Potrat kvůli antibiotikům na léčení kapavky

1
20.2.05 21:02

Antibiotika

Ahoj
Mam takovy šrám na duši. Nepotřebuji až tak rozhřešení. Jako radu nazázor. Komu vlastně věřit.
Stalo se, že jsem otěhotněla. Nebylo to přímo chtěné, nebrala jsem antikoncepci a spolehala na prirodu takževíce či méně to bylo možné a ja se tomu nebranila. Jenze chybicka se vloudila a ja jsem ješte k tomu onemocněla kapavkou. Bohužel své těhotenství jsem odhalila až po dvou neuspěšných pokusech vylečit mě z této nemoci. Muj gynekolog po zjištění co jsem prodělala za léčbu mi řekl, že nejslepší pro mě bude potrat zas až tak pozdě jsem na to nepřisla (7.tt). Podstoupila jsem ho. S těžkým srdcem a se slzami v očích. Ale nechtěla jsem ohrozit jeho život do budoucna.
Jenže v té době má léčba kapavky ještě nezkončila a ja jsem musela o svem tehotenstvi lekari-venerologovi rici. Ten se na me podival a uplně s klidným hlasem pronesl, že ty antibiotika jemiž se to lečí vůbec vliv na plod nemají. Málem jsem se tam složila. Gynekolog mi zas po mých četných dotazech kdo z nich vlastně má oravdu málem vynadala.
Dodnes nevím.....
Nejlepší na tom bylo, že jsme se na kapavku lečili s přítelem s otcem ditěte, který pana doktora venerologa zná. A ten mu nakukal do hlavinky, že když jsem si to nechala vzít tak to vlastně ani není jeho. Tak z toho už jsem se sesypala..... :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymni
21.2.05 12:21

Ja teda nevim, ale partner, ktery mne nakazi kapavkou asi zrovna nebude ten idealni do budoucna… :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
2
26.2.05 20:29

Mam problem podobneho typu, nie sice s kvapavkou, ale s antibiotikami. Bohuzial som nevedela o svojom tehotenstve (k oplodneniu doslo 3 dni pred menstruaciou, ktoru som dostala) a pretoze som bola chora, tak mi lekarka predpisala antibiotika, humus najvacsieho rangu, Deoxymykoin. Brala som ich v priebehu druheho a na zaciatku tretieho tyzdna tehotenstva. Momentalne beham od gynekologov, cez genetikov az po farmakologov a uz som z toho na nervy. Z toho, co som si precitala som bola tak na hrane vplyvu antibiotik na embrio. 12 rokov som nebola u lekara, prave preto, ze som proti liekom a ked sa k nemu vyberiem, takto dopadnem. Mozem si tak prinajlepsom trieskat hlavu o stenu. Som uz zufala. Mam hrozny strach, ze ma poslu na potrat a na druhej strane zas nechcem, aby sa mi narodilo poskodene dieta. Vedel by mi tu niekto poradit, co urobit? Viem, ze konecne rozhodnutie bude len a len na mne, ale uz som v koncoch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Radina
26.2.05 23:07

Ahoj Laksmi
není naším úkolem soudit nebo posuzovat váš sexuální život, ale víc než podstoupené ukončení těhotenství by mne trápilo kde jsem k té kapavce přišla? Pokud žiješ promiskuitním životem, pak nemáš důvod tesknit nad tím, že jsi se vzdala miminka, otec je jistě nejistý. Nemám v úmyslu jakkoliv napadat to co se ti přihodilo, všichni jsme jenom obyčejní a omylní lidé, ale zamysli se nad tímto: víš s kým spíš?! Na plovce ke kapele příjdeš jenom ztěží. Pokud je ti šumafuk že ti tuhle nemoc přitáhnul partner od nějaké…(promiň) pak můžeš počítat s tím, že až budeš znova těhotná, pak se ti to klidně může stát i ve 38 tt a jak to budeš řešit pak? Být tebou, dám si do pořádku základy a nich pak budu stavět.
R.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymni
23.4.05 13:08

ahoj všem,

to: Radina - v životě se ti může stát cokoliv - nechápu jak můžeš člověku takhle „pomoci“. Nemuselo to být právě promiskuitou, stačí malé uklouznutí… to se stalo mě i když se s přítelem snažíme o mimi, bylo to strašné ten strach, že jsem něco chytla - výčitky co všechno jsem mohla zkazit a ztratit.
Takže, prosím tě, nemoralizuj, každá jsme dospělá a víme co dělat…
Ale hlavně ti přeji aby ses do takové situace nikdy nedostala!

to : Laksmi -kočičko já sice ve tvé situaci nikdy nebyla, ale moc s tebou cítím,že jsi přišla o mimi. Ale alespoň teď budeš zdravá a nebudeš si nic vyčítat až budeš znovu těhotná budeš mít čistou hlavu, jinak by ses celé těhotenství strachovala jestli náhodou … znáš to.
Přeji Ti hodně štěstí.
ahoj Ciara

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymni
23.4.05 13:15

ahoj všem,

to: Radina - v životě se ti může stát cokoliv - nechápu jak můžeš člověku takhle „pomoci“. Nemuselo to být právě promiskuitou, stačí malé uklouznutí… to se stalo mě i když se s přítelem snažíme o mimi, bylo to strašné ten strach, že jsem něco chytla - výčitky co všechno jsem mohla zkazit a ztratit.
Takže, prosím tě, nemoralizuj, každá jsme dospělá a víme co dělat…
Ale hlavně ti přeji aby ses do takové situace nikdy nedostala!

to : Laksmi -kočičko já sice ve tvé situaci nikdy nebyla, ale moc s tebou cítím,že jsi přišla o mimi. Ale alespoň teď budeš zdravá a nebudeš si nic vyčítat až budeš znovu těhotná budeš mít čistou hlavu, jinak by ses celé těhotenství strachovala jestli náhodou … znáš to.
Přeji Ti hodně štěstí.
ahoj Ciara

• Citovat
  • Nahlásit
10414
23.4.05 16:13

Laksmi,
záleží na tom, jaká antibiotika jsi brala. Některá jsou v těhotenství povolená, některá kontraindikovaná, ale je velmi málo léků, které přímo ohrožují vývoj plodu.
Co se týče samotné nemoci a jejích důsledků u mimi, tady jsou info z jednoho odborného serveru:

Kapavka získaná v těhotenství probíhá bouřlivěji než mimo graviditu. Při akutním zánětu bývá postižena močová trubice, předsíďové žlázy (bartholinské), malé žlázky po stranách ústí močové trubice, pochva i sliznice vystýlající kanál děložního hrdla, z něhož vytéká hustý, smetanově zbarvený hnis, někdy i krvavý. Podle toho, v které fázi těhotenství akutní onemocnění probíhá, může vyvolat potrat, předčasný porod, začínající vždy odtokem plodové vody. Pro matku přitom vyvstává nebezpečí vzestupu infekce do děložní dutiny a na děložní přívěsky, resp. na pánevní pobřišnici. Nebezpečí pro plod spočívá především v infekci spojivkového vaku při porodu, dříve časté příčiny slepoty.
Profylaxe u těhotné se provádí vyšetřováním v zrcadlech s pátráním po známkách onemocnění, vyšetřováním podezřelých výtoků se zaměřením na depistáž - vyhledávání kapavčité infekce. Zjištěné pozitivní nálezy se hlásí venerologovi, který doporučí léčbu a kontroluje její výsledek. Profylaxe u novorozence spočívá v kápnutí kapky Ophtalmo-Septonexu do každého spojivkového vaku. Zajišťovací léčba novorozence se provádí tehdy, získala-li těhotná kapavku v těhotenství a byla sice léčena, ale po léčbě nebyla dosud 3krát negativní. V tom případě se nedělce nedovolí dítě ani kojit, ani je ošetřovat.

Silvie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.16 16:56

DOXYBENE A HA

Ahoj holky. Dostala jsem se do situace, která mi vrtá hlavou. Popíšu svůj problém. Brala jsem HA Triregol, během posledních placebo tabletek normálně menstruovala a v tom týdnu zároveň brala antibiotika Doxybene. Dva dny po skončení MS, v pátek, (to 2. prášek z 1. plata HA - nutno podotknout, že jsem z původního Triregolu přešla rovnou na Trinovum, což by mělo být to samé..) jsem začala lehce špinit, což se mi během dvou dnů podařilo „zahnat“ Ascorutinem. Týden na to v pátek jsem měla styk po kterém jsem lehce krvácela, ale jen malinko a po dalším styku to bylo tak znovu. Zajímalo by mě, jaká je přibližně pravděpodobnost, že jsem otěhotněla, i přes to, že jsem brala pravidelně HA (myslím, že ta změna z Triregolu na Trinovum by neměla vadit)…ale přeci jen antibiotika snižují účinnost HA týden po dobrání by se mělo chránit i jinak (já ATB dobrala v sobotu ráno, to byl 4. prášek v 1. platu Trinovumu a další týden v pátek jsem měla sex chráněný jen tou HA).
Ještě bych ráda dodala, že mě celý minulý týden po dobrání ATB dole svědilo a naznačovalo to asi kvasinky, ale bílý výtok byl normální, hustý a bylo ho hodně, ale ne ten klasický hrudkovitý. Prosím poradťe mi co a jak. Bojím se, i když jsem si plně vědoma své chyby, jsem prostě hloupá.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat