Reklama

Návrat počůrávání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

baryskaa
Povídálka 43 příspěvků 26.01.18 17:59
Návrat počůrávání

Zdravím všechny a chtěla bych se zeptat, jestli jste někdo nezažili podobnou situaci a jak jste řešili a ideálně vyřešili. Dcera 2,8 let je od dvou let bez plen i na noc, odplenkovala se v podstatě sama během týdne, prostě nechtěla plínu a hotovo. Teď asi poslední cca 2-3 týdny katastrofa, v podstatě čůrá jen do oblečení, posadím ji na záchod, tvrdí mi, že to nejde a do 5 minut je mokrá. Nejhorší je, že buď se celá vysleče a tím to končí, nebo ani nepřizná, že se počůrala, až zjistím, že je mokrá, když se zeptám, kde se počůrala, tvrdí mi, že neví, takže lítám po celém baráku a zjišťuju, kde je mokro, teď mi například vlezla do krabice s oblečením, nic neřeklam až jsem tam šla pro věci, tak mokro a hlavně ten puch. Venku se nepočůrá ani když jsme někde na návštěvě, v noci taky v pohodě, pokud se jí chce na záchod, vzbudí se a řekne si. Ještě než začal úplný bojkot, tak dělala to, že prostě začala brečet, překřížila nohy a nic, ale tak aspoň bylo jasný, že se jí chce na záchod, takže jsme ji tam dali, teď už ani toto ne. Kaká v pohodě, s tím problém není, to vždycky na záchod. Už jsem z ní na prášky. Žádná změna u nás teď neproběhla, jen teda mám zkouškový, takže s musím víc učit, ale většinou se učím, když spí po o nebo v noci. I když to spaní po obědě teď taky začíná odmítat už. Díky za každou radu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lucillee
Echt Kelišová 8457 příspěvků 1 inzerát 26.01.18 18:24

@baryskaa v podstate ma jeste narok na to nebyt stoprocentni…pokud mohu poradit, nerozciluj se na ni, nedelej kolem toho nejaky humbuk jen ji vzdy trosku domluv, prevlekni a jedte dal, zkusila bych i pozitivne motivovat, odmenovat a chvalit kdyz se povede na nocnik. Hlavne klid, je to fakt jen takove obdobi, jestli uz byla bez plen, bude to zas dobre, treba vnima i tvuj stres ze zkousek byt mas pocit, ze se ji to netyka. Taky muze byt nastydla, nebo si tak pritahuje pozornost…plno moznosti. Zkus proste zachovat chladnou hlavu, ono to za chvili prejde ;)

b22
Kecalka 271 příspěvků 26.01.18 18:25

To mi dělala malá taky, ne že by byla durch ale pripocuravala se prostě nebo ucvrnkla, prostě se jí najednou nechtěla chodit na WC, já to prý také dala jako malá…taky já jsem za to vždycky vynadala a nechala ji v tom…cca měsíc to trvalo

Zireael
Ukecaná baba ;) 1743 příspěvků 26.01.18 18:31

@baryskaa proběhlo u nás asi dvakrát nebo třikrát. Vždy to bylo jen období, které poměrně rychle přešlo (a každé další bylo kratší). U toho prvního, nejhoršího a nejdelšího, jsem nakonec asi na týden vrátila plenku a zatrhla chvilku s tabletem po obědě (protože tablet je jen pro velké děti, které se nepročůrávají). Držím palce, ať to u vás zase rychle přejde.

Helileli
Závislačka 2865 příspěvků 26.01.18 18:38

Pokud má normální pitný režim a byla by dýl jak 1,5h suchá, tak by zkrátka z toho záchodu nevstala, dokud by se nevycurala. Pokud se zvládá vzbudit na čůrání v noci, je to nějaký její vzdor. A zcela na rovinu, pokud by se mi dítě vycuralo do čistého oblečení v nějaké bedně, dostalo by zcela regulérně na zadek a to hodně citelně. Jsem celkem tolerantní rodič, dětem toho vnucuju minimum, ale dvě zásady jsou u nás nade vše, mluvit pravdu a nekazit práci druhého.
A klidně bych koupila malý balík plinek a na pár dnů ji je dala, abych si psychicky odpočinula od věčně pocuraneho dítěte a hledání louzicek po domě.

baryskaa
Povídálka 43 příspěvků 26.01.18 18:52

Já jí plínu včera dala, dostala totální hysterák a samo si ji sundala. Pokaždý ji chytne úplný amok, když jí řeknu, že jí dám plínu. Strašně se těší do školky, tak jsem jí říkala, že tam nebude moct chodit, když se bude počůrávat, ale zatím to nezabírá. Přijde mi, že to prostě dělá schválně.

Helileli
Závislačka 2865 příspěvků 26.01.18 19:01

@baryskaa opravdu bych ji zkusila vysazovat a byla bych neoblomná. Klidně bych ji poskytla soukromí, pustila curkem vodičku, slíbila odměnu.
Mám za sebou i období, kdy si dítě sundávalo noční plenku a pak curalo i kakalo do postele a řešila jsem to omotáním pliny izolepou a overalem… Zkrátka jsem zla matka :lol: Třeba bude mít někdo nějakou slunickovou radu, já bych ji v tom zabránila, i za cenu řevu, vzdoru a technických opatření.

baryskaa
Povídálka 43 příspěvků 26.01.18 19:05

Já mám zase strach, abych jí nepřivodila nějaký blok

misuled
Kecalka 397 příspěvků 26.01.18 19:08

@baryskaa No, tak to že nejdřív brečela a křížila nohy bych brala v potaz a hledala někde nějaký „problém“, ale samozřejmě vždycky je možnost izolepou ji přílepit k záchodu… já zatím moc na naschvály dětí nevěřím a hledala bych v tom něco víc.

Dá se s malou domluvit, jestli ji třeba něco nebolí?

baryskaa
Povídálka 43 příspěvků 26.01.18 19:40

Normálně se s ní domluvit dá, ale v tomhle vůbec, řekne jen nevím a řve jak tygr, že by ju něco bolelo, to asi ne, ptz jinak je vysmátá jak lečo. Včera jí řekl syn 4 roky, že to, že se počůrala řekne tátovi a to hned ječí, že neeee, ale to je tak všechno

vertunka
Závislačka 4624 příspěvků 26.01.18 20:04

Ja bych teda taky nesla uplne slunickovou cestou. Nerikam ji triskat, ale tohle je podle ke nejakej typ vzdoru. Asi bych ji pokazdy pokarala a durazne vysvetlovala ze se chodi na nocnik. A taky bych ji zacala hlidat a posazovat.

Drzim palce a preju hlavne pevne nervy. Musi to byt uz na palici. :hug:

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 26.01.18 21:09

@Helileli Ja to vidim stejne, dite by z toho zachodu nevstalo, pokud by se nevycuralo. Neni duvod, aby se ve trech letech chovalo jak cune. Treba pocurana sedacka, koberec, to je na profesionalni vycisteni.

baryskaa
Povídálka 43 příspěvků 26.01.18 21:52

Tak to já ji kárám, ale k ničemu to moc není, spíš mi přijde, že má strach a proto se to snaží utajit, když už se počůrá. Na palici to právě je a to jsem byla teď nadšená, že se konečně zbavila dudlíku tak před měsícem a teď tohle

lucillee
Echt Kelišová 8457 příspěvků 1 inzerát 26.01.18 21:58
@baryskaa píše:
Tak to já ji kárám, ale k ničemu to moc není, spíš mi přijde, že má strach a proto se to snaží utajit, když už se počůrá. Na palici to právě je a to jsem byla teď nadšená, že se konečně zbavila dudlíku tak před měsícem a teď tohle

právě proto bych na ni neřvala a spíš jen vysvětlovala a šla na to pozitivní motivací…znám to, když se dítě šprajcne, je to špatně. :think: Držím palce ať se to brzy zlepší, nám takhle začal nejstarší učůrávat všude po příchodu mladšího bráchy…upozorňoval na sebe, nepomáhalo trestat, kárat, nic…ale po dobrém se to srovnalo asi za deset dní…bylo to teda psycho, fakt kolikrát stál vedle nočníku a pustil to do tepláků, i když předtím už byl naprosto v pohodě. Myslím, že prostě na sebe upozorňoval a když se srovnal s přítomností mimina, tak to přestal dělat, zapojila jsem ho víc do péče o mimčo a hodně moc ho chválila když něco udělal dobře.

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 26.01.18 21:59

No, podle me se to moc hroti, aby se diteti nahodou duševně neublizilo. A nasledkem toho je, ze skoro trilete ditko se chova jak zviratko :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >