Antibiotika na rýmu?

2318
26.10.05 15:03

Antibiotika na rýmu?

Ahoj,

doktorka nám předepsala kapky na rýmu a až doma jsem si v příbalovém letáku přečetla, že se jedná o antibiotikum (Pamycon). Syn je bez teplot a od neděle má podle mě slabou bílou řídkou rýmu, kterou odsáváme, v noci spí bez problémů. Krom toho ještě kašle, ale to s tím asi nemá co dělat. Dodnes jsem si myslela, že se obyčejná rýma neléčí. Jak je to u Vás? Do antibiotik zbytečně se mi nechce.

Díky
Lasička a Matýsek 10 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
26.10.05 15:42

Ahoj Lasičko,
naše děti bohužel hodně trpí na rýmu a asi 2× nebo 3× jsme už ATB měli. Ale vždycky až když rýma trvala déle než 10 dní nebo teď naposled když byla hustá zelená :? Jinak jim kapu Nasivin na uvolnění nosíku. Taky by se mi nechtělo dávat ATB kapky hned od začátku pokud malý nemá nějaké extra problémy s plným nosíkem.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
107
26.10.05 15:53

Take jsme meli ATB,ale jako u Katky, az kdyz ryma trvala dele a byla zelenozluta.Bubo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
26.10.05 15:53

Ahojky, taky už druhý den bojujeme s rýmou. Po první probdělé noci, kdy nemohl cvrček dýchat a dusil se :( (odsávání nepomáhalo, pak už jenom když viděl ty hadičky, tak strašně vyváděl), jsme zašli i s rýmou k dr. a ta nám taky předepsala pamycon. My ho teda užíváme, ale pokud nechceš dávat antibiotika, tak je prý dobrý Nasivin (prodává se podle věku dítěte), pro vás by byl vhodný ten do jednoho roku.
Tak ať je Matýsek brzy zdravý.
Tery

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
26.10.05 15:54

Ahoj, podle toho co pises bych do ATB nesla, dulezity je udrzovat nos pruchodny, u nas se pri ryme odsava popr. kape Nasivin, ale hned ATB 8O Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
26.10.05 16:03

Ahoj.

Radimek měl rýmy na jaře velmi často. Pravidelně jsme za velkého řevu odsávali, slabou rýmu vykapávali Vincentkou - pokud teklo z nosu, bylo fajn. V horším případě jsme na:,–(ili Nasivin pro děti a Pamycon (ATB) přišel na řadu až v nejhorším případě, když nic jiného nezabíralo a Raďovi se začínalo i hůře dýchat. Tenhle postup se mi zdá velmi rozumný a opět ho hodlám v případě rýmy aplikovat.

Zdraví ZDAR Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
26.10.05 19:13

Ahoj holky,my dnes dostali Pamycon taky.Tomík má 7měsíců a už týden vytíráme nos Nasivinem,chrčí to v něm,ale odsát se to nedá,před 2 dny,se v noci budil co hodinu,protože se skoro dusil jak nemohl dýchat 8O a chrápal stejně jako manžel :roll:
Teď už trochu lepší,ale pořád chrčí,tak jsem se bála ať se to někde neu:,–(í,když to nejde odsát.

Ani to nemá hnisavé,tak jsem se ptala dr.jestli zrovna ATB Pamycon…tak prý to nejde do krve,je to jen místní :roll: tak snad to tak nevadí?
Hela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
26.10.05 19:44

Leželi jsme s Vilíkem v nemocnici, kde nám sestra řekla, že největší blbost je odsávat dětem rýmu dřív než se mu dělají u nosu bubliny a skoro se dusí. Zbytečným drážděním sliznice se rýma prý jen zhoršuje. My jsme tedy ještě nikdy neodsávali a Pamycon, který s velkou oblibou předepisuje naše ORL dr, jsem taky na vodnatou rýmu nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
26.10.05 20:03

Heluso: u Vas ta ryma je poradna, takze asi nic jinyho uz nezbyva nez ATB, v tomdle pripade bych do toho taky sla.

Bergio: dik za skvelou informaci, tak uz tu moji smudlu nebudu tak trapit s odsavanim, priste cekam na bubliny :P

A jeste mam dotaz: porad tady ctu o Vincentce, co to je, jak se aplikuje :?: A k dostani asi v lekarne, ze :?: Dekuju za informaci. Sany. :arrow:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
26.10.05 20:15

Ahoj Sany.

Vincentka je minerálka z Luhačovic. Běžně se dá koupit v lékárně. Předepisuje se na kde co. Pije se někdy teplá :( , existuje nosní sprey na zvlhžování sliznice :) , zubní pasta … Podrobnosti www.vincentka.cz .

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
29.10.05 10:39

Ahojky.
My zkoušíme sprej Vincentku nebo Sterimar a osvědčily se nám homeopatika Hydrastis Canadensis 9
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
29.10.05 12:24

Souhlasím s holkama, ATB bych nedávala. Pokud se jedná o vodnatou rýmu a trvá jen den dva, začala bych nejdřív Vincentkou či Stérimarem, pokud jak píše Bergia, půjdou bublinky z nosu a nebude moc dýchat, tak odsát. Když nezabere, tak Nasivin pro kojence a teprv potom, když se to nezlepší nebo se rýma zhorší a je „barevná“, pak ty ATB.
Hodně větrat, vlhký vzduch, nepřehřívat, hodně pít a postýlku napolohovat, aby se lépe dýchalo.
GaB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
29.10.05 13:54

Ahojky,
naše dcerka (17 měsíců) měla také rýmu, doktor předepsal Pamycon. Jelikož rýmu neměla zaraženou, tak jsem kapky nedávala. Zbytečně jsem nechtěla dávat ATB, když to nebylo akutní. Vytírala jsem ji nosík Vincentkou a rýma za pár dnů ustoupila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
29.10.05 17:10

Ahoj,

díky moc za odpovědi. Teď je to týden, co rýma začala a nějak se jí nezbavujeme. Kapky jsem nakonec nedávala. Jen stříkáme Vincentku před odsáváním. Rýma je teď docela hustá a skoro pořád vytéká. V noci syn chrápe víc než manžel… Doufala jsem, že do týdne bude pokoj. Přemýšlím o tom, jestli nakonec ta ATB nena:,–(íme…

Lasička a Matýsek 10 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.10.05 18:03

my jsme taky bojovali od jara do zacatku leta s rymou,ale malymu tam vzdycky nasli nejakou bakterii,takze antibiotika byla na miste.a jeste je bral normalne oralne,ne kapicky do nosu.to vam ten doktor napsal antibiotika do nosu jen tak bez vyteru?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama