Reklama

Ach ty tabulky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Agnes82
Kecalka 109 příspěvků 23.01.18 07:31
Ach ty tabulky

Dobré ráno, maminky. Mám (podle mě) šikovného kluka 26M, ale neprozřetelně jsem si přečetla článek, co má dítě umět v dvou a půl letech a nestačím se divit.
Celý den vydrží bez plen (u nás nehrozí, ale je to mnou, na nočník netrénujeme, jsme pořád venku)
Zazpívá písničku, řekne dlouhou básničku ( 8o 8o 8o jsem vděčná za začínající věty máma tam, děda není- děda bude)
Umí jíst lžičkou bez bryndání (no, můj synek se nechává krmit, jinak jíst prostě nebude, nebo rukama)
Jak jsou na tom vaší chlapečci? Je to reálné? Nebo nemám šikovné dítě, jak jsem si myslela, ale naopak je dost pozadu???

Reklama

Reakce:

Beaumont
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 23.01.18 07:38

Ahoj, mám 2 leteho kluka a umí to co tvůj, až na to mluvení, to neumí ani těch pár slov:) jinak je velmi šikovný pohybově. A vůbec mi nepřijde že by byl opožděný. Ani dr. Nic neříkala. Ale znám i děti co v tomto období už umí básničky i v aj. Každé dítě je prostě originál. Vůbec bych neřešila tab :mavam: ulky.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10011 příspěvků 23.01.18 07:41

@Agnes82 Neřešit. Stejně „pozadu“ byla i moje dcera.

Dneska je v první třídě, kam nastoupila zcela čerstvě šestiletá, nosí samé jednočky, má vědomosti a vyjadřovací schopnosti jako málo dalších dětí…

chaela
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 23.01.18 07:43

Ahoj, ja mam triletyho. O tom, ze se naji bez bryndani uz dlouho snim, ale ted se dost zlepsuje (kdyby se nenechal porad krmit). Plinky nema uz vic jak rok, ale proste proto, ze na to byl sikovnej. Basnicky pomalu zacina az ted, a to jen kdyz ho nikdo neslysi, na povel jen mlci.
Neresila bych to, casem se vse nauci. Tedy pod tvym vedenim, samo a seto asi ne.

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 3092 příspěvků 23.01.18 07:48

Necpat si zbytečné blbosti do hlavy. Mám taky 2,5 letého a zatím jakž takž umí jíst příborem (ale pak je to na sprchu jeho, židle, stolu a psů, teď se naučil ukrojit nožem aspoň sekanou), zdárně komunikuje svými asi 20 slovy z čehož složitější sdělení jsou opakující se slabika ba v různé intonaci (třeba dobrou chuť a dobrou noc,…), písničky nebo básničky u nás nehrozí, občas, když je puštěná hudba lehce napodobí melodii beze slov. Jo a nosí plínku celý den a noc, jen občas před spaním jde na nočník, ale jinak je natolik zaměstnaný, že si nevzpomene. Na druhou stranu strčí do kapsy leckteré školkové děti v hrubé motorice, má výbornou koordinaci oko-ruka (jak má šroubovák tak se trefí kamkoli). Každé dítě je trochu jiné, kamarádka má stejně starého kluka a ten zase krásně mluví v opravdových větách, ale chodí jakžtakž, neumí skákat ani snožmo, a že by se sám najed je úplné sci-fi. Myslím, že když je vývoj někde napřed, tak jiná oblast bude trochu pozadu a naopak.

ugluk
Hvězda diskuse 42628 příspěvků 23.01.18 08:31

Ve 26 měsících? Moje dcera plně na plenách ve dne v noci, do nočníku přes četné pokusy něco předvedla přesně nulakrát. V okolí nebyla zdaleka jediná. Nespojila dohromady dvě slova, což už teda tabulkově měla, ale opravdu dítě, které by v tomhle věku zvládlo dlouhou básničku, bych považovala za malého génia. Jedla sama. Rozhodně ne bez bryndání, jedla jako totální čuně, ale krmila jsem ji velmi výjimečně, v tom jsem zase byla ras.

Ve 36 měsících byla zcela bez plen ve dne v noci (rozhodla se ze dne na den cca v 30-32m) bez nehod. Mluvila v rozvitých souvětích a pilovala R (Ř přidala během pár měsíců). Jedla stále jako čuně, ale stále sama.

Ale i kdyby se, co se mluvy týče, během roku z hodně zpomaleného dítěte nedostala k dítěti hodně napřed, s tou mluvou prostě má každý vlastní tempo. Dr.se na dvouleté prohlídce ptala jen - spojuje slova? A když jsem řekla že ne, prohlásila - však ona to dožene.

V 66m samozřejmě chodí na záchod, jí spořádaně, i když je ubrus furt samej flek a pod stolem nastláno jak v chlívku, mluví jak kniha, ale dlouhou básničku jsem od ní v životě neslyšela a v písničkách seká hromadu chyb :mrgreen:

Příspěvek upraven 23.01.18 v 09:03

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 23.01.18 08:43

Tak ja mam dítě tabulkové. Ve 2,5 letech byl bez plen dávno, najedl a oblékl se sám, až samozřejmě třeba na punčocháče. Do dvou let toho moc nenamluvil, ve 2,5 už zpíval skákal pes, počítal do deseti a uměl všechny barvy. Druhej je ještě malej, takže tam uvidíme. Tak či tak bych to asi nesrovnávala, oni se srovnaj, až půjdou do školy budou všichni bez plen a mluvit taky. Možná až moc. :mavam:

Sany80s
Kelišová 6405 příspěvků 23.01.18 08:47

Všechny ty činnosti snad až zčásti na řeč, jsou z velké části výsledkem důsledného a aktivního rodičovství.
Tvoje dítě je asi normální, jen ty jsi nedůsledná a neaktivní, protože ustoupíš nebo neučíš.

Hoa Mai
Kelišová 5638 příspěvků 16 inzerátů 23.01.18 08:56

@Agnes82 To jsou dost divné tabulky. Nebo hódně, hódně orientční. Já se u svých dětí orientuju tak nějak intuitivně. Mám dvě, šikovný je každý v něčem jiném, nedá se to moc srovnávat. A hlavně kojenci a batolata se vyvíjejí dost skokově. Náš starší třeba ve dvou letech mluvil velmi málo, pár slov a max. dvouslabičná slova, vrcholem spojování bylo „auto jede“. Neuměl říct své jméno, přitom je velmi jednoduché. O rok později, resp. těsně před třetím rokem mluvil s krásnou výslovností včetně „ř“ v dlouhých větách, uměl nazpaměť veršovanou pohádku Cvrček a mravenci a školková logopedka z něj byla úplně paf.
Nikdy nevíš, jak se to dítě bude vyvíjet, na co se jeho mozek zrovna zaměřuje a jestli na tom za dva tři roky bude stejně, lépe nebo hůř než vrstevníci. Pokud dr. nepojme podezření na nějakou poruchu (k čemuž máte podle popisu daleko), tak bych se na nějaké tabulky z vysoka vy…

pikola
Neúnavná pisatelka 19057 příspěvků 23.01.18 09:15

Hele, ještě má 4 měsíce na to se vše naučit. Teda až na ty písničky, to záleží jak moc zpivate, já třeba nezpívala vůbec :mrgreen:

xjuklickova
Kelišová 5089 příspěvků 1 inzerát 23.01.18 09:22

Myslim, ze tohle srovnavani je zbytecne stresujici. 25mesicu nemluvi, slovni zasoba je o 5-10 slovech, spojeni žádná. Malovat neumi, bez plen teda je, naji se i priborem, ale zase neumi neco jineho. A uprimne je mi to uplne fuk. Bud to dozene, nebo ne, stejne bude muj.

nestarejtese
Kecalka 439 příspěvků 23.01.18 09:49

Taky jsem se jednou z tabulek vystresovala a snažila se všechno dohnat, ale moc to nešlo. Tak jsem se na to vykašlala a neřeším to. Dceři je 20mesicu, má plinky, jíst sama neumí-krmím radši, protože jinak to vzdá a nejí, malování vůbec nechápe a když si s ni chci hrát, něco ji učit nebo číst pohádky tak vubec nechce a utíká pryč :mrgreen:

Uživatel je onlineMollify83
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 23.01.18 10:31

Hele s plinama asi takhle, právě do 26m nehrozilo, že by se k nočníku jen přiblížil, moment bez plíny znamenal hned mokro nebo hůř. A pak, ze dne na den, bez mého přičinění se vyčural na kytku a pak šel najednou i nočník. Během dvou dnů bez plen a nehod :) písničky a říkanky začíná až teď, co je mu 31m a to jenom doma. A že by se najedl bez curbesu, to je jen sen :lol: jinak ale počítá, zná dost pismenek, krásně mluví, rád staví a kreslí - není třeba řešit tabulky, u mladšího mě to už ani nenapadne :lol:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >