Jídlo 14měsíčního dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pavla 88
Povídálka 31 příspěvků 23.01.18 13:47
14 mesicni dite - jidlo

Ahoj vsem.. mam 14 mesicni holcicku, ktera proste tomu jidlu moc neda.. pokud ji nebudu honit celej den s jidlem, tak asi nesni nic.. jsou dny kdy je to lepsi, dny kdy je to horsi (ty jsou castejsi).. mel to tak nekdo a kdy se to zlomilo? Musim ju zabavit, aby mi neco snedla..kdyz jime obed, tak mame vse mozny i nemozny na stole, jen aby tu klapacku otevrela..reknete prosim, ze se to u vas zmenilo a z tech nejedliku se stali normalni stravnici :) fakt mi z toho uz tecou nervy..

Přečtěte si článek: Jak by měl vypadat jídelníček ročního dítěte

Reakce:
Ice79
Závislačka 2621 příspěvků 23.01.18 13:51

Moje dcera byla taky taková. Dnes jde do puberty, v jídle vybíravá pořád, všichni okolo mají dávno snězeno a ona před sebou půl talíře. :roll: Ale pozitivní změna tam určitě je. :D :palec:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 23.01.18 14:01

Muzu se zeptat, proc kolem jidla děláš takový opicky? Žádné zdrave dite hlady dobrovolně neumre. Co to proste nechat na ni? Nachystat jídlo v době kdy jíte všichni, vyčlenit cas, pokud se naji, super, pokud ne, smůla, musi počkat do dalšího jidla. Mam pocit, ze čím vic kolem deti behame, neco nutime, atd, tim vic se sprajcnou a delaji přesný opak.

Isia
Zasloužilá kecalka 910 příspěvků 23.01.18 14:03

Tak my jsme na tom úplně stejně. Dcerka 13 měsíců je nejedlík. Taky musím zabavit, aby mi něco snědla. Nejraději by někde lítala, ani neusedí. Podle toho vypadá i její váha. Má jenom 8,2 kg. Ráda si taky přečtu nějaké rady. ;)

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 23.01.18 14:10

Moje dcera jí většinou dobře, ale když s jídlem zlobí, je to jednoduchý - nechceš? nedostaneš. Žádný opičky, žádný hračky na stole, žádný zabavování, prostě teď se jí a když nemáš hlad, tak vydrž do svačiny. Funguje to výborně :mrgreen:

Pavla 88
Povídálka 31 příspěvků 23.01.18 14:10

@Ice79 tak aspon ze neco pozitivniho

Pavla 88
Povídálka 31 příspěvků 23.01.18 14:13

@Marie432875 tak v tom pripade bude jen o mliku a ty prsa mi utrhne (porad kojim).. vyzkouseno uz nekolikrat, vaha nam pak stagnovala..nevim, mozna kdyby byla starsi, tak by ji to doslo, ale prijde mi mala na to, aby pochopila, ze kdyz ted jist nebude, tak dlouho nebude nic k jidlu..a asi jsem mekka matka, priznavam…

Marsi2009
Nováček 6 příspěvků 88 inzerátů 23.01.18 14:29

Hod se do klidu. Určitě nejsi s podobným problémem sama. Muj syn (16 měsíců) neni o nic lepší :D. Moje mama jako batole byla totéž. Jeste dnes ma babicka vzpomina na poprskane fotky, kterymi se snazila udrzet pozornost ditete a tim jej zdrzet u stolu, aby vubec jedlo. Tak jak nektere deti krici, ze chteji ochutnat jidlo nas dospelych jakmile vidi někoho jist, existuji i deti opačného ražení. Ja se taky v pritomnosti sveho ditete proste v pohode najim a on nejevi zajem. Vetsina maminek se s jidlem schovává, pokud neji zrovna neco vhodneho pro děti, protoze deti pak samozřejmě chteji taky. Tohle u nas neni. Asi jedina rada je netlacit na pilu, at nezpusobis vic skod nez uzitku. Urcite bych se ale nevzdavala a dal nabizela, jednou se nauci jist normalne. Treba to prijde az v dobe, kdy jej odstrihnes od mlika. Deti jsou vseteckove, trrab vi, ze mlicko je lepsi a ze ho nakonec vzdycky dostene, kdyz nepapa normalni jidlo. Tim te nenabadam k ukonceni kojeni, jen je mozne, ze i tady bude zakopany pes. Taky to mohou způsobovat zoubky, byt se ti nezda, ze by zrovna rostly. Prostě kliiid :palec:

CarmenHa
Kecalka 270 příspěvků 23.01.18 16:46

Syn taky nechtěl jíst, dokud neochutnal to naše. Teď už jí to co my i kořeněný apod.

Pavla 88
Povídálka 31 příspěvků 23.01.18 18:26

Dekuju vsem za reakce.. pokusim se to moc nehrotit, jen je to proste obcas zoufaly.. clovek ji tady vyvaruje a ona tu klapacku neotevre a neotevre..

admin
Extra třída :D 11308 příspěvků 24.01.18 14:34

Dobrý den,
posílám recepty od 1 roku. Budu ráda, když vložíte i své recepty. Znáte to, člověk někdy netuší, co zas vařit a rád se inspiruje…

Hlavně ať chutná, :mavam:
Monika

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >