Reklama

Co dvouleťačce na imunitu

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klanel
Kecalka 317 příspěvků 2 inzeráty 01.02.18 10:13
Co dvouletacce na imunitu

Ahoj maminky,
Chci se zeptat, co davate dvouletakum na posileni imunity? Dceri je 29 mesicu, davala jsem ji sirup Martanci, ted basti pastilky Rakytnicek s hlivou. Chci poridit neco opravdu ucinneho, az tohle dobere.. Obe od podzima co chvili marodime a uz je to neusnosne. Diky za tipy

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29574 příspěvků 01.02.18 10:36

Určitě ne martánky :-) to je jen chemie..
zkuste výrobky od firmy JUST - jsou dražší, ale vydrží
Jinak já osobně dávám vit C, a vit B v kapkách ( do pití ) a ted bereme omega 3 od Jemiesona. Ale děti nachlazené nemívám - takže spíše prevence..a jsou zdravé ( zatím od září chyběli jen když byli střevní chřipky ) jinak ani rýma, ani teplota, sem tam kašel, ale ne nijak hrozný..dám sirup a do pár dní pryč. :nevim:

ovšem nikdo nenapíše nic 100% co by zabralo..každé díte je jiné a na každého zabírá něco jiného..někdo dává jen česnekový sirup nebo cibulový jako prevenci každý den lžičku a také bývají zdravý, někdo cpe chemii a také bývají zdravý - a někomu nepomůže nic, může být špatná imunita, to by si ale člověk musel oběhat aby to zjistil.

smurfka
Nadpozemská drbna 29574 příspěvků 01.02.18 10:39

Jo a ted používáme výrobky od firmy tianDe..a super..na kašel, rýmu, střevní chřipky, zabírá to na všechno - zatím. Ale to není prevence, to je až při nemoci.

Alčák1
Závislačka 2733 příspěvků 01.02.18 10:44

Čerstvou zeleninu, ovoce, zázvor s medem do vlažného čajíku a na chřipkové období jsme teď koupili Glukánek ale podle mě je to asi pro můj dobrý pocit. Moc těmto chemickým preparátům nefandím. Starší syn žvýká od října do února Vibovit a stejně je pořád nemocný. Sotva vleze do školky, už si něco přinese. Posledně zápal plic. Dneska zase k doktorce - horečka, rýma, kašel. Teď to určitě chytne i ten 2 letý a budeme opět min. týden ležet :(

věrasek80
Extra třída :D 10989 příspěvků 01.02.18 10:48

@Klanel já začala dávat rybí tuk a od září nebyl nemocný a to v loni od září do dubna byl doma s rýmou, kašlem atd. potom mi doporučili ten rybí tuk a máme klid a to začal od září chodit do MŠ

fia80
Závislačka 2973 příspěvků 01.02.18 10:51

Dávám dětem už jenom taky vitamín C se šípkami, Bkomplex a rybí tuk. Ale nemocné bývají.

Jinak mi příjde, že u těch preparátu se stejně vyplatí to střídat, protože po nějaké době si na ně ty bacily zvyknou.

Hodně se mi osvědčila tinktura Muňa-Wira při nástupu onemocnění, ale nemůže se podávat dlouhodobě a je pro děti od 3 roků. Ale urychluje léčbu rýmy i kašle, když se nasadí hned při spuštění rýmy, pšikání nebo začátku kašle. Většinou jsem já i děti do 3 dnů bez rýmy i kašle. Ale musím mezi užíváním dělat min. 3 týdenní přestávky - jinak přestává fungovat.

I léčbu kašle léčím různými věcmi - odvar z lněného semínka, lotosový kořen, Prevapis, Stoptussin

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19563 příspěvků 01.02.18 10:54

Ono se asi děti musí obrnět…tuplem, když prvně vlezou do kolektivu.
Měla sem vyzkoušené betaglukany, žádná sláva, sirupy všeho možného druhu, přírodní i chemické, žádná sláva.
Třetí rok jsem od konce léta dávála Eleuterococový kapky od Karla Hadka, takže čistá příroda, plus obyčejné céčko, tam se mi zdálo zlepšení už viditelné.

No a letos dávám jen céčko, rybí tuk a vyměnila sem péřové polštáře za duté vlákno a světe div se, dítě, co ve školce vydrželo bez rýmy sotva týden, tak je už dva měsíce v pohodě.
Takže babo raď, co pomohlo a stejně z toho nakonec musí asi hlavně vyrůst (větší odolnost, lépe se umí vysmrkat, takže se neplní dutiny, umýt ruce a nestrkat kde co do pusy :nevim: ). Jo a taky se zdá, že pomohlo ho tolik neoblíkat.

Alčák1
Závislačka 2733 příspěvků 01.02.18 11:00

@smurfka sirup od Justu jsem ještě nezkoušela ale co můžu doporučit ostatním - tymiánová mast a Eutyzol. Za nás super. Už nesmí chybět v rodině. Tymián už mi dochází, vždycky když jsou kluci nastydlí a zahlenění, namažu hrudníček, zádíčka, krásně se jim dýchá a uvolňuje to - maže se i manžel a já když na nás vleze nějaký ten bacil. Sprej je taky výborný - desinfikuje prostor a krásně uvolňuje dýchací cesty. Když mi to před rokem někdo doporučoval protočili se mi panenky z té ceny. Dneska po zkušenosti peněz vůbec nelituji opravdu to za to stojí a vydrží to dlouho. Mastičku a sprej jsem kupovala loni v září a teď mám masti tak ani ne čtvrt a sprej je pryč.

Ivuska23
Kelišová 5079 příspěvků 6 inzerátů 01.02.18 11:01

My po vyzkoušení téměř všeho, po letech neustálých nemoci, dáváme dětem Vitaminy Nutrilite multivitamin, je to dražší, ale u nás na 100% funguje! Mohu jen doporučit. Chutná to jak pry lipo (říkají děti). Dávám to velké, a ted i menší od roku a půl.

Salorka
Závislačka 4205 příspěvků 11 inzerátů 01.02.18 11:02

Imunoglukan

Elenočka
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 01.02.18 11:32
@Alčák1 píše: Čerstvou zeleninu, ovoce, zázvor s medem do vlažného čajíku a na chřipkové období jsme teď koupili Glukánek ale podle mě je to asi pro můj dobrý pocit. Moc těmto chemickým preparátům nefandím. Starší syn žvýká od října do února Vibovit a stejně je pořád nemocný. Sotva vleze do školky, už si něco přinese. Posledně zápal plic. Dneska zase k doktorce - horečka, rýma, kašel. Teď to určitě chytne i ten 2 letý a budeme opět min. týden ležet :(

To znám. Přesně jak píšeš. Jen vleze do školky a za týden v tom lítá zase. I učitelky přiznaly že jsou tam děti které by měly být doma. A žádali rodiče aby tam takové děti nedávali. Prý i s horečkou, děti i říkají, že jim bylo i den předtím špatně a rodiče je tam stejně dají. To je síla. Já taky chodím do práce, ale tohle bych si nedovolila. Hlavně s ohledem na moje dítě. Nejhorší je, že to jsou taky matky, které jsou na mateřské s menším dítětem. Než začal chodit do školky, tak naprosto zdravý kluk to byl. Teď máme taky zápal plic :?

Elenočka
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 01.02.18 11:34
@věrasek80 píše:
@Klanel já začala dávat rybí tuk a od září nebyl nemocný a to v loni od září do dubna byl doma s rýmou, kašlem atd. potom mi doporučili ten rybí tuk a máme klid a to začal od září chodit do MŠ

Jaký přesně rybí tuk to je prosím?

Elenočka
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 01.02.18 11:40
@Mar__tanka1983 píše:
Ono se asi děti musí obrnět…tuplem, když prvně vlezou do kolektivu.
Měla sem vyzkoušené betaglukany, žádná sláva, sirupy všeho možného druhu, přírodní i chemické, žádná sláva.
Třetí rok jsem od konce léta dávála Eleuterococový kapky od Karla Hadka, takže čistá příroda, plus obyčejné céčko, tam se mi zdálo zlepšení už viditelné.No a letos dávám jen céčko, rybí tuk a vyměnila sem péřové polštáře za duté vlákno a světe div se, dítě, co ve školce vydrželo bez rýmy sotva týden, tak je už dva měsíce v pohodě.
Takže babo raď, co pomohlo a stejně z toho nakonec musí asi hlavně vyrůst (větší odolnost, lépe se umí vysmrkat, takže se neplní dutiny, umýt ruce a nestrkat kde co do pusy :nevim: ). Jo a taky se zdá, že pomohlo ho tolik neoblíkat.

My už jsme třetím rokem v kolektivu a nezdá se mi nějak obrněný. No možná předtím nevydržel ani týden. Jaké céčko a rybí tuk dáváte.?
No péřové polštáře 100%pomůže dát pryč. Jednou na dovče se mi nějak blbě spalo, dýchalo i jsem byla oteklá a ejhle péřový polštář.
Jak tedy oblékáš malého? Možná i to dělám chybu. Pořád má člověk tendenci je udržovat v teple.

Klanel
Kecalka 317 příspěvků 2 inzeráty 01.02.18 11:53

Je mi jasne, ze kazdemu zabere neco jineho, jen prozkoumavam ;)
A ty Martanky mi tehdy doporucila v lekarne, kdyz zas nemoc zacinala, tak ze bude mit lehci prubeh.. Ten rybí tuk uz jsem taky slysela, ze maminy chvali

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 01.02.18 12:00

Dostatek spánku, dostatek ovoce a zeleniny, dostatek pohybu v přírodě - jako že v řádu hodin denně. I ve špatném počasí.

Otužování.

Všechny ty zázračné přípravky jsou placebo a marketing.

Případně můžete s pediatrem konzultovat, jestli už má smysl chodit na imunologii.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >