Antibiotika a batole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mimoušel
Kecalka 284 příspěvků 171 inzerátů 01.02.18 21:48
Antibiotika a batole

Ahoj maminky, mám takový dotaz ohledně antib. Když nám doktorka napíše antib.typu klacid nebo ty co ředí v lékárně, tak nám nikdy nevyjdou na 10dnů, jak chce doktorka, proto se ptám jak to máte vy, oni by podle naředění měly vyjít ale něco ulpí na lahvičce, sem tam se trošku ulije, omylem a at dělám co dělám, nevychází mi to.

Reakce:

katyna1984
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 01.02.18 21:52

Mivame dve lahvicky.

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2149 příspěvků 01.02.18 22:04

@katyna1984 My posledne dostali taky dve baleni, taky uz naredene z lekarny, myslím ze dohromady to bral 8 dni.Ale malymu jsou uz 4. A mel atb poprve…

Klanel
Kecalka 317 příspěvků 2 inzeráty 01.02.18 22:07

My zatim vzdy dostaly Ospen, uz hotova v lahvicce a naopak mi tam vzdy zbyl zdibicek… :nevim:
Jak casto se tyto berou? Pokud po 8 hodinach a nezbyde treba na 1-2 davky, pak bych to asi neresila.. Pripadne se porad s dr.. Nikdy nikdo nemuze prece pocitat s tim, ze pokazde odlijes tu presnou davku na setiny mililitru :nevim:

mimoušel
Kecalka 284 příspěvků 171 inzerátů 01.02.18 22:10

No, bereme to většinou po 12hod.ale malý to nechce, tak spolu trochu zápasíme a já se pak děsím co řekne dokt. Vždycky to je naředěné to Vám vyjde na těch 10dnů, připadám si jak blb.

Jana206
Nadpozemská drbna 26407 příspěvků 01.02.18 22:13

Jasně, u sirupu milimetr na rysce sem, milimetr tam, není to tak přesné jako tablety. Nám vzdy doktorka rekne, jak dlouho máme brát, u dospělého je to vypocitane, ale váha dětí je víc variabilní. Prebytek vracím do lékárny.

Jana206
Nadpozemská drbna 26407 příspěvků 01.02.18 22:16

Jinak ja mám téměř vzdy prebytek. A ne kazde atb se bere 10 dní, některá 7 nebo 8 dní.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1997 příspěvků 01.02.18 22:31

Trošku se ulije a něco ulpí na lahvičce vyřeší stříkačka od Nurofenu, tou nabírat z lahvičky a až je tam toho tak málo, že to nejde nasosnout tak nalít do víčka a sosat z něj, přebytek z víčka vrátit do lahvičky a poslední dvě dávky mít lahvičku postavenou na víčku. Ale jinak bych řekla dr, že jsem vybryndala a ať buď připíše, nebo rozhodne, že už nejsou potřeba (k dr den před než dojdou)

Netopirek
Echt Kelišová 7759 příspěvků 01.02.18 23:08

Když už bere dítě dávku, že nemáme v lahvičce 2 dávky navíc. Tak dostávám recept na dvě lahvičky.

Jana206
Nadpozemská drbna 26407 příspěvků 02.02.18 06:52

Ja to taky davam ze strikacky, ale ne od Nurofenu, kupuji v lékárně dvě, jednu asi do půlky, potom druhou, z hygienickych důvodů vyhazuji. Nikdy by mě nenapadlo lit jakykoliv sirup do přiložené odmerky.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Rybová pod palbou „bioteroristů“: Přejí jí muka na zemi a zakazují vodu

Je smutným paradoxem, že ti, kdo hlásají návrat k přírodě, toleranci a smír,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >