Angína u miminka 5 měsíců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kabi
Povídálka 20 příspěvků 21.03.13 21:17
Angína u miminka 5.měsíců

Ahoj holky tak potřebuji opět poradit. Od včera večer jsem se cítila divně, dnes jsem se probudila s velkou angínou a trápí mě, že jsem měla malého v noci u sebe v posteli, protože se stále budil. Dnes přes den musel být se mnou manžel nemohl z práce, měla jsem roušku, ale přesto se mi zdá, že moc nejí a špatně spí… proto se ptám, jak poznám, jestli jsem ho taky nenakazila nagínou? musí mít nutně teplotu? nevím, zda ho raději zítra nemá vzít manžel k doktorce, když bude víkend, aby se na něj podívala? je vůbec možné, aby se kdokoliv nakazil, pokud to mám z nastydnutí? moje mamka tvrdí, že nemoc z nastydnutí se dál nakazit nedá…poradíte? mám se bát?

Reklama

Reklama

Reakce:

Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 21.03.13 21:19

Bylo mi receno, ze miminka jsou hodne odolne vuci temhle vecem. Prcek to vubec chytit nemusel, tak ho neposilej k doktorce, a t nechyti neco tam ;)
proste ho sleduj, kdyby mu neco bylo, tak se to projevi i na nalade, jidle atd.

Kabi
Povídálka 20 příspěvků 21.03.13 21:21

No on je právě velký žrout a dnes téměř nechtěl jíst pouze pil mléko (máme už příkrmy) normálně sní celou přesnídávku a teď nic, proto se bojím… ale jinak si hrál i se smál… jen večer a dopoledne byl mrzutý a brečel, teď večer se mi 3× vzbudil než zabral, ale může to být něčím jiným, uvidíme přes noc..ano taky jsem si říkala, ať zbytečně nejde, aby něco enchytil, ale zase se bojím, aby ho v tom krku fakt nebolelo… nutno říct, že nekojím, takže ho neochráním tím, že si vytvoří protilátky… nevíš, jestli se teplota projeví při angíně? tu totiž nemá..je to moje první dítě tak se omlouvám, že plaším

Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 21.03.13 21:42

@Kabi
popravde netusim, jak je to s anginou a teplotou. pro klid zitra doktorce zavolej, ony jsou ochotne poradit i po telefonu, co se tyka miminek, vsem je jasne, ze se tam s mimcem nepozenes jenom se na neco zeptat.
nas maly taky neni kojeny, ale bylo mi vysvetleno, ze spoustu protilatek a matcinu imunitu ma z doby tehotenstvi.
jo a nas prcek, kdyz byl nemocny, tak on byl v pohode za 2 dny, ale od nej to postupne chytla pulka rodiny a vsechny to slozilo daleko vic nez jeho, takze mimca jsou v tomhle fakt silne :)

Jana206
Generální žvanilka 24669 příspěvků 21.03.13 21:48

Obecně se tvrdí, že angínu by neměly chytit děti do jednoho roku - jsou odolné vůči některým typům streptokoků, např. i proti spálovému streptokoku.
ALE..taky znám maminky, jejichž dítě mělo angínu v 9. nebo 10. měsících..
Moje dcera ale nechytla angínu od staršího, když jí byly 3 měsíce - a to dokonce ani tehdy, když jsem oba ještě kojila a neumývala jsem po něm bradavky(ne při té angíně, ale před ní, kdy jsem ještě nevěděla, že má angínu).
Teď má nejstarší opět angínu a skoro 9. měsíční ji nechytila.

Něco jiného jsou různé virozy, ale proti streptokokům je ta imunita prý prokázána.
Ale zase na druhou stranu, angín je víc druhů, streptokoků hodně kmenů..

Prostřední např. měla v 5 měsících 5. dětskou nemoc(virové onemocnění s vyrážkou).Dle dr. taky rarita, protože je to nemoc předškolních dětí..Starší to neměl, nevíme, kde to tenkrát chytla, byla plně kojená.
U kojenců je běžná 6. nemoc, ona měla 5.

A teď čtu, víš vůbec, že máš angínu? Každé bolení v krku není angína :!

mabis
Kelišová 5086 příspěvků 21.03.13 22:01

@Jana206 Jani malý 10 měsíců má zrovna angínu s jak na potvoru resistentního streptokoka :((( ale když měla starší angínu v létě, malému byly tuším 4 měsíce tak Dr. na pohotovosti manželovi tvrdila, že tak malej ji chytit nemůže protože ještě nemá narostlé mandle

@Kabi a ty si byla u Dr. že víš, že máš angínu? u nás měly tu angínu obě děti mě bolí vkrku jak blázen, dokonce jsem si nechala udělat výtěr z nosu i krku a je to negativní, takže jen nějaká otravná viroza

Kabi
Povídálka 20 příspěvků 21.03.13 22:32

Nenene holky psala jsem angína, ale je to bolest v krku není to „ta angína“ s horečkami a třeba hnisavá nebo tak, to se omlouvám za mystifikaci…

Jana206
Generální žvanilka 24669 příspěvků 22.03.13 21:28

Teď jsem si vzpomněla, že moje dcera měla silnou angínu ve 14 měsících. Byly jsme v nemocnici, protože ATB nezabrala a musela dostat kapačky. Tenkrát měla i podezření na mononukleozu, ale vyvrátilo se to. Byl to nějaký agresivní rezistentní streptokok.
Tak asi ta imunita po roce prudce klesá :nevim:

Kabi
Povídálka 20 příspěvků 22.03.13 21:59

Tak naštěstí to musím zaklepat, že dnes v noci spinkal, teplota žádná, hraje si..jen méně jí… tak snad vše ok… já už jsem taky lepší tak děkuji za vaše názory a zkušenosti :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské... číst dále >

Vybral jsem si Ekonomické stavby

Ruch velkoměsta, neustálý spěch, dopravní zácpy a žádné soukromí přivedly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Osm raných příznaků rakoviny, které byste neměli ignorovat

U velkého počtu nemocných jsou některé nádory objeveny až v pokročilém... číst dále >

Děti žily ve stanu, než je máma opustila. U prarodičů našly nový domov

Na 35 metrech čtverečních žijí ve dvou místnostech babička s dědou a jejich... číst dále >

Reklama