Opožděný vývoj rok a půl

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lojzinecka
Stálice 62 příspěvků 29.01.18 14:06
Opozdeny vyvoj rok a pul

Zdravim, mam doma holcicku. Je rok a pul stara. Od mala nejede podle tabulek, vzdy je pozadu ale nakonec vse bylo dobre. Ted nemluvi, rika jen par slabik ale ne k urcitym vecem, jen si to zvatla. Je opozdena v komunikacnim znalostem, nerozumi mi, kdyz ji reknu at mi neco prinese, ale rozumi mi, treba kdyz ji reknu, jestli nechce jist, ze ma zatleskat, hopsat, houpat se a tak, opakuje po nas nejake cinosti. Neukazuje sama ale pomoci nasi ruky, bud nam ruku nasmeruje k urcite veci nebo nas k tomu dovede. Je hodne spolecenska, nikoho se neboji, nevadi ji hluk, je mazliva apod. Spis mi prijde, ze je trochu gnorant, kdyz se ji neco nechce tak to proste neudela. Ma nebo mel nekdo stejne nebo podobne potize?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 29.01.18 14:10

@Lojzinecka Já myslím, že většina emimina :mrgreen: Tohle je totiž ten normální vývoj, ne podle tabulek, který si dlé mého někdo vycucal z prstu, protože tabulky by měl být průměr, ale moc mi to tak nepřipadá :lol:
Takže tvé děťátko vůbec žádné potíže nemá, jen holt nechce být opička :nevim:

Martina84
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 29.01.18 14:16

Jéžiš, co bys po ni chtěla na roce a pul. Syn zacal mluvit az ve dvou letech. Podle popisu mi prijde ok a hlavne u malých deti je kazdej mesic hrozne znat.

prekvapenana2
Kecalka 265 příspěvků 29.01.18 14:21

@Lojzinecka popisuješ tu mojí? :lol: víceméně to samý mám doma :lol:

Lojzinecka
Stálice 62 příspěvků 29.01.18 14:29

@Amys Tak to jsem si oddychla, hodne jsem to hrotila a porovnavala jine dite s tou moji. Uz jsem to prestala delat a je mi lip :D Rodina by chtela aby byla takova ta opicka co udela vse na pozadani

elle21
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 29.01.18 14:31

Tak jestli jedeš podle tabulek asi tak před 30 lety a více tak ano :mrgreen:,to už děti dávno neměly plenky, chodily do jeslí a recitovaly básničky, buď v klidu je normální..

Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 29.01.18 14:40
@Lojzinecka píše:
@Amys Tak to jsem si oddychla, hodne jsem to hrotila a porovnavala jine dite s tou moji. Uz jsem to prestala delat a je mi lip :D Rodina by chtela aby byla takova ta opicka co udela vse na pozadani

Ne, vůlbec ji nemusíš drezurovat, odkouká to sama a mnohem ochotněji, než když to po ní vyloženě budeš chtít, neboj :mrgreen: Na babičky a dědečky nedej, je jasné, že za nich bylo všechno dřív a lepší :andel:

Limi123
Závislačka 3668 příspěvků 29.01.18 14:40

Syn na tom byl v roce a pul stejne a opozdeny mi nepripada. Ano, nektere deti jsou dale, ale obavy o jeho vyvoj nemam.

AliTad
Kelišová 5292 příspěvků 29.01.18 14:41

Já tedy půjdu proti proudu, ale minimálně to neukazování by mě znepokojilo. Ta hranice, dokdy má dítě ukazovat, je totiž právě 18 měsíců. Mluvit opravdu nemusí, ale rozumět by měla. Nechci strašit, teď už se snad na 18 měs. prohlídce automaticky dělá test DACH. Já v tomto věku staršího syna, který se projevoval dost podobně, taky odevšad slýchala, že je to v pořádku, že je jen svůj. V necelých 4 letech mu byla diagnostikována porucha autistického spektra.

Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 29.01.18 14:45

@AliTad Ale ona ukazuje pomocí jejich ruky a nebo je k dané věci dovede, to autista v tomhle věku rozhodně nezvládne.

věrasek80
Extra třída :D 11109 příspěvků 29.01.18 14:54

@Lojzinecka klid je v pořádku dcera i syn mi to dělali taky, do tří nemluvili vůbec. vždy použili mojí ruku a dnes by to na nich nikdo nepoznal že to v tom daném věku nedělali

elle21
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 29.01.18 15:05

Já už nějaký čas přemýšlím čím to je, že tolik dětí najednou potřebuje cvičit vojtovu metodu a je tolik diagnoz autismu :think:

Hadumi
Extra třída :D 13557 příspěvků 29.01.18 15:36

@elle21 protože se kolikrát cvičí pro jistotu a protože dnes se autismus lépe diagnostikuje než před lety. Zase bych v tom nehledala žádný čáry máry.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 29.01.18 15:44

Kasli na tabulky a hlavne na chytre kecy okoli. Mam doma 15mesicni a to je porad jaktoze uz nebeha, jaktoze neni bez plen, jaktoze ma dudlik, jaktoze se boji psa… tak uz snad aby i ridila auto ne? :roll: podle toho co pises je vase holcicka naprosto normalni sikovne dite :hug:

Martina84
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 29.01.18 16:04

@Kočičí duše přesně. Když se mě moje babička zeptala jestli malá na roce už chodí, v klidu jsem ji řekla, že ještě ne a ona mě začala utěšovat, že to nevadí a určitě brzo začne :zed: jako i kdyby začala na 15 měsících, je mi to jedno, ale tyhle řeči mě štvou.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >