Reklama

Opožděný vývoj rok a půl

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lojzinecka
Stálice 62 příspěvků 29.01.18 14:06
Opozdeny vyvoj rok a pul

Zdravim, mam doma holcicku. Je rok a pul stara. Od mala nejede podle tabulek, vzdy je pozadu ale nakonec vse bylo dobre. Ted nemluvi, rika jen par slabik ale ne k urcitym vecem, jen si to zvatla. Je opozdena v komunikacnim znalostem, nerozumi mi, kdyz ji reknu at mi neco prinese, ale rozumi mi, treba kdyz ji reknu, jestli nechce jist, ze ma zatleskat, hopsat, houpat se a tak, opakuje po nas nejake cinosti. Neukazuje sama ale pomoci nasi ruky, bud nam ruku nasmeruje k urcite veci nebo nas k tomu dovede. Je hodne spolecenska, nikoho se neboji, nevadi ji hluk, je mazliva apod. Spis mi prijde, ze je trochu gnorant, kdyz se ji neco nechce tak to proste neudela. Ma nebo mel nekdo stejne nebo podobne potize?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 29.01.18 14:10

@Lojzinecka Já myslím, že většina emimina :mrgreen: Tohle je totiž ten normální vývoj, ne podle tabulek, který si dlé mého někdo vycucal z prstu, protože tabulky by měl být průměr, ale moc mi to tak nepřipadá :lol:
Takže tvé děťátko vůbec žádné potíže nemá, jen holt nechce být opička :nevim:

Martina84
Ukecaná baba ;) 1997 příspěvků 29.01.18 14:16

Jéžiš, co bys po ni chtěla na roce a pul. Syn zacal mluvit az ve dvou letech. Podle popisu mi prijde ok a hlavne u malých deti je kazdej mesic hrozne znat.

prekvapenana2
Kecalka 241 příspěvků 29.01.18 14:21

@Lojzinecka popisuješ tu mojí? :lol: víceméně to samý mám doma :lol:

Lojzinecka
Stálice 62 příspěvků 29.01.18 14:29

@Amys Tak to jsem si oddychla, hodne jsem to hrotila a porovnavala jine dite s tou moji. Uz jsem to prestala delat a je mi lip :D Rodina by chtela aby byla takova ta opicka co udela vse na pozadani

elle21
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 29.01.18 14:31

Tak jestli jedeš podle tabulek asi tak před 30 lety a více tak ano :mrgreen:,to už děti dávno neměly plenky, chodily do jeslí a recitovaly básničky, buď v klidu je normální..

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 29.01.18 14:40
@Lojzinecka píše:
@Amys Tak to jsem si oddychla, hodne jsem to hrotila a porovnavala jine dite s tou moji. Uz jsem to prestala delat a je mi lip :D Rodina by chtela aby byla takova ta opicka co udela vse na pozadani

Ne, vůlbec ji nemusíš drezurovat, odkouká to sama a mnohem ochotněji, než když to po ní vyloženě budeš chtít, neboj :mrgreen: Na babičky a dědečky nedej, je jasné, že za nich bylo všechno dřív a lepší :andel:

Limi123
Závislačka 3293 příspěvků 29.01.18 14:40

Syn na tom byl v roce a pul stejne a opozdeny mi nepripada. Ano, nektere deti jsou dale, ale obavy o jeho vyvoj nemam.

AliTad
Kelišová 5277 příspěvků 29.01.18 14:41

Já tedy půjdu proti proudu, ale minimálně to neukazování by mě znepokojilo. Ta hranice, dokdy má dítě ukazovat, je totiž právě 18 měsíců. Mluvit opravdu nemusí, ale rozumět by měla. Nechci strašit, teď už se snad na 18 měs. prohlídce automaticky dělá test DACH. Já v tomto věku staršího syna, který se projevoval dost podobně, taky odevšad slýchala, že je to v pořádku, že je jen svůj. V necelých 4 letech mu byla diagnostikována porucha autistického spektra.

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 29.01.18 14:45

@AliTad Ale ona ukazuje pomocí jejich ruky a nebo je k dané věci dovede, to autista v tomhle věku rozhodně nezvládne.

věrasek80
Extra třída :D 10983 příspěvků 29.01.18 14:54

@Lojzinecka klid je v pořádku dcera i syn mi to dělali taky, do tří nemluvili vůbec. vždy použili mojí ruku a dnes by to na nich nikdo nepoznal že to v tom daném věku nedělali

elle21
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 29.01.18 15:05

Já už nějaký čas přemýšlím čím to je, že tolik dětí najednou potřebuje cvičit vojtovu metodu a je tolik diagnoz autismu :think:

Hadumi
Extra třída :D 13398 příspěvků 29.01.18 15:36

@elle21 protože se kolikrát cvičí pro jistotu a protože dnes se autismus lépe diagnostikuje než před lety. Zase bych v tom nehledala žádný čáry máry.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 29.01.18 15:44

Kasli na tabulky a hlavne na chytre kecy okoli. Mam doma 15mesicni a to je porad jaktoze uz nebeha, jaktoze neni bez plen, jaktoze ma dudlik, jaktoze se boji psa… tak uz snad aby i ridila auto ne? :roll: podle toho co pises je vase holcicka naprosto normalni sikovne dite :hug:

Martina84
Ukecaná baba ;) 1997 příspěvků 29.01.18 16:04

@Kočičí duše přesně. Když se mě moje babička zeptala jestli malá na roce už chodí, v klidu jsem ji řekla, že ještě ne a ona mě začala utěšovat, že to nevadí a určitě brzo začne :zed: jako i kdyby začala na 15 měsících, je mi to jedno, ale tyhle řeči mě štvou.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >