Anonymita sídlišť?

Anonymní
8.4.21 18:44

Anonymita sídlišť?

Ahoj, přicházím se zvláštním dotazem, vzhledem k osobním informacím volím raději anonym.
Otázka směřuje na ty, kdo bydlí na sídlištích.
Před rokem jsem se z menšího satelitního města přestěhovala do Prahy na sídliště. Za ten rok co tu žiju zvládám poznávat sotva lidi z našeho paneláku. Byla jsem zvyklá, že v mém původním bydlišti se znalo skoro celé město. Pokaždé když se s někým potkám u vchodu přemýšlím zda ho dovnitř pustit se mnou ( třebas je to babička, nevlastní bratr nebo je to někdo kdo tu nebydlí). Neustále jsem v rozpacích, když jdu natrhat trávu morčeti, což zde není zvykem. Na podzim jsem si říkala, co si asi myslí sousedi, když jsem přitáhla plný koš jablek z nedalekého parku. Jsem zvyklá z maloměsta brát z přírodních zdrojů, ale zde to není zvykem. Jak to máte vy? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62853
8.4.21 18:48

Jsem původem Pražák, za 15 let jsem neznala ani sousedy o patro níž. Pak stěhování na vesnici, kde si lidi viděli do talíře, ale ještě dobrý, 1700 obyv. Ale nepřijali mi, naplava z Prahy šla na Ostravsko. Pak Ostrava, opět jsem neznala ani sousedy ze vchodu, to mi vyhovovalo. Teď bydlím na vsi o 20 obyvatelích, no tady se asi ví vše.. Ale jsme izolovani, na konci vsi.. Občas mě překvapí třeba soukromý dotaz prodavačky atd.. Ale zvykam si.. Holt tu o sobě lidi ví vše :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8092
8.4.21 18:53
@martina.se píše:
Jsem původem Pražák, za 15 let jsem neznala ani sousedy o patro níž. Pak stěhování na vesnici, kde si lidi viděli do talíře, ale ještě dobrý, 1700 obyv. Ale nepřijali mi, naplava z Prahy šla na Ostravsko. Pak Ostrava, opět jsem neznala ani sousedy ze vchodu, to mi vyhovovalo. Teď bydlím na vsi o 20 obyvatelích, no tady se asi ví vše.. Ale jsme izolovani, na konci vsi.. Občas mě překvapí třeba soukromý dotaz prodavačky atd.. Ale zvykam si.. Holt tu o sobě lidi ví vše :think:

vesnice o 20 obyvatelích? Jakou máte samosprávu? A jak tam probíhají volby? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30228
8.4.21 18:55
@Anonymní píše:
Ahoj, přicházím se zvláštním dotazem, vzhledem k osobním informacím volím raději anonym.
Otázka směřuje na ty, kdo bydlí na sídlištích.
Před rokem jsem se z menšího satelitního města přestěhovala do Prahy na sídliště. Za ten rok co tu žiju zvládám poznávat sotva lidi z našeho paneláku. Byla jsem zvyklá, že v mém původním bydlišti se znalo skoro celé město. Pokaždé když se s někým potkám u vchodu přemýšlím zda ho dovnitř pustit se mnou ( třebas je to babička, nevlastní bratr nebo je to někdo kdo tu nebydlí). Neustále jsem v rozpacích, když jdu natrhat trávu morčeti, což zde není zvykem. Na podzim jsem si říkala, co si asi myslí sousedi, když jsem přitáhla plný koš jablek z nedalekého parku. Jsem zvyklá z maloměsta brát z přírodních zdrojů, ale zde to není zvykem. Jak to máte vy? :think:

Jsem městský panelákový tvor. I v anonymním věžáku se lze přátelit. Vídat se na hřišti. Pozdravit a probodit pár slov.

Ale morčety bych pro. čůranou trávu nenosila a i omylem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045

My jsme teď na sídlišti, které je taková mala vesnice. Všichni se znají, všichni všechno ví. Ma to výhody i nevýhody. Budeme se stěhovat do městečka o cca 6 tis obyvatelích a tam je to v podstatě stejný, takže žádná změna. Ale naše sídliště je trochu výjimka, je to fakt spis vesnice, jsme úplně na kraji města, vcelku oříznutí od ostatních městských částí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15972

Ja sídliště miluju. Velký panelák, velké sídliště, sousedy z panelaku známe. Trávu pro morče jsem chodila trhat normálně, i když teda kousek jinam, nechtěla jsem mu dávat pochcanou trávu, aj jablka si nosím a nemam s tim problém.

Příspěvek upraven 08.04.21 v 18:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62853
8.4.21 18:57
@PaníBovaryová píše:
vesnice o 20 obyvatelích? Jakou máte samosprávu? A jak tam probíhají volby? :think:

Víš, že zatím nevím? Správně spadame pod vedlejší obec, ale třeba PSČ máme svoje..
Volby vůbec netuším :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
8.4.21 18:57
@PaníBovaryová píše:
vesnice o 20 obyvatelích? Jakou máte samosprávu? A jak tam probíhají volby? :think:

Neznas? Takovych vesnic je. Spadaji pod jinou vesnici, kde je obecni urad. Voli tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 19:11

Jo, ve vchodě v paneláku, kde jsme bydleli s rodiči, jsem znala tak 3 rodiny, a to ještě díky tomu, že jsem jim chodila doučovat děcka. V paneláku, kde žiju teď, znám prakticky jen lidi ze stejného patra (2 rodiny) a správce SVJ, protože za tím se chodí, když se v baráku něco podělá. :lol: Jinak nikoho.
Na druhou stranu na trávu bych klidně chodila, jablka tu nemáme, ale do nedalekého (leso)parku chodím trhat špendlíky, třešně, kopřivy, bezinky, sbírat ořechy… Trochu jako exot si taky připadám, ale je mi to jedno. :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 19:12

My bydlíme v paneláku v Praze na sídlišti. A známe tu za 11 let hodně lidí, teda spíš já, než manžel, jsem často v terénu s dětma, tak potkám hodně lidí a my jsme poměrně nepřehlédnutelní (4 děti), takže nás zná víc lidí, než známe my :) Z domu znám hlavně pejskaře a lidi s malými dětmi, spostu lidí znám ze školky, ze škol, dětských hřišť, Sokola a kroužků. Pochopitelně spíš znám další matky s dětma a některé pravidelně vyzvedávající babičky :). Zkrátka, přestože bydlím v širším centru Prahy, znám se tu s kdekým.
Ovšem třeba nějaké svobodné bezdětné týpky, kteří vymetají kluby, neznám vůbec, i kdybych je potkávala denně, tak si jich nevšimnu, stejně jako oni asi těžko zaznamenají maminu s dětma :)
A trávu běžně trháme na dětských hřištích, tam není počůraná od psů (beru většinou u lavičky, protože tam není počůraná ani od dětí).

• Citovat
  • Nahlásit
8092
8.4.21 19:16
@lenkahav píše:
Neznas? Takovych vesnic je. Spadaji pod jinou vesnici, kde je obecni urad. Voli tam.

to je blbé, protože hájí ta „cizí“ samospráva jejich zájmy? :think: Nějaká vesnice, kde je 20 obyvatel, tudíž jen pár potenciálních voličů, kdo se pro ně přetrhne s investicemi nebo se službami? My tady máme část města, co je jakoby bokem propojená přes celkem frekventovanou silnici I. tř. (asi dříve také samostatná obec), a roky na ně město kašlalo třeba s veřejnou dopravou, neměli jak posílat děcka do školy.
Na druhou stranu tam mohou být stavební pozemky, takže větší šance si tam postavit „na zelené louce“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10467
8.4.21 19:18

Tak pokud se v panelaku nebudes aktivne seznamovat a davat do reci, tak tam muzes dozivotne prezivat v blazene anonymite.

A jestli tam tahas travu nebo jablka, to je fakt kazdymu uplne fuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 19:22
@Lucie_Sx píše:
Tak pokud se v panelaku nebudes aktivne seznamovat a davat do reci, tak tam muzes dozivotne prezivat v blazene anonymite.A jestli tam tahas travu nebo jablka, to je fakt kazdymu uplne fuk.

Přesně, já takhle nosím hlodavcům velké větve a je mi úplně víte kde, co si kdo myslí. Nebo jsme minulé 2 týdny lozili po okolí a sháněli proutky na pomlázku (a sehnali, i když to vypadalo, že se nepovede).

• Citovat
  • Nahlásit
5942
8.4.21 19:24

Pokud nemáš, porid si psa nebo děti, seznamování pak jde samo :D Žiju celý život ve městě a ta anonymita mi vyhovuje, vesnici kde si každý vidí do talíře bych nesnesla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30228
8.4.21 19:49
@Anonymní píše:
Přesně, já takhle nosím hlodavcům velké větve a je mi úplně víte kde, co si kdo myslí. Nebo jsme minulé 2 týdny lozili po okolí a sháněli proutky na pomlázku (a sehnali, i když to vypadalo, že se nepovede).

Co je na tom intimního?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat