou infekcí, takže nepusinkovat se. Já jsem ji měla taky, děti nic nechytily, a pro jistotu jsem chodila s rouškou přes pusu.

anahry
Kecalka 320 příspěvků 28.01.13 12:06

Díky, nepusinkuju, pro jistotu na ní mluvím jen z dálky :)

fragola
Generální žvanilka 24119 příspěvků 28.01.13 12:09

Angínu od sebe děti nikdy nechytly ;) Malou nepusinkuj, častěji si myj ruce a bude to dobré. Roušku bych nepoužívala ;)
PO 72 hod užívání ATB bys už neměla být infekční (pokud jsou ATB dobře nasazená) ;)
Ať jsi brzo fit :kytka:

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 28.01.13 12:20

My se při kapénkové infekci nepusinkujeme a nemluvíme zblízka na dítě, myjeme si pořád ruce a dá se říct, že nikdy nic nepřenesem. :palec:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Lesní školky: Mimo normy, ale podle představ rodičů

Lesní školky jsou alternativou pro rodiče, kteří více než sterilnímu... číst dále >

První inteligentní elektrokočárek pochází z Česka. Seznamte se s HAPPYGO

Ohřeje kojeneckou stravu, dobije mobil, pohoupe miminko a ještě posvítí na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Letní lásky? Pozor na pohlavně přenosné nemoci, které způsobují neplodnost

Ze vzrušující známosti na jednu noc se může stejně tak vyklubat i závažný... číst dále >

Moje rozmarné léto: Hlasujte, posílejte a soutěžte o ceny za tisíce

Moje rozmarné léto je téma fotosoutěže, kam můžete celé prázdniny posílat své... číst dále >

Reklama