Angína nebo moudráky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 08:52
Angína nebo moudráky?

Zdravím,
už třetí den mě trápí bolest dásní, mám je celé nateklé, červené, ustupující. Zkrátka hnus. K tomu mám vysoké horečky, dnes v noci už nic, ale včera mě probudila horečka 39. Teď mám něco kolem 38. Mám hodně zvětšené lymfatické uzliny na krku, k tomu mě ještě dost bolí v krku, ale jakoby jen na jedné straně, na pravé, a na pravé mandli mám něco bílého, nejspíš čep. Zajímalo by mě, jestli to náhodou nemůže být od moudráků, protože mi rostou, a ještě k tomu se mi tam nevejdou, takže budu muset na vyříznutí. Nechci mít zase antibiotika, protože mi to dost překazí plány. Tak by mě zajímalo, jestli někdo neměl podobné obtíže, protože ta ukrutná bolest dásní a v krku mi k sobě moc nesedí :think:

Reakce:
Kotatko03
Echt Kelišová 8706 příspěvků 11.06.19 09:18

Nateklé dásně + silnou bolest v krku jsem měla při gingivitidě :think:
tohle se mi na moudráky nezdá :nevim: spíše bych to tipla na angínu nebo něco podobného. Vyplachovala bych krk + mně docela pomáhají horké nápoje tipu (Coldrex, Paralen) :think:

Heily
Povídálka 16 příspěvků 11.06.19 09:25

Taky mě nedavno trápil moudrák, nevešel se mi do pusy, měla jsem oteklou a červenou dáseň a děsně to bolelo, horečku jsem z toho neměla, ale v krku mě teda bolelo fest, ani jsem nemohla polknout, takže jsem skoro ani nejedla..na vytrhnutí jsem nechtěla takže jsem trpěla doma, ale přestal bolet zub a přestalo mě bolet i v krku, takze to může mít souvislost i u tebe.

halflive
Stálice 95 příspěvků 8 inzerátů 11.06.19 09:30

To bude spis angina, kdyz mas cepy

sediza
Ukecaná baba ;) 2413 příspěvků 11.06.19 09:40

U obvoďáka jsi byla? CRP test a připadně ATB, když to bude bakteriální. Pak uvidíš dál…jestli navštívit zubare.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 09:50
@sediza píše:
U obvoďáka jsi byla? CRP test a připadně ATB, když to bude bakteriální. Pak uvidíš dál…jestli navštívit zubare.

Ještě jsem tam nebyla, mám strach, že mi dá antibiotika, i když by to třeba bylo zbytečný :( ale stejně tam asi dneska odpoledne budu muset zajet, už to nemůžu vydržet.

sediza
Ukecaná baba ;) 2413 příspěvků 11.06.19 09:54
@Anonymní píše:
Ještě jsem tam nebyla, mám strach, že mi dá antibiotika, i když by to třeba bylo zbytečný :( ale stejně tam asi dneska odpoledne budu muset zajet, už to nemůžu vydržet.

Tak si kup domácí CRP test a uvidíš, jestli je to na ATB nebo ne…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 15:16

Tak nakonec jsem byla u obvoďáka a prej angina jak prase. Tak jsem dostala penicilin, ale ty dásně mě furt nepřestaly bolet!!! A já už fakt nevim, co s tím, nemůžu ani do ničeho kousat, jak mě to bolí. Mám je úplně krvavý a takový hrozně odlezlý od toho zubu. To přece nemůže patřit k angíně, ne? Už jsem fakt zoufalá.

sediza
Ukecaná baba ;) 2413 příspěvků 13.06.19 17:06
@Anonymní píše:
Tak nakonec jsem byla u obvoďáka a prej angina jak prase. Tak jsem dostala penicilin, ale ty dásně mě furt nepřestaly bolet!!! A já už fakt nevim, co s tím, nemůžu ani do ničeho kousat, jak mě to bolí. Mám je úplně krvavý a takový hrozně odlezlý od toho zubu. To přece nemůže patřit k angíně, ne? Už jsem fakt zoufalá.

Navštivte zubaře rano na začátku pracovni doby hned zítra.

Váš příspěvek
Reklama